III. liga, 1. forduló: Győzelemmel mutatkozott be a Dési Szamos

Újabb helyszín iratkozott fel a harmadosztályú együttesek klubjába: a 10. csoport nyitányán a Dési Szamos–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul találkozót Révkolostor (Vad) községben bonyolították le.

(erkedi, póka)

A házigazdák felkészültek a találkozóra, a pályán lenyírták a füvet, rendbe tették az öltözőket és még elektronikus eredményjelző táblát is rendeltek, amely azonban még nem érkezett meg a nyitányra.

Mindkét együttes nagy átalakításon ment át az utóbbi időben. A Szamosnál a sikertelen feljutási tornát követően Vicenţiu Ştir üzletember gyakorlatilag előbb az összes játékost menesztette, majd a III. ligába való befogadást követően visszahívta. Újdonságnak számít Mircea Bolba mester megbízása is, de ő is már megfordult korábban két ízben is a csapatnál. Leigazolták a bonchidai születésű Székely Loránd kapust, aki korábban játszott még a Tulceai Deltánál, az Afumaţi-i Sportklubnál, de Kolozs megyében a Nemeszsuki és a Dési Egyesülésnél is.

A nagyváradiaknál a II. ligás Bákói Aerostarhoz távozott Cristian Raţ edző, és sok rutinos játékostól is megváltak.

A hazaiak szinte végig fölényben voltak, gyakorlatilag négy perc alatt eldöntötték a találkozót, Paul Colţa a 70., Ionuţ Dobrea a 74. percben volt eredményes. Még 0–0-s állásnál viszont a vendégek szerezhettek volna vezetést: Paul Bogdan hátvéd egy ízben a gólvonalról mentett, majd később Eduard Todorici a kapu fölé lőtt, minden más alkalommal Székely magabiztosan védett.

A 2–0-lal végződött összecsapás sportszerűségére jellemző, hogy a gyulafehérvári Ioan Boldea játékvezetőnek az egész meccs során egyetlen sárga lapot sem kellett felmutatnia.

A Dési Szamos összeállítása: Székely – Papp N., Toma, Şandor, P. Bogdan – Trif, Butta – S. Rus, Dobrea, Colţa – Cifor; cserék: Brumă és Valea.

Végeredmény: • Dési Szamos–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 2–0 (gól: Paul Colţa – 70. és Ionuţ Dobrea – 74. perc).

További eredmények: • Szilágysomlyói Sportul–Váradszentmártoni CSC 2–2 (gól: Guiti Ismael – 10. és Adelin Neaga – 78. perc, illetve Denis Dardai – 22. és Sergiu Pop – 68. perc, 11 m) • Szatmárnémeti MSC–Besztercei 1. FC Glória 4–2 (Raul Ziman 2 – 49. és 76., Florin Chitaş – 65., 11 m, továbbá Kevin Barth – 73. perc, illetve Sandu Boboci – 25. és Claudiu Meşter – 85. perc) • Nagysomkúti Haladás–Nagybányai Minaur 1–3 (Pavel Nemeş – 71. perc, illetve Ciprian Stanciu – 15., valamint Vasile Pop 2 – 38. és 61. perc, a második 11 m) • Nagyváradi AC–Zilahi MSC 1–1 (Marius Hosu – 53. perc, illetve Raul Stanciu – 35. perc, 11 m).

*

A 9. csoportban megismétlődött a szerdai Román Kupa mérkőzés, Kolozs megyei rangadó: a Kolozsvári Egészség Nemeszsukon fogadta a Dési Egyesülést, és kikapott tőle. Sőt ezúttal gólt sem tudott lőni (a kupameccs hosszabbítás után 4–2 vendégsikerrel végződött, most viszont 3–0 volt a végeredmény). A Zöld Vírusok több helyen változtattak a csapaton, a désiek összeszokott csapata pedig ezt pragmatikusan kihasználta Andrei Pop találataival (32. és 68. perc, az első 11 m) és Angelo Cocian 41. percben értékesített büntetőjével.

A két együttes összeállítása:

EGÉSZSÉG: Todoran – Creţ, Urcan, Szölöşi, Isac – Neamţ, Câmpean, Ciupe, Diosan – Vlădău, Marin; cserepad: Blaga, Vl. Rusu, Bochiş, Iuga, Mureşan és Iancu; edzők: Kis Csaba és Dan Matei.

EGYESÜLÉS: Fărcaş – Roş, Kereki, I. Rus, Peter – Frăsineanu, Cocian, Ad. Pop, Cătinean – Fl. Blaj, An. Pop; cserepad: Papp R, Chira, Giurgean, Al. Blaj, Al. Papp, Sabo, Lăcan és Máté; vezetőedző: Dragoş Militaru.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Dési Egyesülés 0–3 (gól: Andrei Pop 2 – 32. és 68. perc, az első 11 m, valamint Angelo Cocian – 41. perc, 11 m).

Kolozs megye negyedik csapata, a Tordai Üveg Aranyos Marosújvárott, a helyi Sportklub otthonában lépett pályára. A házigazdák a helyzetekkel maradtak, a gólokat az üveggyáriak lőtték, mégpedig kettőt is: Andrei Cobârzan a 34. és Florin Dan az 58. percben talált be Vlad Ignat kapujába. A vezető gól előtt a Maros 11-est hibázott, a 32. percben Tudor Cristea fölé lőtte a büntetőt. A hajrában még egy kapufát lőttek a hazaiak, de többre már nem futotta.

Constantin Olariu csapata: Onciu – Manu, Cocoară, Ionescu, Indreica – Paleoca, Savu, Ciurcui, Cobârzan – Fl. Dan, Lemnaru; cserék: Băeţan, Salcău és Hetea.

Végeredmény: • Marosújvári Sportklub–Tordai Üveg Aranyos FC 0–2 (gól: Andrei Cobârzan – 34. és Florin Dan – 58. perc).

További eredmények: • Gyulafehérvári Egyesülés–Kudzsiri CSO 1–4 (gól: Ciprian Selagea – 16. perc, illetve Marius Lupu 2 – 35. és 72., a második 11 m, Tudor Şaucă – 51., továbbá Paul Păcurar – 56. perc, 11 m) • Nyárádtői Egyesülés–Vajdahunyad SK 2– (Raul Iliescu – 59. és Sebastian Bucur – 75. perc, illetve Flavius Iacob – 63. perc) • Szászrégeni Lendület–Alsógáldi Ipar 0–0.