III. liga 2. forduló: Csak döntetlenre tellett a Dési Egyesülésnek

Csalódottan távoztak a dési szurkolók a hétvégi Egyesülés–Kudzsiri Kohász harmadosztályú bajnoki focimérkőzésről. Az első fordulóban szerzett zilahi három pont után többet vártak kedvenceiktől, akik csak gól nélküli döntetlenre voltak képesek.

Igaz, kedd délután nehéz kupameccsük volt a hazaiaknak, de hát – amint azt megjegyeztük annak idején –, a Szamos-partiak tartalékosan álltak ki, nagyobb fontosságot tulajdonítva a bajnoki találkozónak. Gondolkodásuk nem vált be, a Kohász ellen csak egy pontot szereztek. Akár nagyarányú győzelmet is elérhettek volna Gică Barbu edző tanítványai, ha a kihasználatlan gólhelyzeteknek csupán felét értékesítették volna. Különösen a második félidőben uralták a játékot a hazaiak, a Fehér megyeiek inkább védekezésre álltak be, és mindvégig tartották az eredményt. A vendégek nem is titkolták, hogy egy pontért jöttek Désre, ahol az elmúlt években (már amikor egy csoportban szerepeltek), majdnem mindig nyertek. Ezúttal nekik jól jött a döntetlen is, mivel a nyitányon Lénárdfalván 2–1-re kikaptak.

A kudzsiriak kezdték jobban az összecsapást, a 4. percben Vitinha hátvéd révén óriási gólhelyzetet puskáztak el, majd rá egy percre Boldin hibázott a Dorin Farcaş által védett kapu előtt. A 18. percben Păcurar szabadrúgása alig néhány centivel ment a kapu fölé. De ezzel aztán véget is ért a kohászok „uralma”. A désiek valósággal lerohanták a vendégeket, Florin Blaj és Valentin Lemnaru az első játékrészben, majd Andrei Pop térfélcsere után dolgozott ki jobbnál jobb lehetőségeket gólszerzésre, de a tehetetlen Gorea hálóőr kapuját minden alkalommal elkerülte a labda. Az 52. percben, például, a tapasztalt egykori U-s játékos, Lemnaru egyes egyedül a kapussal öt méterről mellé lőtt! A 78. percben Andrei Pop ugyanazt csinálta. A mérkőzés utolsó perceit csak kilenc emberrel játszotta a Kohász, ugyanis két sárga lap miatt Flavius Budint és Trifet kiállította Dragoş Pârâu argyasudvarhelyi/Curtea de Argeş-i játékvezető. A kék-fehéreknek még ilyen körülmények között sem sikerült elhódítani mindhárom pontot, igaz, alig néhány perc adódott az emberelőnyös lehetőségre.

Az Egyesülés összeállítása: D. Farcaş – Zaharia, V. Sabo, Kereki, Plăian – Cătinean, Onicaş, B. Pop, Fl. Blaj – Lemnaru, A. Pop; cserepad: C. Pop, Peter, Sătmar, Benkő, Al. Blaj és A. Farcaş.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Kudzsiri Kohász 0–0.

A többi Kolozs megyei együttesnek ezúttal nem sok babér termett. A Kolozsvári Egészség a szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison, a korábbi Viktória Stadionban rendezett mérkőzésen csak 1–1-re végeztek a Truţă kiállítása után mintegy 20 percen át emberhátrányban játszó Szászrégeni Lendület ellen. A vendégek szerezték meg a vezetést a 31. percben Adrian Murar révén, erre az 58-ban jött Andrei Ceaca válasza, de többre nem tellett ezúttal a Zöld Vírusoktól.

Kis Csaba és Dan Matei együttese: Filip Lăzăreanu – Ţârlea, Dan Matei, Mic, Cr. Paul – Mar, L. Rus, Raul Ciupe, Isac – Roman, Ceaca; cserepad: Dragomir, Lupu, Szölösi, Cristea, Gáspár, Bucur, Petrişor.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Szászrégeni Lendület 1–1 (gól: Andrei Ceaca – 58. perc, illetve Adrian Murar – 31. perc).

A Kolozsvári CFR II. hiába szerzett vezetést idegenben (Alin Fică volt a gólszerző a 22. percben), a Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul otthonában, a Bihar megyeiek végül megfordították az eredményt Dan Dobai „csikói” ellen (a vasutasok másodcsapatában a legidősebb játékos is csak 19 esztendős volt).

A CFR II. összeállítása: Gal – Ad. Ilie, I. Rus, Bălan, Bud – Giurgiu, Chira, Derbac – Gâdea, Fică, Nistor; cserék: Tomşa, Fărcăşan és Popşa.

Végeredmény: • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Kolozsvári CFR II. 2–1 (gól: Daniel Pop – 30. és George Paraschiv – 52. perc, illetve Alin Fică – 22. perc).

A kivételt a Tordai Üveg Aranyos FC jelentette, amely idegenben állt helyt az Alsógáldi Ipar ellen, sőt, Oltean Erik vezető találata után (35. perc), úgy tudta megőrizni a győzelmet, hogy közel félórán át emberhátrányban, miután Indreica megkapta második sárga lapos figyelmeztetését. Ezzel sikerrel az Üveg Aranyos és az Esthajnalcsillag maradt 100%-os a csoportban.

Constantin Olariu együttese: R. Pop – Savu, Indreica, Cordoş, Fl. Dan – Varodi, Salcău, Ititesc, Paleoca – Dacvid, Oltean; cserék: Bria, Cimpoieşu, Cobârzan és Sălăgean.

Végeredmény: • Alsógáldi Ipar–Tordai Üveg Aranyos FC 0–1 (gól: Oltean Erik – 35. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Székelyudvarhelyi FC–Váradszentmártoni SK 3–3 (gól: Sandu Iovu – 19., Jakab Róbert – 62. és Sebastian Bucur 88. perc, illetve Sergiu Pop – 36., 11 m, Florin Pop – 71. és Cyrus Habakuk – 86. perc) • Nagybányai Minaur–Lénárdfalvi ACSF 1–1 (Adrian Bedea – 64. perc, illetve Adrian Micaş – 37. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–Besztercei Unu Fotbal Club Glória 4–0 (Ionuţ Frăsineanu – 27., Alexandru Giurgiu – 66., Ioan Petresc – 80. és Andrei Bârdea – 88. perc) • Zilahi MSC–Sellenberki Jövő 2–2 (Sebastian Culda – 39. és Răzvan Dulap – 83. perc, illetve Alexandru Curtean – 24. és Ciprian Natea – 92. perc). A táblázaton:

1.      Várad         2       2       0       0       8–4   6

2.      Torda         2       2       0       0       3–1   6

3.      Kv. Eg.       2       1       1       0       3–1   4

4.      Dés   2       1       1       0       2–0   45.      Sellenberk  2       1       1       0       4–3   4

16.    Zilah*         2       0       1       1       2–4   –5

*A szilágyságiakat kupamérkőzésen történt rendellenesség miatt 6 ponttal büntették.