III. liga, 15. forduló: Dés nem bírt az éllovassal

Azt már előre lehetett tudni, a Dési Egyesülésnek nehéz dolga lesz az 5. csoport első helyezettje, a Lénárfalvi ACSF otthonában a labdarúgó harmadosztály 15. fordulójában.

A Nagybánya melletti együttes biztosan vezet a tabellán, és hazai pályán mindig esélyes. Így történt a hétvégi fordulóban is, habár a máramarosi gárda az elmúlt időszakban gyökeres változásokon ment keresztül, gondolunk itt elsősorban az edzőcserére, Romică Buia ugyanis kénytelen volt öt év után visszavonulni az alakulat kispadjáról. Helyette a désiek elleni találkozón is Ciprian Danciu irányította a lénárdfalvi gárdát. Az ő vezetésével nyert 4–1 (2–1) arányban az éllovas az edzőhiányban szenvedő Szamos-parti csapattal szemben.

Nagy meglepetésre az Egyesülés kezdett jobban, sorrendben Bogdan Pop (szabadrúgásból) és Mihai Onicaş középpályás ügyetlenkedett az ellenfél tizenhatosa tájékán. Ennek ellenére a hazaiak szerezték meg a vezetést Viorel Chindea gólkirály révén, aki a 10. percben talált be Dorin Farcaş dési hálóőr kapujába. Ugyancsak ő volt eredményes a 75. percben. A Gutin alji együttes másik két góljának szerzője Alexandru Oltean (38. perc) és Bogdan Paşca (80. perc) volt. A vendégek gólját Radu Zaharia volt élvonalbeli játékos rúgta a 25. percben. A désiek többet is elérhettek volna a hétvégi összecsapáson, hiszen 1–3-as állásnál Onicaşnak volt egy kapufája is, meg Adina Claudia Popa szatmárnémeti játékvezető sem ítélt 11-est egy hazai szabálysértésnél a tizenhatoson belül.  De tárgyilagosan elemezve a játékot, a Lénárdfalvi ACSF megérdemelte mind a három pontot, minden szempontból felülmúlta a dési tizenegyet.

A Kolozs megyei gárdákra rájárt a rúd az őszi idény zárófordulójában, mindegyik vereséget szenvedett. A tordaiak idegenbeli és Kolozsvári Egészség hazai pályán elszenvedett vereségéről már szóltunk, de a Kolozsvári CFR másodcsapata sem járt jobban szombaton Nagybányán: 1–0 (0–0) arányú vereséget szenvedett az elsőségért küzdő Minaurtól. A sorozat folytatása 2020. március 7-én várható.

Eredmények: • Kudzsiri Kohász–Tordai Üveg Aranyos FC 3–1 (gól: Alin Şuteu – 6., Alin Dohotariu – 17. és Lucian Itu – 72. perc, illetve Florin Cordoş – 44. perc, 11 m) • FC Székelyudvarhely–Besztercei Unu Fotbal Club Glória 0–1 (Mihai Cazan – 51. perc, 11 m) • Kolozsvári Egészség–Sellenberki Jövő 1–2 (Andrei Ceaca – 46. perc, illetve Adrian Cârstean – 68. és Andrei Stanciu – 91. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Dési Egyesülés 4–1 (Viorel Chinde 2 – 10. és 75., Alexandru Olteanu – 38., valamint Bogdan Paşca – 80. perc, illetve Radu Zaharia – 25. perc) • Nagybányai Minaur–Kolozsvári CFR II. 1–0 (Adrian Bedea – 75. perc) • Alsógáldi Ipar–Váradszentmártoni SK 0–2 (Szabados Benjámin – 18. és Sergiu Pop – 61. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Szászrégeni Lendület 2–6 (Mircea Manole 2. – 28. és 40. perc, illetve Cristian Chirilă 3 – 4., 10. és 50., továbbá Adrian Murar 3 – 79., 85. és 89. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–Zilahi MSC 3–0 (Ciprian Selagea – 22. és 44., valamint Daniel Mărgărit – 26. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      15     10     4       1       40–16         34

2.      Minaur       15     9       3       3       19–8 30

3.      Várad         15     8       2       5       36–27         26

4.      Kudzsir      15     7       5       3       21–16         26

5.      Sellenb.      15     6       7       2       23–19         25

6.      Beszterce    15     7       3       5       15–17         24

7.      Torda         15     5       7       3       19–16         22

8.      Sztmárton  15     7       1       7       29–29         22