III. liga, 14. forduló: Hosszabbításban rúgta a győztes gólt a Dési Egyesülés

Nem volt könnyű mérkőzése a 14. fordulóban a labdarúgó III. liga 9. csoportja éllovasának, a Dési Egyesülésnek. A tordai kisiklás után a Szamos-parti gárda még nagyobb lelkesedéssel lépett pályára, tudva azt, a csoport egyik erős együttesével, a harmadik helyezett Nyárádtői Egyesüléssel játszik.

A több marosvásárhelyi játékossal felálló vendégek kemény diónak bizonyultak, nem csoda, ha a désiek igazán megizzadtak a három pontért. Jól kezdtek a hazaiak, mindjárt az első percben óriási gólhelyzetük volt, de Angelo Cocian miután elfutott a jobbszélen egy méterrel a kaputól mellé küldte a labdát. Öt percre rá Cristian Chira fejelt a kapufa mellé. Nem késett a gól sem, a hazaiak már a 14. percben megszerezték a vezetést az idei tavaszon mindvégig jól szereplő Cocian révén (1–0). Nyolc percre rá Adi Pop növelhette volna a Kolozs megyeiek előnyét, de húszméteres bombája Denis Feier kapuja fölött kötött ki. Szünet előtt egy perccel Florin Blaj a kapufát találta el.

Térfélcsere után is Dragoş Militaru edző tanítványai voltak fölényben, de a vendégek is többször megközelítették a 20 esztendős Ştefan Georgescu dési hálóőr kapuját, aki első ízben szerepelt a pályán az idei évadban. Ő a helyi gyermek és ifjúsági központ neveltje, akit éppen e nehéz összecsapás alkalmával küldött a mélyvízbe trénere. Általában jól védett, de a 80. percben Tiberiu Petriş nyárádtői csatár egyenlítő találatánál figyelmesebben kellett volna követnie a direkt szögletből érkező labdát, amely végül is a hálóban kötött ki (1–1). Ez a gól még jobban tettre késztette a hazaiakat, akik nem vesztették el a fejüket, és tovább rohamoztak egészen az utolsó pillanatig. Amikor már mindenki beletörődött a pontocskába, a hosszabbítás első percében Cristian Chira megszerezte a győztes gólt, ami még közelebb hozta a Dési Egyesülést a II. ligába jutásért kiírt selejtezőhöz.

A dési együttes a következő összeállításban lépett pályára: Georgescu – Al. Blaj, Al. Papp, Kereki Mihály, I. Rus – Cătinean, Cocian, Adi Pop, Fl. Blaj – Frăsineanu, Chira; cserék: Bogdan Pop, Serediuc, Peter és Sabo.

Nemeszsukon játszották a Kolozsvári Egészség–Szászrégeni Lendület találkozót, amelyet az emberhátrányba került Zöld Vírusok végül 2–1 (1–1) arányban elvesztettek. Cosmin Câmpean mintegy fél óra játék után jutott a kiállítás sorsára, ekkor már a vendégek vezettek Harkó Károly 15. percben elért góljával. Egyenlíteni még így is sikerült Cătălin Creț révén a 34. percben, a hajrában azonban Vlad Bujor eldöntötte a találkozó sorsát.

Kis Csaba és Dan Matei csapata: Lăzăreanu – Creţ, Dan Matei, Mureşan, Şumlea – Roman, Câmpean, Al. Petruş, Ciupe – Tilincă, Ceaca; cserepad: Todoran, Cotîrlă, Bucur, Urcan, Mic, Al. Paul, Szölösi és Iancu.

Sorozatban harmadik mérkőzését nyerte a Tordai Üveg Aranyos FC, amely gyakorlatilag egyetlen gólhelyzetét értékesítve nyert 1–0-ra Vajdahunyadon a helyi SK ellen Sebastian Salcău 72. percben megeresztett távoli bombájával, előtte és után pedig kivédekezte a hazai csapat nyomását.

