III. liga, 12. forduló: Pontot rabolt Dés a Maros partján

A labdarúgó harmadosztályban a Dési Egyesülés két sorozatos vereség (egyik otthon, Tordával szemben) után jól jött a Maros-parti Trans-Sil Stadion pályáján elért pont a Marosvásárhelyi MSE ellenében, amint röviden már jeleztük, a Kolozs megyeiek 1–1-re végeztek.

Igaz, Gică Barbu edző tanítványai az ötödik csoport leggyengébb csapatával játszottak a hétvégén, amely idén nyáron jutott fel a harmadosztályba a Szeben megye bajnokával vívott selejtező mérkőzés után. Az idei bajnokságban majd minden ellenfél ponttal vagy pontokkal tért haza az MSE otthonából. A désieknek szoros találkozó szintén sikerült pontot rabolni idegenben. Jobban kezdtek a hazaiak, akik a 25. percben meg is szerezték a vezetést Dudás Levente révén, de nem sokat örvendtek a vásárhelyiek, mivel az Egyesülés legjobb embere, a korábban az élvonalban is szerepelt Andrei Moldovan a 33. percben egyéni akció után kiegyenlített. Szünetig nem is történt különösebb dolog a pályán, ellenben térfélcsere után rohamoztak a hazaiak, több veszélyes helyzetet is kidolgoztak, de az Egyesülés védelme jól zárt, Ţicrea kapus (aki Ignat hálóőrt cserélte fel ezen az összecsapáson) pedig mindent kivédett. Ezzel a teljesítményével, úgy gondoljuk, bebiztosította helyét a kezdő csapatban, miután Ignat egy fordulóval ezelőtt hazai pályán négy gólt kapott a tordaiaktól. A két gárda közti létszámarány felbomlott a 74. percben, amikor Florin Sabo hátvédet két sárgalap miatt kiállították. Ekkor aztán tényleg hátrahúzódott a Szamos menti alakulat, a találkozó hosszabbításában tizenegyest reklamáltak az MSE játékosai, de ifj. Székely Zoltán nagybányai játékvezető nem ítélte meg, lefújva a meccset. A döntetlen egyik félnek sem kedvezett, de azért a Kolozs megyeiek meg lehetnek elégedve, tíz emberrel végezve nem kaptak ki.

Az  Egyesülés csapata a marosvásárhelyi mérkőzésen:  Ţicrea –  Dulap, Călin, Sabo,  Fl. Pop – Graur,  Preda, Papp, Duma – Hetea,  A. Moldovan; cserék: B. Pop, Monea és Narcis.

Végeredmény: • Marosvásárhelyi MSE–Dési Egyesülés 1–1 (Dudás Levente – 25. perc, illetve Andrei Moldovan – 33. perc).

Az Erdély/Ardealul Sportbázison, az egykori szamosfalvi Victoria Stadionban a Kolozsvári Egészség számos helyzetet dolgozott ki a Radnóti SK ellenében, a találkozót egyetlen találat, Dan Roman fejesgólja döntötte el a 85. percben.

Kis Csaba és Dan Matei kezdőcsapata: Lăzăreanu – Creţ, Porumb, Rada, Bucur – Chelariu, Matei, Roman, Gârjoabă – Gaşpar, Ceaca.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Radnóti SK 1–0 (Dan Roman – 85. perc).

Tordán is egy gól döntött, a hajrában Cristian Paleoca talált be a 76. percben az Üveg Aranyos a kolozsvári Mészáros Alpár edzette Székelyudvarhelyi FC elleni találkozóján, 10 m-ről kotort be egy kapusról kipattanó labdát. Az újonc Kolozs megyeiek öt mérkőzése veretlenek.

Constantin Olariu csapata: Pop – Marcu, Cocoară, Ionescu, Chiş – Salcău, Savu, Paleoca, Fl. Dan – David, Lemnaru; cserék: Varodi, Bria, Dup és Selegean.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos–Székelyudvarhelyi FC 1–0 (Cristian Paleoca – 76. perc).

A kolozsvári vasutasok másodcsapata Szászrégenben, a Lendület otthonában vendégszerepelt, s hiába szerzett gólt már a 3. percben Valentin Costache révén, meg kellett elégednie egy ponttal. A hazai csapat a 82. percben Florin Truţă góljával egyenlítettek.

Alin Minteuan a következő csapatnak szavazott bizalmat: Ad. Rus – Roş, I. Rus, Kereki, Pârv – Cl. Petruş, Itu, Ad. Pop, Costache – Ganea, Cazan; cserék: Al. Petruş és Milandru.

Végeredmény: • Szászrégeni Lendület–Kolozsvári CFR II. 1–1 (Florin Truţă – 82. perc, illetve Valentin Costache 3. perc).

További eredmények: • FK Csíkszereda–Szászhermányi AFC 2–2 (gól: Györgyi Arthur – 11. és Magyari Szilárd – 60. perc, illetve Bogdan Minciună – 40., 11 m és Ionuţ Mândru – 89. perc) • Besztercei ACS Unu Fotbal Glória–Nagybányai Minaur 1–0 (Ovidiu Stoianof – 73. perc) • Tasnádi Egyesülés–Medgyesi Gázmetán II. 1–0 (Székely Krisztián – 40. perc) • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Lénárdfalvi ACSF 0–2 (Romario Rus – 53 és Sergiu Ciocan – 80. perc). A táblázaton:

1.       Lénárdf.      12      10      0        2        36–12         30

2.       Szereda       12      8        2        2        32–9  26

3.       Minaur        12      7        4        1        19–6  25

4.       Kv. CFR II. 12      6        5        1        28–15         23

5.       Kv. Eg.       12      7        2        3        22–13         23

6.       Régen          12      5        5        2        16–10         20

7.       Rozsnyó     12      6        1        5        10–11         19

8.       Torda          12      5        3        4        19–17         18