III. liga, 28. forduló: Győzött a CFR II. a megyei rangadón

Nem sikerült túljutni a harmadik akadályon a désieknek, miután a labdarúgó harmadosztály hétvégi fordulója előtt sorozatban kétszer is nyertek (egyszer idegenben, Alsógáldon), és úgy nézett ki a vasutasok másodcsapata ellen is pontot szereznek.

Ezúttal ez nem ment, sőt újabb vereséget szenvedtek hazai pályán, miközben a Kőváry-telepiek az idei bajnokságban megszerezték első idegenbeli győzelmüket. Gica Barbu kolozsvári edző jól ismerte az Egyesülés együttesét (többször ült már a désiek kispadján is), habár abból a keretből alig maradt meg három játékosa, közülük is Cătălin Itu nem volt a pályán, de még a tartalékok között sem. Aránylag könnyű dolguk volt a vendégeknek, a désiek várakozáson alul szerepeltek. A vezetést a vasutasok szerezték meg a 23. percben a Nemeszsuki Egyesülésnél is megfordult Kereki Mihály révén, majd a hazaiak legtapasztaltabb játékosa, Ionuţ Podină egyenlített a 37. percben. Kereki ráduplázott a 67. percben lőtt találatával, majd Marius Coman állította be a végeredményt szabadrúgásból a 85. percben, megpecsételve az Egyesülés sorsát. A désieknek még van egy nehéz találkozójuk otthon, a táblázat első három helyezettjének egyik jó képességű alakulatával, a Magyarigeni Teljesitmény gárdájával, ahol éppen a dési Gabriel Magdaş a klub ügyvezető elnöke.

Íme, a hétvégi fordulóban kiálló két Kolozs megyei csapat felállítása:

Dés: Kodion – Kovács, Szabó, Kiss, Podină – Graur, Ferhaoui, Gnahore, Obreja – Blaj Fl., Popescu; edző: Mircea Bolba.CFR II.: Rus – Roş, Petruş, Kereki, Pârv – Lu, Coţi, Şter, Dodoi – Nouvier, Coman; edző: Gheorghe Barbu.Végeredmény: • Dési Egyesülés–Kolozsvári CFR II. 1–3 (1–1).

Az ötödik csoport másik két együttese pályaválasztóként szerepelt, és egygólos sikert ért el.

A Herbák/Dermata/Clujana Stadionban a kissé fáradt Zöld Vírusok győzelméhez a veterán Cosmin Tilincă (27. perc) találata mellett Eduard Avram öngólja is kellett (33. perc), a második félidőben Viegas Do Amaral (50. perc) csak szépíteni tudott.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Medgyesi Gázmetán II. 2–1 (2–0).

A Kolozsvár Arénában a házigazda U FC-nek már csak presztízscsatát jelentett a hétvégi mérkőzés, az egyetemisták hátrányból fordítottak, s végül ötgólos találkozón nyertek. A gólokon Octavian Ursu 2 (20. és 50. perc), valamint Mihai Onicaş (57. perc), illetve Marian Codrea (13. perc) és Andrei Făgărăşanu (71. perc) osztozott.

Az összecsapás után a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) Răzvan Burleanu elnöke kiosztotta az érmeket és a trófeát a II. ligás szereplést kivívott gárda tagjainak.

Adrian Falub és Marius Şuller csapata: Gorcea – Chiș (46. perc Takacs), Abrudan, Onicaș, Manu – Giurgiu, Florescu – Hordouan, Hațiegan (84. perc Micaș), Ursu (61. perc Greu) – Ene (74. perc Lemnaru).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Kudzsiri Kohász 3–2 (1–1).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Magyarigeni Teljesítmény–Radnóti SK 6–2 (gól: Florin Hidişan – 9., Răzvan Fetiţa 3 – 21., 26. és 55., Cătălin Tineiu – 45. + 1., továbbá Claudiu Oara – 62. perc, illetve Szilágyi Arnold 2 – 23. és 37. perc) • FC Felek–Gyulafehérvári Egyesülés 4–0 (Marius Coşovan 2 – 8. és 23., Adrian Cârstean – 43., valamint Ionuţ Bărculeţ – 53. perc) • Tasnádi Egyesülés–Szászrégeni Lendület 3–1 (Adrian Ciul – 33., Székely Krisztián – 52. és Raul Ştef – 80. perc, illetve Bogdan Stavilă – 85. perc) • Vidombáki Jövő–Lénárdfalvi ACSF 0–3 (játék nélkül). Az Alsógáldi Ipar szabadnapos volt. Az állás:

15.     Vidombák   26      1        0        25      15–95          3

Az U FC és a negyedik csoportban győztes Şirineasai ACS után bajnokot avattak a második csoportban is: a Ploieşti-i Petrolul előnye behozhatatlanná vált, s szintén felsőbb osztályba léphet.