III. liga, 29. forduló: Nehéz helyzetbe került Dés

Újból visszaesett a Dési Egyesülés harmadosztályú labdarúgócsapata. Miután két fordulón át sorozatban két mérkőzést nyert (egyet idegenben, Alsógáldon), a hétvégén újból csalódást okozott, mégpedig hazai pályán. Sorozatban második találkozóját veszítették el otthonukban Mircea Bolba edző tanítványai, a múlt heti CFR 2. elleni vereség után, a 29. fordulóban a Magyarigeni Teljesítménytől is kikaptak 2–1-re.

(erkedi, póka)

Kritikus helyzetbe kerültek a désiek, ugyanis az utolsó fordulóban ők szabadnaposak, miközben az utolsóelőtti helyen álló Radnóti SK otthon szerepel a tavaszi idényben várakozáson alul játszó Medgyesi Gázmetán 2. együttesével. Így kevés remény van arra, hogy bent maradjanak a III. ligában a Szamos mentiek, de a fociban manapság minden lehetséges (a désieknek még van egy óvásuk a Román Labdarúgó Szövetségnél (FRF) a Gyulafehérvári Egyesüléssel vívott összecsapással kapcsolatban).

A jó képességű magyarigeni alakulat elleni meccset remekül kezdték a hazaiak, már a 17. percben Bogdan Boje révén az Egyesülés megszerezte a vezetést, és úgy nézett ki a dolog, meg is nyeri e sorsdöntő mérkőzést. Nem sokáig tartott az öröm, ugyanis a 23. percben Cătălin Tinciu egyenlített, ami lehangolta a hazaiakat (de még azt a néhány nézőt is, akik kivonultak a stadionba). A második félidőben is nagyobb lelkesedessél kezdtek az Egyesülés labdarúgói, de aztán a 62. percben bekapott gól után teljesen összeestek. A Fehér megyei gárdától Alexandru Circov volt eredményes.

A tavaly is kiesett az Egyesülés, de megfelelő számú csapat hiányában, az FRF visszavette a III. ligába. Lehetséges, az idén is úgy történik.

Az Egyesülés kezdőtizenegye: Kodion – Şerban, Kiss, Kovács, Podină – Hâmpea, Popescu, Obreja, Gnahore – Boje, Fl. Blaj; cserék: Papp, Itu, Sabo, Ferhaoui; edző: Mircea Bolba.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Magyarigeni Teljesítmény 1–2 (1–1).

Ugyanolyan eredményt ért el a Kolozsvári Egészség is, de idegenben. A Zöld Vírusok emberhátrányban fejezték be a találkozót Yuh már a 15. percben piros lapot kapott. Ekkor már a Lénárdfalvi ACSF 1–0-ra vezetett Daniel Mih 2. percben elért találatával. Az egyenlítés így is sikerült, gyorsan sikerült, Andrei Ceaca a 14. percben volt eredményes. S amikor már a kolozsváriak pontszerzésben reménykedhettek, a hosszabbításpercekben Matei Opriş elleni szabálytalansága 11-est ért a házigazdáknak, amelyet Bota kapus értékesített.

Az Egészség csapata: Lăzăreanu – Ţârlea, Matei, Misăraş, Bucur – Yuh, Ciupe – Ceaca, Bria, Gârjoabă – Pintea; cserék: Cosma, Şoimuşan; edző: Marius Semeniuc.Végeredmény: • Lénárdfalvi ACSF–Kolozsvári Egészség 2–1 (1–1).

A kolozsvári együttesek közül a CFR II. szabadnapos volt, az U FC pedig utolsó III. ligás kiszállását is sikerrel teljesítette, a Szászrégeni Lendület otthonában három gól különbségű sikert aratott. A találatokon Iulian Sâplăcan – 69. perc, illetve George Florescu – 19., Cristian Ene 2 – 29. és 56., valamint Valentin Lemnaru – 54. perc osztozott.

Adrian Falub és Marius Şuller együttese: Gorcea – Chiș, Abrudan, Cordoș (63. perc Telcean), Potcoavă – Greu, Giurgiu, Florescu – Hordouan (83. perc Ursu), Lemnaru, Ene.Végeredmény: • Szászrégeni Lendület–Kolozsvári U FC 1–4 (0–2).

Az ötödik csoport további eredményei: • Medgyesi Gázmetán II–FC Felek 0–6 (gól: Adrian Cârstean – 5., Andrei Stanciu 3 – 25., 63. és 80., Andrei Lascu – 50., továbbá Marius Coşovanu – 75. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–Radnóti SK 3–2 (Silviu Iacşa – 10., Adrian Onacă – 17. és Cristian Păcurar – 71. perc, illetve Kovács Tihamár – 42 és Solovăstru Pop – 64. perc) • Alsógáldi Ipar–Tasnádi Egyesülés 3–2 (Daniel Lupşan – 21., Alexandru Costea – 54. és Ioan Boancă – 81. perc, illetve Székely Krisztián – 12. és Mădălin Bolba – 70. perc) • Kudzsiri Kohász–Vidombáki Jövő 3–0 (játék nélkül). Az állás:

1.      Kv. U FC   27     23     2       2       84–15         71

2.      Lénárdf.      27     17     4       6       56–25         55

3.      Migen         27     16     6       5       56–30         54

4.      Kudzsir      27     15     6       6       47–28         51

5.      Alsógáld     27     15     5       7       46–33         50

6.      Gyulafeh.   27     13     6       8       43–34         45

7.      CFR II.       27     13     5       9       53–34         44

8.      Kv. Eg.       27     11     9       7       47–25         42