III. liga, 10. forduló: Alulmaradtak a székelyek a Szamos partján

A román labdarúgó harmadosztály 10. fordulójában a Dési Egyesülés az FC Székelyudvarhely csapatát fogadta, s 1–0 (1–0) arányban legyőzte.

(erkedi, póka)

A székely labdarúgók nem titkolták, három kudarc után pontszerzésre utaztak a Szamos-menti stadionba. Az elmúlt években mindig szoros párharc volt a két III. ligás együttes között, függetlenül a két fél helyzetétől a táblázaton, így történt a hétvégi találkozón. Az összecsapás egyetlen góljának szerzője a Mihai Onicaş hiánya miatt csapatkapitányi szerepet betöltő Paul Bogdan volt, aki a 36. percben a tizenhatos baloldaláról mintegy 18 m-ről lőtt hatalmas gólt a hargitaiak kapujába (1–0).

A meccset eldöntő találatig a hazaiaknak még volt néhány tiszta gólhelyzete. A 15. percben Andrei Pop húsz méterről nem célozta meg jól az ellenfél hálóját, majd hét percre rá Florin Blaj ügyetlenkedett el egy kitűnő alkalmat gólszerzésre. Ugyanabban a percben Plaian lőtt a kapu mellé.

Térfélcsere után is Gică Barbu edző tanítványai uralták a játékot, egyre gyakrabban közelítették meg a székelyek tizenhatosát, de az eredményen nem változtattak. Még a tapasztalt Vali Lemnaru (aki a szünet után állt be Alex Blaj helyére) sem volt eredményes a 85. percben, amikor egyedül csak a hálóőrrel állt szemben, és a kaput alig néhány centiméterrel kerülte el gyatra próbálkozása. Így maradt a sovány, de megérdemelt 1–0 az Egyesülés javára, miközben a Mészáros Alpár lemondása után a Demény Norbert edzette FC újabb vereséget szenvedett, és sehogy sem jönnek helyre a ballábas idénykezdet után. A hétvégi menetben is alig volt gólhelyzetük Pál Kristóf és Iovu révén, de azokat is elpuskázták. Gica Barbu dési mester a múlt heti mérkőzésen is kísérletezett, de nem sok eredménnyel: Alex Papp hátvédet például előretolta a csatársorba, Peter tartalék pedig a védelembe került.

A két együttes összeállítása:

DÉS: Dorin Farcaş – Kereki Mihály, Peter, Zaharia, Plăian – Cătinean, Alex Blaj, Bogdan Pop, Florin Blaj – Andrei Pop, Alex Papp; cserék: Lemnaru és Sabo.

SZÉKELYUDVARHELY: Tudose – Kovács, Berkeczi, Tankó, Izmană, Jakab, Györgydeák, Taciuc, Pál, Iovu, Viorică; cserék: Marucza, Dinu és Solymosy.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–FC Székelyudvarhely 1–0 (gól: Radu Zaharia – 37. perc).

A többi Kolozs megyei együttesnek kevés babér termett. A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison, az egykori Viktória Stadionban a Kolozsvári Egészség az éllovas Nagyváradi Esthajnalcsillagot fogadta, és 0–2-ről talpra állva mentett pontot. Daniel Pop (16. perc) és George Paraschiv (19. perc) találataival már az első félidő közepén eldőlni látszott a találkozó, de Dan Roman szépítése a 22. percben újraélesztette a reményeket (1–2). A hajrában Andrei Ceaca fejesgóllal egyenlített a 85. percben (2–2).

Kis Csaba és Dan Matei együttese: Filip Lăzăreanu – Mic, Szölösi, Rad, Creţ – Mar, Ciupe, Laurenţiu Rus, Lupu – Dan Roman, Ceaca; cserejátékosok: Grămadă, Rotar, Isac, Tilincă, Bucur, Gáspár és Cristea.

A Zöld Vírusoknak következik a próbatétel a Román Kupa nyolcaddöntőjében: szerdán 17 órakor a Kolozsvár Arénában a II. ligás Ploieşti-i Petrolul lesz az ellenfél.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 2–2 (gól: Dan Roman – 22. és Andrei Ceaca – 85. perc, Daniel Pop – 16. és George Paraschiv – 19. perc).

A Tordai Üveg Aranyos FC negyedik kiszállásán, Szászrégenben sem vesztett a helyi Lendület ellen. Sőt, már az 5. percben óriási lehetőségük volt a vezető gól megszerzésére, de Paleoca elhibázta a megítélt büntetőt. A régeniek később lőttek egy kapufát, majd a 63. percben Vlad Bujor révén be is vették Rareş Pop kapuját (1–0). A hajrában azonban a házigazdák hálóőre kiejtette a labdát a kezéből, Andrei Cordoş pedig élni tudott a kínálkozó lehetőséggel (1–1).

Costică Olariu a következő összeállítású együttesnek szavazott bizalmat: Rareş Pop – Marcu, Cordoş, Cocoară, Cimpoeşu – Salcă, Ititesc, Savu, Bria – Cobârzan, Paleoca; cserék: Oltean, Selegean, Tothăzan és Porim.

Végeredmény: • Szászrégeni Lendület–Tordai Üveg Aranyos FC 1–1 (gól: Vlad Bujor – 63. perc, illetve Andrei Cordoş – 86. perc)

Biharszentjánoson vereséget szenvedett a Kolozsvári CFR másodcsapata, a találkozó gyakorlatilag a Váradszentmártoni SK 1–0-s vezetésével kezdődött, Alexandru Sorian már a második percben gól lőtt. Aztán a végén mindezt még egy öngól is tetézte, Adrian Ilie a 79. percben talált saját kapujába (2–0), a vasutasoknak hiába volt javarészt mezőnyfölénye, gólhelyzetig ritkán jutott.

Végeredmény: • Váradszentmártoni SK–Kolozsvári CFR II. 2–0 (gól: Alexandru Sorian – 2. és Adrian Ilie – 79. perc, öngól).

Dan Dobai csapata: Checicheş – Adrian Ilie, Cluadiu Petruş, Cezar Bud, Fărcăşan – Derbca, Simedru, Luca – Suciu, Fica, Gâdea; cserék: Giurgiu, Bucică és Timo.

A többi eredmény: • Sellenberki Jövő–Kudzsiri Kohász 2–2 (gól: Alexandru Neacşa – 27., 11 m és Andrei Câmpean – 36. perc, illetve Tudor Şaucă 2 – 22. és 82. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–Alsógáldi Ipar 2–0 (Ionuţ Frăsineanu – 27. és Alexandru Petresc – 51. perc) • Zilahi MSC–Nagybányai Minaur 0–1 (Răzvan Rus – 16. perc) • Besztercei Unu Fotbal Club Glória–Lénárdfalvi ACSF 1–0 (Marius Curtuiuş – 73. perc). Az állás:

1.       Várad         10      7        1        2        28–14         22

2.       Lénárf.        10      6        3        1        22–10         21

3.       Sztmárton   10      6        1        3        24–20         19

4.       Minaur        10      5        2        3        10–7  17

5.       Sellenb.       10      3        6        1        14–11         15

6.       Beszterce    10      4        3        3        10–13         15

7.       Torda          10      3        5        2        10–9  14

8.       Kv. Eg.       10      3        4        3        10–10         13