III. liga, 24. forduló: Gólzáporos Kolozs megyei sikerek

Igazán kitettek magukért a labdarúgó III. liga 5. csoportjában Kolozs megye képviselői. Mindhárom csapat fölényes győzelmet aratott.

A Dési Egyesülés játék nélkül nyert 3–0 arányban, ugyanis ellenfele, a Besztercei Glória pénzügyi gondok miatt visszalépett. A Nemeszsuki Egyesülés újból remek játékkal rukkolt ki hazai pályán, nem kevesebb, mint hét (!) góllal terhelte meg a Marosvásárhelyi ESE/ASA II.  hálóját. A Szamos-mentiek 7–0 (3–0) arányban nyertek Paul Cublesan (36. perc, tizenegyesből), Alexandru Pop 3 (40., 59. és 89. perc), Flavius Dumbrăvean (45. + 5. perc, öngól) és Bányai András 2 (68. és 92. percben) találataival. Kiemelnénk Alexandru Pop mesterhármasát, ő még a régi gárda képviselője. Hasonlóképpen dicsérnünk kell újból a 17 esztendős dengelegi születésű Bányai Andrást, aki meccsről-meccsre egyre jobb teljesítménnyel hívja fel magára a figyelmet. Igaz, az Egyesülésnek csak ezután következik a nehezebb időszak, sorrendben a Lénárdfalvi SE, a Kolozsvári Egészség,  Zilahi FC és az éllovas Hemannstadt FC ellen szerepel. Velük szemben már sokkal nehezebb dolguk  lesz, de fontos az, hogy megtalálták góllövő cipőjüket Adrian Iencsi tanítványai.

Biztos sikert arattak a Kolozsvári Egészség labdarúgói is. Marius Semeniuc mester legényei 3–0 (1–0) arányban verték meg a Fugyivásárhelyi SK alakulatát a Herbák/Clujana/Dermata stadion pályáján. A gólokon Adrian Ititesc (29. perc), Adrian Lupu (77. perc, 11 m) és a „veterán” Gáspár Sándor (79. perc) osztozott.

A többi eredmény: • Zilahi FC–Kudzsiri Kohász 2–4 (Alexandru Pop 2 – 1. és 59. perc, illetve Ovidiu Stoianof 2 – 4. és 82., Mădălin Popa – 32., valamint Alin Şuteu – 73. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Radnóti SK 9–0 (Petrişor Petrescu 3 – 17., 29. és 71., Daniel Tătar 3 – 26., 38., 88., Radu Cristiu – 59., Radu Necşulescu – 68., továbbá Andrei Fotescu – 87. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Szászrégeni Lendület 1–1 (Răzvan Trif – 15. perc, illetve Adrian Murar – 50. perc) • Pusztadaróci Termés–Sülelmedi Jövő 2–3 (Raul Ştef – 2. és Daniel Pop – 24. perc, illetve Marius Feraru – 11. és 82., valamint Sorin Şerban – 15. perc). A Lénárdfalvi ACS szabadnapos volt. A táblázaton:

1.      Hermann.   23     18     2       3       55–19         56

2.      Kudzsir      22     15     3       4       52–20         48

3.      Lénárdf.      22     13     6       3       42–22         45

4       Kv. Eg.       23     12     6       5       34–20         42

5.      Zilah 23     13     3       7       33–20         42

6.      Zsuk  22     12     3       7       46–22         39

7.      Gázm. II.    22     11     6       5       46–31         39

8.      Lendület     22     9       3       10     28–28         30