III. liga, 26. forduló: Győzött Torda a megyei rangadón

A román labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában a 26. fordulóban Kolozs megyei rangadót rendeztek Tordán: az Üveg Aranyos a Dési Egyesülés fogadta, és 2–0 (1–0) arányban legyőzte.

Évek során mindig nagy volt a versengés a tordai és dési labdarúgócsapatok között. Nem is olyan régen még a másodosztályban szerepeltek a két város együttesei, jelenleg a III. ligában küzdenek a pontokért. Jóformán a két edző között zajlott a párharc: Costică Olariu, a tordaiak edzője Désen is ült az Egyesülés kispadján, őt éppen Gică Barbu a Szamos mentiek jelenlegi trénere váltotta fel. Mindkettő bizonyítani akart a hétvégi összecsapáson, amelyet egyetlenegy játékos döntött el. Ez pedig a hazaiak legtapasztaltabb embere, az U FC-nél is megfordult Valentin Lemnaru volt. A tehetséges csatár két gólt rúgott, egyet a 29., majd a 66. percben, bebiztosítva alakulata sikerét. Rajta kívül a hazaiaknál még kitűnt Florin Dan és Adrian Chişu (érdekes módon mindkettő csereként lépett pályára). Ők akár a nagyobb arányú győzelmet is elősegítették volna, ha kihasználják jobbnál-jobb gólhelyzeteiket. A désiek sem hagyták magukat, 0–0-s állásnál, mindjárt az összecsapás elején Florin Blaj és Andrei Pop két nagy lehetőséget puskázott el a tordai R. Pop kapuja előtt. Ami nekik nem sikerült, összejött az Aranyos-partiaknak, akik az ősszel is nyertek a dési pályán, mostani győzelmük sem véletlen, megérdemelten szerezte meg a három pontot az Üveg Aranyos gárdája, amely ezen a tavaszon  jóval  túlhaladja őszi teljesítményét.

Íme, a két csapat összeállítása:

ÜVEG ARANYOS: R. Pop – Chiş, Ionescu, Cocoară, Marcu – Bria, Savu, Paleoca, Vitan – Varodi, Lemnaru; cserék: Fl. Dan, Chişu és Ititesc.

EGYESÜLÉS: D. Farcaş – Pârv, Kovács Szabolcs, Sabo, Hâmpea – B. Pop, Budean, Onicaş, Fl. Blaj – An. Pop, Cătineanu; cserék: Ad. Farcaş, Pintea, A. Papp és Cordureanu.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos FC–Dési Egyesülés 2–0 (gól: Valentin Lemnaru 2 – 29. és 66. perc).

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison, a korábbi Viktória Stadionban a vendég FC Székelyudvarhely ráijesztett a Kolozsvári Egészségre: az első félidő hajrájában Cătălin Dinu eurógóljával és az angol idegenlégiós Romaric Logon találatával 2–0-s vezetésre tettek szert a székelyek. Fordulás után a rutinos Dan Roman és az első III. ligás találatát jegyző Bogdan Porumb gólaival egyenlítettek a Zöld Vírusok, de többre már nem telt a Kis Csaba és Dan Matei edzette gárdától.

A kolozsváriak összeállítása: Lăzăreanu – Rada, Dan Matei, Porumb – Ţârlea, Paşca, Duca, Ciupe, Cr. Paul – Roam, Ceaca; cserepad: Papp, Vaida, Lupu, Bucur, Şoimuşan, Gáspár és Szoloşi.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Székelyudvarhelyi FC 2–2 (gól: Dan Roman – 48. és Bogdan Porumb – 76. perc, illetve Cătălin Dinu – 37. és Romaric Logon – 42. perc).

Barcarozsnyóban egygólos vereséget szenvedett a kolozsvári vasutasok másodcsapata, a találkozót Flavius Staicu korai találata döntötte el.

Dan Dobai csapata: Hindrich – Ispar, I. Rus, Horj, Milandru – Luca, Dat, Ad. Pop – Petrila, Girsik Attila, Joca; csere: Fica.

Végeredmény: • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Kolozsvári CFR II. 1–0 (gól: Flavius Staicu – 15. perc).

Eredmények: • FK Csíkszereda–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 2–0 (gól: Magyari Szilárd – 33. és Györgyi Arthúr – 93. perc) • Marosvásárhelyi MSE–Nagybányai Minaur 0–0 • Szászrégeni Lendület–Radnóti SK 3–0 (Bogdan Stavilă 2 – 8. és 11., továbbá Vlad Bujor – 37. perc) • Tasnádi Egyesülés–Lénárdfalvi ACSF 0–7 (Sergiu Ciocan 3 – 20., 27. és 59., Viorel Chinde – 34., Romario Rus – 40., Alin Bota – 75., 11 m, valamint Vlad Asăujan – 82. perc) • Szászhermányi AFC–Medgyesi Gázmetán II. 3–0 (Răzvan Damian – 25., Marian Constantinescu – 61. és Emanuel Popa – 85. perc). A táblázaton:

1.      Szereda       26     20     4       2       75–16         64

2.      Lénárdf.      26     20     2       4       84–27         62

3.      Minaur       26     14     8       4       42–19         50

4.      Rozsnyó     26     15     4       7       31–22         49

5.      CFR II.       26     13     6       7       57–36         45

6.      Torda         26     12     6       8       40–29         42

7.      Régen         26     12     6       8       38–27         42

8.      Kv. Eg.       26     12     5       9       37–27         41