II. liga, rájátszás, 1. forduló: Győzelemmel kezdett az U FC

A labdarúgó másodosztály alsóházi rájátszását szlatinai győzelemmel kezdte a legendás játékosát, Remus Câmpeanut gyászoló Kolozsvári U FC, 4–2 (1–1) arányú sikerrel vette az akadályt Costel Enache együttese.

Az összecsapás viszont gyakorlatilag 1–0-s hazai vezetésről indult, miután Victor Robert Dican rálépett Ianis Stoica sarkára a büntetőterületen belül, s a támadó elleni szabálytalanságért 11-est ítélt Iulian Călin (Ştefăneşti, Argeş megye) játékvezető. Daniel Rogoveanu hidegvérrel értékesítette a büntetőt, Vlad Ionuţ Muţiu kapus rajta volt a lövésen, de nem érhette el. Az egyenlítést Carol Taub bombája hozta meg a 27. percben (1–1), s az egyetemisták már az első félidőben átvehették volna a vezetést, de Daniel Nicolae Pîrvulescu a kapufát találta el, Cosmin Meşter lövése pedig elkerülte a kaput.

Fordulás után viszont már előnybe került az U FC, a csapatkapitány Dican fejesgóllal javította ki a hibáját egy szöglet nyomán (50. perc: 1–2), majd Meşter első gólját jegyezte a fekete-fehéreknél (68. perc: 1–3). Dican újabb fejese pedig végleg eldöntötte a találkozó sorsát (75. perc: 1–4), a házigazdáknak csak szépítésre tellett a hajrában Stoica révén a 88. percben.

Az U FC összeállítása: Vlad Ionuţ Muţiu – Victor Robert Dican, Tudor Marius Telcean, Andrei Răuţă – Ionuţ Ilieş (30. perc Cosmin Meşter), Ntonalnto „Donald” Atska (30. perc Daniel Nicolae Pîrvulescu), Alexandru Augustin Negrean (76. perc Lucas Nicolas Chacana), Carol Taub – Sérgio Miguel Hora Ribeiro, Alexandru Pop (46. perc Idan Golan), Derick Chuka Ogbu (76. perc Cristian Gavra).

Eredmények:

Felsőház: • Mioveni-i SK–Krajovai U 1948 0–0 • Călăraşi-i Dunărea–Temesvári ASU Politechnika 0–0 (kiállítva: Valentin Alexandru – 89. perc, Călăraşi). Keddre maradt az FK Csíkszereda–Bukaresti Rapid találkozó. Az ideiglenes állás: 1. Kr. U 1948 36 pont/1 mérkőzés, 2. Călăraşi 35/1, 3. Mioveni 34/1 (23–11), 4. Rapid 33/0 (33–28), 5. Temesvár 33/1 (18–14), 6. Csíkszereda 32/0 (23–15).

Alsóház:

A-csoport: • Lénárdfalvi ACSF–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 5–0 (Marius Coman 2 – 8. és 16., a második 11 m, Alexandru Mărieș – 43., Gabriel Oiță – 50., valamint Ciprian Brata – 92. perc, 11 m) • Konstancai Farul–Temesvári Ripensia 1–1 (Antonio Cruceru – 58. perc, 11 m, illetve Mihai Ene – 82. perc) • Szlatinai MSC–Kolozsvári U FC (Daniel Rogoveanu – 4., 11 m és Ianis Stoica – 88. perc, illetve Carol Taub – 27., Victor Dican 2 – 50. és 75., továbbá Cosmin Meșter – 68. perc). A Bukaresti Metaloglobus szabadnapos volt. A sorrend: 1. Farul 33 pont/1 mérkőzés, 2. KV. U FC 32/1, 3. Metaloglobus 30/0, 4. Lénárdfalva 26/1, 5. Ripensia 23/1, 6. Szlatina 15/1, 7. Pandúrok 13/1.

B-csoport: • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC 2–4 (Darius Buia 2 – 69. és 92. perc, az első 11 m, illetve Adi Chică-Roșă – 22., Ciprian Petre – 45. + 2., Sebastian Ghinga – 57. és Gheorghe Andronic – 76. perc) • Chiajnai Concordia–Szloboziai Unirea 1–1 (Andrei Hergheligiu – 70. perc, illetve Bogdan Vasile – 50. perc) • Resicabányai MSC–Ploieşti-i Petrolul 0–1 (Armando Vajushi – 79. perc; kiállítva: Robert Boboc – 59. perc, Resicabánya). A Bákói Aerostar szabadnapos volt. Az állás: 1. Petrolul 34 pont/1 mérkőzés, 2. Jövő Pandúrok 32/1, 3. Bodzavásár 29, 4. Chiajna 25, 5. Szlobozia 20, 6. Resicabánya 19/1, 7. Aerostar 10/0.