III. liga, 5. forduló: Besztercén sem ment a désieknek

A román labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában rendezték a Besztercei Unu FC Glória–Dési Egyesülés összecsapást, amelyet a házigazdák 1–0 (1–0) arányban megnyertek.

Beszterce és Dés között mindig ádáz harc folyt a sportban, annak ellenére, hogy labdarúgásban a szomszédos megye képviselője, a Glória majd mindig felsőbb osztályban szerepelt, sőt európai szinten is megfordult néhányszor. Így történt ez a hétvégi, ötödik fordulójában is, amikor a III. ligában léptek pályára a csapatok, sőt, olyan időszakban, amikor egyik fél sem remekel. De hát, örvendetes, hogy még ilyen szinten is játszanak, szem előtt tartva a két szomszédos klub anyagi helyzetét.

Még a szurkolók is elpártoltak kedvenceiktől, ékes példa erre a valamikor telt házas sétatéri Jean Pădureanu Stadion (Pădureanu több mint 40 éven át volt a Glória elnöke) üres lelátói, a désiek elleni találkozón is alig kétszázan, ha voltak a nézőtéren. Az a néhány nyugdíjas, aki kivonult a pálya köré, élvezte a délutáni  napsütést, mert reggel Besztercén a hétvégén még csak –1 fokot mutatott a hőmérő.

Aránylag hamar bemelegedtek a Glória játékosai is, hiszen mindjárt a találkozó elején megszerezték a vezetést. Az összecsapás 4. percében az első osztályt is megjárt Ovidiu Stoianof csatár sikeresen fejezett be egy hazai akciót, alig két méterről talált be (Claudiu Meşter a kapufára fejelt, az onnan visszapattant labdát csúsztatta be a tehetetlen Dorin Farcaş kapujába Stoianof; 1–0). A hirtelen szerzett gól megnyugtatta a hazaiakat, akik magabiztosan és felszabadultan folytatták a játékot, miközben Gică Barbu edző tanítványai, rettegve egy újabb kudarctól, idegesen és kapkodóan játszottak. Azért az Egyesülésnek is volt néhány gólhelyzete, kimaradtak.  Igaz, a Glória kapusa a több élvonalbeli gárdát is megjárt Călin Albuţ volt, aki biztos embere a besztercei csapatnak, az előző fordulóban Sellenberken például neki köszönhették társai a döntetlent. Sajnos, a désiek inkább a Râmnicu Vâlcea-i Constantin Alin Olaru játékvezető ítéleteivel voltak elfoglalva, mint saját játékukkal. A hazaiak az idei bajnokág egyik legjobb teljesítményét nyújtották hazai pályán, ugyanis a nyitányon simán kikaptak 2–0-ra a Kolozsvári Egészségtől, a harmadik menetben pedig igazán megizzadtak az újonc Zilahi MSC tizenegyével szemben (az eredmény ugyancsak 1–0 volt javukra).

A besztercei találkozón a következő csapatok szerepeltek:

GLÓRIA: Albuţ – Milandru, Hasnăş, Lőrincz, Meşter – Chirlejan, Băldean, Nalaţi, Dobrea – Cazan, Stoianof; edző: Dan Matei; cserék: Minta és Cilean.DÉS: D. Farcaş – Zaharia, Sabo, Kereki Mihály, Plăian – Cătinean, Onicaş, Al. Blaj, B. Pop – A. Pop, Fl. Blaj.  Edző: Gică Barbu; cserék: C. Pop, Chifu, Sătmar.Végeredmény: • Besztercei Unu Fotbal Club Glória–Dési Egyesülés 1–0 (gól: Ovidiu Stoianof – 4. perc).A fellegvári CMC-pályán a Kolozsvári CFR 1907 másodcsapata szép győzelmet ért el a Gyulafehérvári Egyesülés ellen, Dan Dobai legényei 2–1-re nyertek, és a táblázat bronzérmes helyén állnak. A találatok hét percbe sűrűsödtek, előbb Ioan Derbac és Mihai Gâdea szerzett 2–0-s vezetést a vasutasoknak (59., illetve 62. perc), majd Răzvan Fetiţa három percre rá szépített. A hajrában a bajnokcsapatba is olykor behívott Sebastian Árpád Mailat magabiztosabbá tehette volna a sikert, ám a kapufát találta el.

A CFR II. összeállítása: Adrian Rus – Ispas, Horj, Bălan, Tomşa – Şimedru, Derbac, Luca – Fică, Joca, Mailat; cserék: Fărcăşan, Bud, Gâdea és Popşa.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Gyulafehérvári Egyesülés 2–1 (gól: Ioan Derbac – 59. és Mihai Gâdea – 62. perc, illetve Răzvan Fetiţa – 65. perc).Az ötödik csoport aktuális Kolozs megyei rangadóját Tordán rendezték, ahol izgalmas mérkőzést vívott a helyi Üveg Aranyos és a Kolozsvári Egészség. Az első félidőben a Zöld Vírusok voltak a veszélyesebbek, Raul Ciupe és Dan Roman hagyta ki a legnagyobb helyzeteket. A második játékrészben is Ciupe jeleskedett, Rareş Pop kapus az első alkalommal hárított, a 67. percben a 30 méteres bombánál már tehetetlen volt (0–1). A 77. percben az Üveg Aranyos egyenlíthetett volna: David kiharcolt egy 11-est, Sebastian Alexandru Salcău büntetőjét azonban Filip Lăzăreanu hárítani tudta.

A két együttes összeállítása:

ÜVEG ARANYOS: R. Pop – Marcu, Cordoş, Indreica, Fl. Dan – Varodi, Salcău, Paleoca, Ititesc – David, Oltean; cserék: Cimpoieşu, Savu és Cobârzan; edző: Constantin Olariu.

EGÉSZSÉG: Lăzăreanu – Ţârlea, Mic, Dan Matei, Cr. Paul – Mar, L. Rus, Ciupe, Creţ – Ceaca, Roman; cserék: Neamţ, Lupu, Tilincă és Cristea; edzők: Kis Csaba és Dan Matei.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos–Kolozsvári Egészség 0–1 (gól: Raul Ciupe – 67. perc).További eredmények: • Lénárdfalvi ACSF–FC Székelyudvarhely 2–0 (gól: Alin Bota – 40., 11 m és Alexandru Oltean – 92. perc) • Szászrégeni Lendület–Sellenberki Jövő 1–1 (Vlad Bujor – 55. perc, illetve Ioan Cârlionţan – 28. perc) • Váradszentmártoni SK–Zilahi MSC 3–2 (Szabados Benjámin – 25. és Sergiu Pop – 56. és Alexandru Sorian – 88. perc, illetve Sebastian Culda – 65. és 94. perc) • Kudzsiri Kohász–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 0–3 (George Paraschiv 2 – 48. és 57., az első 11 m, valamint Paul Mirică – 75. perc) • Nagybányai Minaur–Alsógáldi Egyesülés 2–0 (Răzvan Lupu – 42. és Székely Krisztián – 49. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      5       4       1       0       17–7 13

2.      Várad         5       4       0       1       15–8 12

3.      CFR II.       5       3       1       1       9–6   10

4.      Sellemberk 5       2       3       0       7–4   9

5.      Minaur       5       2       2       1       6–4   8

6.      Torda         5       2       1       2       4–4   7

7.      Kv. Eg.       5       2       1       2       6–7   7

8.      Szentmárton        5       2       1       2       12–14         7