Artur Podar együttese: Onciu – Marcu, Cordoş, Ionescu, Chiş – Ciurcui, Hetea, Paleoca, Cimpoeşu – Salcău, Florin Dan; cserék: Savu, Băeţan és Lemnaru.

Eredmények, 9. csoport: • Dési Egyesülés–Nyárádtői Egyesülés (gól: Angelo Cocian – 14. és Cristian Chira – 91. perc, Tiberiu Petriș – 80. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–Marosújvári SK 2–1 (Răzvan Fetița – 23. és Bogdan Bucurică – 58. perc, illetve Carlos Lazăr – 62. perc) • Kolozsvári Egészség–Szászrégeni Lendület 1–2 (Cătălin Creț – 34. perc, illetve Harkó Károly – 15. és Vlad Bujor – 88. perc; kiállítva: Cosmin Câmpean – 29. perc, Kv. Egészség) • Kudzsiri CSO–Alsógáldi Ipar 2–0 (Flavius Vlădia – 6. és Cristian Cocan – 30. perc) • Vajdahunyadi SK–Tordai Üveg Aranyos 0–1 (Sebastian Salcău – 72. perc). A táblázaton: 1. DÉSI EGYESÜLÉS 34 PONT, 2. Kudzsir 32, 3. Szászrégen 23 (26–17), 4. Nyárádtő 23 (23–23), 5. TORDA 21, 6. Gyulafehérvár 20, 7. Vajdahunyad 16 (14–16), 8. KV. EGÉSZSÉG 16 (23–30), 9. Marosújvár 10, 10. Alsógáld 4.

A 10. csoportban a Mészáros Alpár edzette Dési Szamos az évet a zilahiak elleni sikerrel kezdte, most azonban sorozatban harmadik vereségénél tart, legutóbbit a Szilágysomlyói Sport ellen jegyezte idegenben. Szünetig két fejesgóllal 1–1-re álltak a felek (a szenegáli Gueye Mansour, illetve Emanuel Negru volt eredményes). A désiek a vezetést is megszerezték a 70. percben Mihai Maxin révén, de csak négy percig örülhettek az előnynek, mert ismét Mansour volt eredményes. A fordulatos találkozót óriási védelmi hiba döntötte el, Negru és Raul Negrea kapus tétovázását Trinka Eduárd használta ki a 82. percben, s állította be a 3–2-es végeredményt.

A Kolozs megyei együttes összeállítása: Negrea – Plăian, Sergiu Costin, Negru, Valea – Popa, Dobrea, Bucşă, Creciunesc, Visics – Brumă; cserék: Boerean és Nuţu.

Eredmények, 10. csoport: • Váradszentmártoni CSC–Nagysomkúti Haladás 3–1 (gól: Alexandru Sorian – 6., valamint Cosmin Sârbu 2 – 29. és 56. perc, illetve Cătălin Tutuță – 60. perc) • Szatmárnémeti MSC–Nagyváradi AC 1–0 (Gabriel Cadar – 12. perc) • Szilágysomlyói Sport–Dési Szamos 3–2 (Gueye Mansour 2 – 29. és 74., továbbá Trinka Eduárd – 82. perc, illetve Emanuel Negru – 39. és Mihai Maxin – 70. perc) • Besztercei 1. FC Glória–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 2–0 (Pedro Vărărean – 7. és Paul Potra – 69. perc) • Nagybányai Minaur–Zilahi MSC 2–1 (Vasile Pop – 62. és Alexandru Pop – 93. perc, Mihai Forna – 22. perc). A tabellán: 1. Minaur 29 pont, 2. Zilah 27, 3. NAC 24 (22–17), 4. Beszterce 24 (24–24), 5. Váradszentmárton 20, 6. Szilágysomlyó 19, 7. DÉSI SZAMOS 18, 8. Nagysomkút 15 (23–29), 9. Szatmárnémeti 15 (19–25), 10. Esthajnalcsillag 5.