III. liga, 30. forduló: Győzelemmel zártak a Zöld Vírusok

Szebb finálét nem is képzelhettek volna el a Kolozsvári Egészség klubvezetői, edzői és játékosai: két góllal nyertek a labdarúgó harmadosztály utolsó fordulójában.

Amikor az év elején Kiss Csaba vezetőedző lapunknak elmondta, a táblázat középmezőnyében szeretnének végezni, megkérdőjeleztük kijelentését, de íme, jóslata bevált, a Zöld Vírusok remek játékkal és biztos sikerrel zárták a bajnokságot. A teljesítmény annál is értékesebb, mivel az utóbbi években a Felek alji gárda nem győzte le soha a valamikor a másodosztályban szereplő Kudzsiri Kohászt. Nem volt könnyű meccsük a hazaiaknak a Fehér megyei alakulat ellen a Herbák/Dermata/Clujana Stadion pályáján lebonyolított találkozón, a kudzsiriak nem adták meg könnyen magukat. Szerencse, hogy az Egészség aránylag hamar, a 33. percben vezetést szerzett, amikor Andrei Ceaca, az együttes gólkirálya Crivăţ jobb oldali beadását értékesítette a tizenhatoson belülről. Tíz percre rá Ceaca kapufába fejelt a tizenhatos vonalról, a visszaperdült labdát Adrian Pintea rúgta be az ellenfél kapujába. Így lett 2–0, ami végleg megpecsételte az összecsapás sorsát, és annak ellenére, hogy még hátra volt több mint egy félidő, az eredményjelző táblára kiírt helyzet rányomta bélyegét a vendégek játékára. A Kohász csatárai, különösen Făgărăşanu, M. Neagu és Mâd révén jobbnál jobb gólhelyzeteket alakítottak ki, de Filip Lăzăreanu a múlt hétvégén jól védett, rendre hárította a meccs végére valósággal megtáltosodott kudzsiriak lövéseit. Először történik meg az utóbbi három évadban, a Kohász nem szerepel a táblázat első három helyezettje között. Nem véletlenül volt elégedetlen a mérkőzés végén Călin Moldovan, a kudzsiriak mestere, aki többet várt tanítványaitól az idény utolsó találkozóján. A most lezárult bajnokságban hazai pályán mindhárom kolozsvári csapat legyőzte a kohászokat.

Az Egészség felállítása a 2017–2018-as bajnokság utolsó fordulójában: Filip Lăzăreanu – Cr. Paul, Kis, Misăraş, Ţărlea – Varodi, Ciupe, Indreica, Gârjoabă – Ceaca, Pintea; cserepad: Todoran, Bria, Bucur, Tilincă, Şoimuşan, Cozma, Lupu; edző: Kiss Csaba és Dan Matei.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Kudzsiri Kohász 2–0 (2–0).

A III. liga ötödik csoportjában szereplő Kolozs megyei együttesek közül csak a kolozsvári gárdák léptek pályára, a Dési Egyesülés szabadnapos volt. A CFR II. a Tasnádi Egyesülés otthonában szerepelt, és kétgólos vereséget szenvedett. A 2–0-lal végződött találkozón Mădălin Bolba (49. perc) és Gabriel Cădar (55. perc) osztozott a gólokon, a Szatmár megyei csapat elkönyvelheti a tényt, hogy hazai pályán mindegyik Kolozs megyei együttest ugyanolyan eredménnyel győzte le.

A vasutasok kezdőtizenegye: Hindrich – Roş, Potra, Kereki, Pârv – Essel, Al. Petruş – Petrila, Coţi, Hetea – Şter; cserepad: Apostolache és I. Rus; edző: Gheorghe Barbu.

Végeredmény: • Tasnádi Egyesülés–Kolozsvári Egészség 2–0 (0–0).

A már bajnok Kolozsvári U FC ismét magabiztos győzelmet aratott, annak ellenére, hogy a Kolozsvár Arénában a találkozó gyakorlatilag 0–1-ről indult, Silviu Mureşan az 5. percben kihasználta a védelem megingását, és vezetést szerzett az Alsógáldi Iparnak. A fordítás már az első játékrészben sikerült, az egyetemistáktól Andrei Cordoş (35. perc), Octavian Ursu (37. perc), Cristian Ene (59. perc) és Denis Hordouan (88. perc) talált be.

Az U FC összeállítása: Albuţ – Takacs, Abrudan, Cordoş, Micaş – Giurgiu, Florescu – Hordouan (89. perc Telcean), Ursu (60. perc Greu), Haţiegan (76. perc Salcău) – Ene (70. perc Lemnaru); edző: Adrian Falub és Marius Şuller.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Alsógáldi Ipar 4–1 (2–1).

A többi eredmény: • FC Felek–Lénárdfalvi ACSF 0–0 • Magyarigeni Teljesítmény–Gyuzlafehérvári Egyesülés 0–2 (Darius Petruşe – 19., öngól és Claudiu Davidaş – 35. perc; az összecsapást a 29. percben az időjárási körülmények, a szakadó eső miatt felfüggesztették, s csak másnap fejezték be) • Radnóti SK–Medgyesi Gázmetán II. 3–2 (Szilágyi Arnold – 8., Darius Ghirca – 14. és Fekete István – 31. perc, illetve Sebastian Moga – 45. és Cosmin Buziuc – 61. perc) • Vidombáki Jövő–Szászrégeni Lendület 0–3 (játék nélkül). A végeredmény:

1.       Kv. U FC    28      24      2        2        88–16         74

2.       Lénárdf.      28      17      5        6        56–25         56

3.       Migen         28      16      6        6        56–32         54

4.       Kudzsir       28      15      6        7        47–30         51

5.       Alsógáld     28      15      5        8        47–37         50

6.       Gyulafeh.    28      14      6        8        45–34         48

7.       Kv. Eg.       28      12      9        7        49–25         45

8.       CFR II.       28      13      5        10      53–36         44