III. liga, 13. forduló: Süllyedőben a Dési Egyesülés

A két város, Dés és Beszterce képviselői között mindig ádáz harc folyt, függetlenül milyen bajnokságban szerepeltek. Amint korábban röviden jeleztük, a labdarúgó harmadosztályban rendezett Egyesülés–ACS Unu Fotbal Glória összecsapást nagy meglepetésre a vendégek nyerték meg 1–0 (1–0) arányban.

(erkedi, póka)

Gică Barbu edző tanítványai nem tartották szem előtt, hogy a beszterceiek az előző menetben otthon az élbolyban található nagybányaiakat győzték le. Hiába kezdték jobban a párharcot a hazaiak (B. Pop és Florin Blaj révén a 18. és 21. percben két jó gólhelyzetet hagytak ki), a beszterceiek szerezték meg a vezetést a 29. percben, amikor az alakulat legtapasztaltabb embere, az élvonalban is megfordult Adrian Nalaţi pontosan végzett el egy húszméteres szabadrúgást, a sorfalból visszapattant labdát pedig a másik jó képességű játékos, Sebastian Rus a dési kapus hálójába juttatta.

Szünetig még volt egy kitűnő helyzetük a vendégeknek, de Ţicrea hálóőr hárította Nalaţi közeli lövését. A második játékrészt az Egyesülés uralta, kézzel-foggal igyekeztek egyenlíteni a hazaiak, de a Glória védelme állta a sarat, és minden dési akciónak sikerrel ellenállt. Andrei Moldovan gólkirály sem tudott többet tenni, őt két védő is körülvette, és semlegesítették. Florin Blaj csatárnak is volt egy-két jó megmozdulása, de az általa kidolgozott remek gólhelyzeteket társai mind-mind elpuskázták. Így maradt a vendéggyőzelem, és íme, Dés már négy forduló óta nem nyert. Három vereség és egy vékonyka marosvásárhelyi pont az említett időszak mérlege, ilyen még nem történt Gică Barbu „korszakában”.

Az Egyesülés a következő összeállításban lépett pályára: Ţicrea – Fl. Pop, Călin, Dulap, N. Rus – B. Pop, Graur, Hetea, Călina – Fl. Blaj, A. Moldovan; cserejátékosok: Al. Papp és Trif.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 0–1 (gól: Sebastian Rus – 29. perc).

A kolozsvári rangadót a fellegvári CMC-pályán vívta a CFR II. és az Egészség, a vasutasok másodcsapata az élvonalban is gyakran használt Sebastian Árpád Mailat 60. percben jegyzett találatával nyert. A hajrában a házigazdák emberhátrányba védekezték ki az egygólos sikert, miután Ionuţ Rus a kiállítás sorsára jutott. A CFR II. a sikerrel felkapaszkodott a dobogó legalsó fokára.

A két kezdőtizenegy:

CFR II.: Ad. Rus – Roş, I. Rus, Kerekei, Pârv – Costache, Cl. Petruş, A. Petruş – Itu, Mailat, Ganea. Edző: Alin Minteuan

EGÉSZSÉG: Lăzăreanu – Creţ, Rada, Matei, Porumb – Lupu, Cr. Paul, Ciupe, Chelariu – Ceaca, Roman. Edző: Kis Csaba és Dan Matei.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Kolozsvári Egészség 1–0 (gól: Sebastian Árpád Mailat – 60. perc).

Az újonc Tordai Üveg Aranyos nehezen, de begyűjtötte Radnóton mind a három pontot, ehhez a hajrában Adrian David gólja volt szükséges a 86. percben. A helyi SK és a Kolozs megyei gárda is lőtt egy-egy kapufát, a házigazdák pedig még néhány jó lehetőséget kihagytak, de a vendégek megérdemelten nyertek. A tordai csapat a legutóbbi hat mérkőzéséből ötöt megnyert, egyre feljebb araszol a tabellán.

Constantin Olariu csapata: Rareş Pop – Marcu, Cocoară, Ionescu, Chiş – Salcău, Savu, Paloca, Fl. Dan – David, Varodi; csere: Bria.

Végeredmény: • Radnóti SK–Tordai Üveg Aranyos 0–1 (gól: Adrian David – 86. perc).További  eredmények: • Székelyudvarhelyi FC–Marosvásárhelyi MSE 0–1 (Mircea Ungur – 8. perc, 11 m) • Medgyesi Gázmetán II–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–4 (Paul Costea – 18. és Mihai Stancu – 70. perc, 11 m, illetve Alin Damian 3 – 16.,  26. és 40., a harmadik 11 m, Nicolae Mariean – 90. perc, továbbá Bogdan Neculăescu – 93. perc) • Nagybányai Minaur–FK Csíkszereda 1–1 (Mihai Roşca – 67. perc, 11 m, illetve Magyari Szilárd – 24. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Szászrégeni Lendület 2–1 (Viorel Chinde – 12. és Sergiu Ciocan – 67. perc, illetve Vlad Bujor – 21. perc) • Szászhermányi AFC–Tasnádi Egyesülés 2–3 (Bogdan Roşu 2 – 2. és 47. perc, illetve Laur Nemeş – 38., Mark Parnău – 72. és Angelo Cocean – 82. perc). Az állás:

1.      Lénárdf.      13     11     0       2       38–13         33

2.      Szereda       13     8       3       2       33–10         27

3.      CFR II.       13     7       5       1       29–15         26

4.      Minaur       13     7       5       1       20–7 26

5.      Kv. Eg.       13     7       2       4       22–14         23

6.      Rozsnyó     13     7       1       5       15–13         22

7.      Torda                  13     6       3       4       20–17         21

8.      Régen         13     5       5       3       17–12         20