III. liga, 18. forduló: Döntetlen a kolozsvári rangadón

A harmadosztály Kolozs megyei csapatai közül csak kettő lépett pályára a hétvégén a 18. fordulóban, s éppen egymás ellen játszott a két kolozsvári együttes, a CFR II. és az Egészség.

A Dési Egyesülés játék nélkül, 3–0-lal jutott a visszavágóktól visszalépett Vidombáki Jövő elleni pontokhoz, a Kolozsvári U FC szabadnapos volt.

A fellegvári CMC-pályán 2–2 (1–0) arányú döntetlennel végeztek a felek, akár az őszi első találkozón (az 1–1-hyel végződött). A találkozót a vasutasok élvonalbeli csapatának edzője, Dan Petrescu is megtekintette (a másodcsapatban pályára lépett ugyanis Marius Coman, Bryan Nouvier és Kevin Boli, utóbbi gólt is fejelt, de védelmi hibát is elkövettet). A CFR II. két ízben is vezetett, Claudiu Petrila és Boli volt eredményes, mindkét alkalommal Adrian Lupu egyenlített. A Zöld Vírusok a második góljukat emberhátrányban szerezték, Paul Cristian a 69. percben ugyanis begyűjtötte második sárga lapját, s Nagy Miklós István játékvezető kiállította.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Kolozsvári Egészség 2–2 (gól: Claudiu Petrila – 25.  és Kevin Boli – 79. perc, illetve Adrian Lupu 2 – 60. és 81. perc).

A két együttes összeállítása:

CFR II.: Adrian Rus – Milandru, Kevin Boli, Kereki, Ispas – Al. Petruş (46. perc Giurgean), Şter – Petrila (80. perc Coţi), Bryan Nouvier, Dodoi – Marius Coman; edző: Gheorghe Barbu.Egészség: Filip Lăzăreanu – Ţârlea, Misăraş, Dan Matei, Cr. Paul – Lupu (83. perc Varodi), Cozma, Yuh (93. perc Ititesc), Bria (63. perc Pintea) – Şoimuşan, Ceaca (87. perc Bucur); edző: Kis Csaba és Dan Matei. Az ötödik csoport többi mérkőzésén: • Magyarigeni Teljesítmény–Tasnádi Egyesülés 2–0 (gól: Răzvan Fetiţa – 48. és Claudiu Oara – 66. perc) • Kudzsiri Kohász–Gyulafehérvári Egyesülés 0–0 • Alsógáldi Ipar–FC Felek 1–0 (Flaviu Baghiu – 10. perc) • Szászrégeni Lendület–Radnóti SK 1–1 (Bogdan Stavilă – 7. perc, illetve Solovăstru Pop – 9. perc) • Lénárfalvi ASCF–Medgyesi Gázmetán II. 2–1 (Romario Rus – 25. és Alin Bota – 60. perc, 11 m, illetve Bogdan Jica – 90. perc). Az állás:

1.       Kv. U FC    15      12      2        1        39–8  38

2.       Magyarigen 16      11      4        1        37–15         37

3.       Lénárdf.      16      10      2        4        35–17         32

4.       Alsógáld     16      9        4        3        30–18         31

5.       Kudzsir       16      8        5        3        28–17         29

6.       Gyulafeh.    16      7        4        5        24–13         25

7.       Kv. CFR II. 16      6        5        5        27–19         23

8.       Kv. Eg.       16      5        8        3        22–16         23