III. liga, 14. forduló: Hiába vezetett az Egyesülés Nagybányán

Nem talál magára a dési együttes, hat forduló óta nem nyertek Gică Barbu edző tanítványai, a labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában a 14. fordulóban 3–1 (1–1) arányban kaptak ki a Minaurtól.

A désiek már el is felejtették, mit jelent emelt fővel elhagyni a pályát. Nagybányán is vezettek 1–0-ra, de a találkozó végén vesztesen vonultak le a játéktérről. A désiek a 25. percben Daniel Hetea csatár révén szereztek gólt, de négy percre rá az Egyesülés volt játékosa, Bogdan Boje kiegyenlített (29. perc: 1–1). A szünetig a Szamos mentieknek még volt egy óriási gólhelyzetük, de Andrei Moldovan nem használta ki a kitűnő alkalmat.

Térfélcsere után jobban rákapcsoltak a máramarosiak, akik továbbra is harcba állnak lénárdfalvi szomszédjaikkal az elsőségért. Sikerült is kétszer betalálniuk Ţicrea kapujába, méghozzá öt perc leforgása alatt. A 64. percben Sandu Bococi volt eredményes, mig a 69. percben Răzvan Lupu állította be a 3–1-es végeredmény. Azért nem volt könnyű mérkőzésük a nagybányaiaknak, ezt el is ismerték a Viorel Mateianu Stadionban lebonyolított összecsapás után a helyi alakulat vezetői, de ha saját kapujuk előtt kissé figyelmesebbek a Kolozs megyei labdarúgók, akár pontot is szerezhettek volna. De így egyre lejjebb csúsznak a táblázaton (eljutottak a 13. helyig), e hétvégén pedig az ugyancsak feljutásról álmodozó Csíkszeredai FK érkezik Désre.

A  Minaur ellen a következő  dési csapat szerepelt:  Ţicrea – Dulap, Sabo, Călin, Fl. Pop – Fl. Blaj,  B. Pop, Cătineanu, Duma – A. Moldovan, Hetea; cserék: Graur, Preda, Al. Papp.

Végeredmény: • Nagybányai Minaur–Dési Egyesülés 3–1 (Bogdan Boje – 29., Sandu Bococi – 64. és Răzvan Lupu – 69. perc, illetve Daniel Hetea – 25. perc).

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison a Kolozsvári Egészég gól nélküli döntetlent húzott ki az éllovas Lénárdfalvi ACSF ellenében, annak ellenére, hogy több mint egy félidőt emberhátrányban játszottak.

Kis Csaba és Dan Matei kezdőtizenegye: Lăzăreanu – Creţ, Rada, Dan Matei, Bucur – Dan Roman, Paşca, Ciupe, Cristian Paul – Pintea, Ceaca.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Lénárdfalvi ACSF 0–0.

Erre a játéknapra is jutott Kolozs megyei rangadó, ezúttal az újonc Tordai Üveg Aranyos fogadta a Kolozsvári CFR II-t. A kiegyensúlyozott találkozót Cristian Paleoca találata döntötte el a hazaiak javára, a játékos egy szöglet nyomán volt eredményes.

A két együttes:

ÜVEG ARANYOS: R. Pop – Marcu, Indreica, Ionescu, Chiş – Salcău, Savu, Paleoca, Florin Dan – David Lemnaru; cserék: Selegean, Bria, Varodi és Dup; edző: Constantin Olariu.

CFR II.: Ad. Rus – Roş, Potra, Kereki, Pârv – Milandru, Claudiu Petruş – Ispas, Adrian Pop, Itu – Cazan; cserék: Essel és Banyoi; edző: Alin Minteuan.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos–Kolozsvári CFR II. 1–0 (Cristian Paleoca – 42. perc).

További eredmények: • FK Csíkszereda–Tasnádi Egyesülés 3–0 (gól: Mitra Szilárd – 10., Fabio Nascimento de Oliveira – 29. és Bajkó Barna – 41. perc) • Szászrégeni Lendület–Medgyesi Gázmetán II. 3–2 (Iulian Săplăcan – 45. + 2., Florin Truţă – 92. és Feketics Norbert – 93. perc, illetve Mihai Mateş – 18. és Paul Costea – 68. perc) • Besztercei Glória–Székelyudvarhelyi FC 1–1 (Cristian Bucur – 25. perc, illetve Daniel Chifu – 17. perc) • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Szászhermányi AFC 2–1 (Alin Dobre – 58. és Alin Damian – 67. perc, illetve Mugurel Buga – 61. perc) • Marosvásárhelyi MSE–Radnóti SK 1–0 (Mircea Ungur – 36. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      14     11     1       2       38–13         34

2.      Szereda       14     9       3       2       36–10         30

3.      Minaur       14     8       5       1       23–8 29

4.      CFR II.       14     7       5       2       29–16         26

5.      Rozsnyó     14     8       1       5       17–14         25

6.      Kv. Eg.       14     7       3       4       22–14         24

7.      Torda           14     7       3       4       21–17         24

8.      Régen         14     6       5       3       20–14         23