III. liga, 13. forduló: Szabadesésben a Dési Egyesülés

Amint röviden már korábban jeleztük, sorozatban hetedik vereségénél tart a múlt hétvégi forduló után a Dési Egyesülés labdarúgócsapata – Kolozsvári CFR II–Dési Egyesülés 2–0 (1–0).

(erkedi, póka)

Ezúttal a kolozsvári CMC pályán szerepelt (le), méghozzá a tavalyi edzőjük, Gică Barbu együttesével szemben. Az igazság az, nem is vártak többet a múlt fordulóban Medgyesen győztes vasutasgárda elleni találkozón. Az Egyesülés játékosai nem találnak magukra, rajtuk már csak a téli szünet segíthet. A fellegvári stadionban lebonyolított összecsapáson mintha csak a házigazdák lettek volna a pályán, a désieknek alig volt egy-két gólhelyzetük (az is a fiatal Patrick Popescu révén). Mindjárt a 8. percben a vendégek majdnem öngólt rúgtak maguknak, Udi a tizenhatoson belül lyukat rúgott, még szerencse, hogy társa, Székely Loránd hálóőr védte az ellenfél lövését. A vasutasok tovább rohamoztak és a 37. percben a nemrég még a közben megszűnt Nemeszsuki Egyesülésnél is szerepelt Kereki Mihály megszerezte a hazaiak vezetését. A CFR másodcsapata nem elégedett meg ezzel az eredménnyel és az 58. percben növelte előnyét. Ekkor Jasim Hamed talált be Székely kapujának a jobb oldali sarkába. Az Egyesülés hátvédsorában meglátszott a tapasztalt Ioan Podină hiánya, őt a fiatal, alig 17 esztendős Cătălin Itu helyettesítette több-kevesebb sikerrel. Ezelőtt egy hónappal hiába távozott a désiek kispadjáról Mészáros Alpár mester, a Szamos parti gárda nem talál magára.

A két együttes összeállítása:

CFR II.: Ad. Rus – Băican, Roş, Kereki, Pârv – Al. Petruş, Şter – Petrila, Hamed, Figueira – Coman; cserék: Lu, Giurgean, Cl. Petruş, Coţi; edző: Gheorghe Barbu.DÉS: Székely – Plăian, Udi, Kovács, Itu – Nalaţi, Al. Blaj – P. Popescu, Obreja, Ferhaoui – Boje; cserék: Fl. Blaj, P. Bogdan, Kocsis, Chiorean; edző: Flaviu Băieşu és Costi Bădan.A Zöld Vírusok sorozatban második sikerüket könyvelhették el – Medgyesi Gázmetán II–Kolozsvári Egészség 0–3 (0–3). Kis Csaba és Dan Matei együttese már szünetig „lerendezte” a dolgokat Andrie Ceaca duplájával (18. és 43. perc), valamint Denis Lazăr góljával (26. perc). A vendégek jelesre vizsgáztak főleg ellentámadásból, s az utolsó öt percre még egy kényszercserét is túléltek kapott gól nélkül: a lázasan játszó Todoran kapust – cserekapus hiányában (Lăzăreanu „lapgyűjtés” miatt nem volt nevezhető) –, Alexandru Gaşpar csatár váltotta a hajrában.

Az Egészség kezdő tizenegye: Todoran – Ţârlea, Misăraş, Negrau, Cr. Paul – Lazăr, Ititesc, Ciupe, Bria – Şoimuşan, Ceaca; cserék: Lupu, Yuh, Paşca, Gaşpar.

Egyik közvetlen vetélytársa otthonában nyert, s a táblázat élén is növelte előnyét az egyetemista gárda – Kudzsiri Kohász–Kolozsvári U FC 1–2 (1–1). A gólokon Tudor Şaucă – 23 perc, illetve Dorin Goga – 14. és George Florescu – 62. perc) osztozott.

Adrian Falub csapata: Dinu – Takacs, Onicaş, Abrudan, Manu – Giurgiu, Florescu (81. perc Cordoş) – Hordouan (91. perc Telcean), Greu, Goga (90. perc Lemnaru ) – Moldoveanu (37. perc Micaş).

Az ötödik csoport további eredményei: • Gyulafehérvári Egyesülés–FC Felek 2–0 (gól: Claudiu Davidaş – 26. és Daniel Lăsconi – 87. perc) • Radnóti SK–Magyarigeni Teljesítmény 0–3 (Dragoş Iclănzan – 50., Cătălin Tineiu – 62. és Cristian Seiwerth – 72. perc) • Szászrégeni Lendület–Tasnádi Egyesülés 1–0 (Cristian Merdariu – 65. perc) • Lénárdfalvi AFC–Vidombáki Jövő 3–0 (játék nélkül, a Brassó megyei gárda jelezte a szövetségnek, hogy nem tud elutazni a mérkőzésre, így zöld asztalnál veszít). Az Alsógáldi Ipar szabadnapos volt. Az állás:

1.      Kv. U FC   12     9       2       1       33–8 29

2.      Migen         12     8       3       1       27–12         27

3.      Alsógáld     12     7       3       2       25–13         24

4.      Kudzsir      12     7       2       3       20–14         23

5.      Lénárdf.      12     7       1       4       23–12         22

6.      Gyulafeh.   12     6       2       4       20–9 20

7.      Kv. Eg.       12     5       4       3       15–9 19

8.      Szrégen       12     6       1       5       14–18         19