III. liga 19. forduló: Győzött a listavezető Désen

Amint korábban már röviden jeleztük, a Dési Egyesülés hazai pályán 1–0-ra kikapott az éllovas Lénárdfalvi ACSF-től a labdarúgó harmadosztály 19. fordulójában.

A dési szurkolók sokat vártak a mérkőzéstől, és végül is keveset kaptak. A máramarosiaktól is többet vártunk. Igaz, Romulus Buia edző legényei megnyerték a találkozót, de nem bizonyítottak a Szamos-parti pályán. Egy első helyezett és feljutásra törekvő csapat sokkal többre is képes lehetne, ezúttal azonban megelégedtek egy sovány 1–0-lal, de ez elég is volt számukra. Az Egyesülés nem volt messze egy esetleges döntetlentől, és meg is érdemelte volna. A hétvégi összecsapáson a hazaiak uralták a meccs nagy részét (Bogdan Pop révén kapufát is lőttek), ám a vendégek azonban kihasználták egyik jó helyzetüket, és megszerezték a vezetést. Ez mindjárt szünet előtt történt, a 44. percben, amikor a Kolozsvári U FC-től érkezett Brian Lemac fejese talált be a tehetetlen Eugen Brie kapujába (Gică Barbu dési tréner le is cserélte, Adrian Farcaş állt be helyette a kapuba).

Térfélcsere után még többet támadtak a désiek, de az ACSF labdarúgói beálltak védekezni, és a 83. percben szinte rúgtak még egy gólt, akkor az éppen a dési származású Romario Rus hagyott kihasználatlanul egy óriási alkalmat az előny növelésére. Addig a hazaiak Rareş Pintea, Florin Blaj és Adrian Pop révén puskáztak el jobbnál jobb gólszerzési lehetőséget. „Sehogy sem akar bemenni a labda a kapuba!” – kiáltott fel egy adott pillanatban az Egyesülés egyik szurkolója, aki minden találkozót megtisztel (ott van a röplabdameccseken is). Hát valahogy így volt, de el kell ismerjük, hogy a hazaiaknak ez volt a visszavágó egyik gyengébb szereplése.

A találkozót a sepsiszentgyörgyi Cristian Moldoveanu vezette.

Az Egyesülés összeállítása: Brie – Plăian, Pintea, Pârv, Bogdan Pop – Florin Blaj, Onicaş, Cătinean, Hetea – Hâmpea, Andrei Pop; cserék: Farcaş, Alexandru Papp, Kovács Szabolcs, Budean.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Lénárdfalvi ACSF 0–1 (gól: Brian Lemac – 44. perc).A Kolozsvári Egészség egy gól különbséggel legyűrte a Szászrégeni Lendületet, a szamosfalvi egykori Viktória Stadionban, az Erdély/Ardealul Sportbázison rendezett szoros találkozót Cristian Paul büntetője döntötte el a 23. percben.

Kis Csaba és Dan Matei edzők a következő csapatnak szavaztak bizalmat: Lăzăreanu – Ţârlea, Rada, Porumb, Cristian Paul – Lupu, Chelariu, Dan Matei, Creţ – Ceaca, Tilincă; cserepad: Grămadă, Bucur, Gáspár, Chivu, Şoimuşan, Paşca és Szolosy.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Szászrégeni Lendület 1–0 (Cristian Paul – 23. perc, 11 m).

Az Üveg Aranyos FC elszalasztotta a lehetőséget, hogy megkerülje a táblázaton ellenfelét a Barcarozsnyói Olimpic Cetate, a tordai találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget. A második félidőben Varodi, Vitan és főleg Valentin Lemnaru eldönthette volna a meccs sorsát, de a lehetőségek kimaradtak.

Constantin Olaru csapata: R. Pop – Marcu, Ionescu, Cocoară, Chiş – Bria, Vitan, Paleoca, Ititesc – Lemnaru, Varodi; cserék: Savu, Silaghi, Selegean és Chişu.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos FC–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–0.

A kolozsvári vasutasok másodegyüttese ezúttal rendkívül fiatal gárdát küldött csatába Székelyudvarhelyen, a „legöregebb” játékos is 2000-ben született. Így is helyt állt a Mészáros Alpár edzette helyi csapat ellen, amely csak azután tudott felülkerekedni, hogy a CFR II. emberhátrányba került. Bálint Rajmond vezető góljára (52. perc) ugyanis Emanuel Dat 10 perc múlva büntetőből válaszolt – a 11-est kapu előtti kavarodásnál történt kezezés miatt adta meg a játékvezető. A debütáló Cezar Bud a 70. percben megkapta a második sárga lapját, s a kiállítás sorsára jutott, ezt követően pedig Cătălin Dinu 17 méterről végezhetett el szabadrúgást, és Hindrich Ottó kapujába tekert.

A CFR II. összeállítása: Hindrich – Potra, Cezar Bud, Bălan, Andrei Nistor – Luca, P. Nistor, Dat – Fica, Girsik, Joca; csere: Bogdan Minteuan, Chira és Covaci; edző: Sergiu Coc.

Végeredmény: • Székelyudvarhelyi FC–Kolozsvári CFR II. 2–1 (gól: Bálint Rajmond – 52. és Cătălin Dinu – 75. perc, illetve Emanuel Dat – 62. perc, 11 m).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Besztercei ACS Unu Fotbal Glória–Szászhermányi AFC 0–0 • Marosvásárhelyi MSE–Tasnádi Egyesülés 0–3 (Angelo Cocian – 8.), Vincze Dávid – 58. és Alexandru Talpoş – 88. perc) • Radnóti SK–FK Csíkszereda 1–5 (Codruţ Gliz – 85. perc, illetve Bajkó Barna 4 – 13, 29., 64,, 72, – a második 11 m, valamint Soufiane Jebari – 58. perc) • Nagybányai Minaur–Medgyesi Gázmetán II. 2–0 (Ciprian Brata – 4. és Sandu Bococi – 64. perc). Az állás:

1.       Lénárdf.      19      15      1        3        55–17         46

2.       Szereda       19      13      4        2        52–13         43

3.       Minaur        19      11      6        2        34–13         39

4.       Kv. Eg.       19      11      4        4        30–16         37

5.       CFR II.       19  9        6        4        36–24         336.       Rozsnyó     19      9        4        6        20–19         31

7.       Torda          19      8        5        6        26–24         29

8.       Régen          19      7        6        6        23–23         27

9.       Tasnád        19      6        6        7        32–34         24

10.     Beszterce    19      6        5        8        23–27         23

11.     Hermány     19      5        5        9        24–27         20

12.     Dés             19      4        7        8        27–30         19

13.     Udvarh.      19      5        4        10      20–29         19

14.     Mv. MSE    19      4        3        12      17–47         15