III. liga, 10. forduló: „Megfertőzték” a Dési Egyesülést a Zöld Vírusok

Évek óta mindig szoros eredmény alakult ki a Kolozsvári Egészség és a Dési Egyesülés labdarúgócsapatainak találkozóin, függetlenül, hogy azokat hol rendezték – amint röviden már jeleztük, a harmadosztály hétvégi 10. fordulójában sem történt másként.

(erkedi, póka)

Ezúttal a szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison, a volt Viktória pályán bonyolították le a mérkőzést. Most is ádáz harc folyt a pontokért a két együttes között, az elmúlt időszakban jól szereplő alakulatok léptek színre. Természetesen nem hiányoztak a gólok sem. A végeredmény 3–1 (2–1) volt az Egészség javára. Az a kevés néző, aki kivonult a katonai alakulat melletti sportlétesítményre, szép gólokat láthatott. A Gheorghe Barbu és Flaviu Băieşu edzette désiek ellen is kitettek magukért a hazaiak góllövői (mármint, csak névben hazaiak, a Zöld Vírusoknak még mindig nincsen saját pályája, Aurelian Ghişa üzletember gárdája minden évben ide-oda vándorol). A korábban a Szamosújvári Olimpiánál is megfordult Andrei Ceaca a 23., míg Alexandru Gaşpar (ő is  játszott a szamosújváriaknál)  a  31. percben volt eredményes. Mindketten az Egészség gólkirályai. A harmadik találat szerzője a nyáron Botoşani-ból érkezett Dan Roman volt a 65. percben, amikor már 2–1 volt az eredmény, Kiss Csaba és Dan Matei tanítványai javára, mivelhogy közben a vendégek is betaláltak a 40. percben Filip Lăzăreanu kapujába a szemfüles Dan Hetea révén. Közben az Egészség csatárainak még voltak jó gólhelyzeteik, de ezeket mind-mind ellőtték, vagy Vlad Ignat dési hálóőr kivédte. Ezzel a sikerrel a Felek aljiak felkerültek a dobogó közelébe, ahol még voltak az elmúlt idényben is, de aztán a visszavágón mindig lecsúsztak. Máskülönben, az összecsapás végén Kiss Csaba edző számunkra kijelentette: pontért (vagy pontokért) utaznak Székelyudvarhelyre, ahol Mészáros Alpár kolozsvári mester legényeivel mérkőznek a 11. forduló keretében.

A szamosfalvi összecsapást az udvarhelyi Adrian Pal középbíró jól vezette.

A két együttes kezdőtizenegye:

EGÉSZSÉG: Lăzăreanu – Bucur,  Rada, Cristian Paul, Creţ – Roman, Lupu,  Chelariu, Paşca – Gaşpar, Ceaca.

DÉS: Ignat – Cătinean, Florin Pop, Călin, Dulap – B. Pop, Duma, Hetea, N. Rus – Florin Blaj, Moldovan.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Dési Egyesülés 3–1 (gól: Andrei Ceaca – 23., Alexandru Gaşpar – 31. és Dan Roman – 65. perc, illetve Daniel Hetea – 40. perc).Fordulatos mérkőzésen az újonc Tordai Üveg Aranyos döntetlent húzott ki a feljutásról álmodozó Nagybányai Minaur ellenében. A vezetést a vendégek szerezték meg Marius Feraru révén (22. perc: 0–1), de szünetig a Kolozs megyeiek fordítottak Sebastian Salcău büntetőjével (33. perc) és Cristian Paleoca (43. perc), de a Minaur – annak ellenére, hogy emberhátrányba került – egyenlített Cătălin Tutuţa révén (65. perc). Több gól már nem esett, 2–2 lett a végeredmény.

Constantin Olariu csapata: Pop – Chiş, Ionescu, Cocoară, Marcu, Fl. Dan (73. perc Varodi), Paleoca, Savu (90. perc Selegean), Salcău (62. perc Bria), David (80. perc Dup), Lemnaru.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos–Nagybányai Minaur 2–2 (Sebastian Salcău – 33., 11 m és Cristian Paleoca – 43. perc, illetve Marius Feraru – 22. és Cătălin Tutuţa – 65. perc; kiállítva: Sorin Şerban – 60. perc).

Hasonlóképpen alakult a meccs forgatókönyve a Szatmár megyei Tasnádon, ahol a kolozsvári vasutasok másodcsapata 2–2-re végzett a helyi Egyesüléssel. A CFR II. számára ébresztőként hatott Raul Silaghi 8. percben szerzett gólja (1–0), de csak két találatot ért el a bajnokok első együttesében is használt Valentin Costache (40. perc) és Sebastian Árpád Mailat (81. perc) révén, utóbbi büntetőből volt eredményes. A tasnádiak az utolsó percben egyenlítettek, Laur Nemeş volt a gólszerző.

Végeredmény: • Tasnádi Egyesülés–Kolozsvári CFR II. 2–2 (Raul Silaghi – 8. és Laur Nemeş – 90. perc, illetve Valentin Costache – 40. és Sebastian Árpád Mailat – 81. perc, 11 m).

Az ötödik csoport többi eredményei: • FK Csíkszereda–Medgyesi Gázmetán II. 5–0 (gól: Magyari Szilárd 3 – 17., 30. és 36., továbbá Mitra Szilárd 2 – 54. és 87. perc) • Szászrégeni Lendület–Székelyudvarhelyi FC 2–0 (Florin Truţă 2 – 17. és 32. perc) • Marosvásárhelyi MSE–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 1–1 (Mircea Ungur – 93. perc, 11 m, illetve Ovidiu Stoianof – 90. perc) • Szászhermányi AFC–Lénárdfalvi ACSF 0–3 (Ioan Opriş – 16., Alin Bota – 45. + 1., 11 m és Sergiu Ciocan – 71. perc) • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Radnóti SK 3–0 (Alin Damian 2 – 11. és 15., valamint Flavius Staicu – 86. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      10     8       0       2       30–10         24

2.      Csíkszereda         10     7       1       2       27–7 22

3.      Minaur       10     6       4       0       17–5 22

4.      CFR II.       10     5       4       1       25–14         19

5.      Kv. Eg.       10     6       1       3       21–13         19

6.      Rozsnyó     10     6       1       3       10–7 19

7.      Régen         10     4       4       2       11–8 16

8.      Tasnád       10     3       5       2       19–17         14