II. liga, 26. forduló: Botlott az U FC

Sorozatban hét megnyert mérkőzés után a Kolozsvári U FC csak gól nélküli döntetlenre volt képes a labdarúgó II. liga 26. fordulójában. A vasárnap esti mérkőzésen a Kolozsvár Arénában a Piteşti-i Argeş FC volt az ellenfél.

A vendégek Vasile Buhăescu révén a 15 percben betaláltak, de Cătălin Buşi Râmnicu Vâlcea-i játékvezető les címén tévesen érvénytelenítette a gólt. A bíró elég könnyen piros lapot adott Dorin Goga csapatkapitánynak a 42. percben, így a fekete-fehérek több mint egy félidőt emberhátrányban játszottak.

Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi a következő összeállítású csapatot szerepeltette: Cosmin Dur-Bozoancă – Tiberiu Căpuşă, Octavian Abrudan, Dan Berci – Alexandru Coman (87. perc Răzvan Greu), Gabriel Giurgiu, Sepsi László (80. perc János Norbert), Carol Taub – Droin Goga – Danielé Pârvulescu, Mircea Axente (67. perc Marius Coman).

Ezzel az U FC elszalasztotta a lehetőséget, hogy a táblázat élére törjön, ez győzelem esetén történt volna meg. Következik szombaton 18.30-kor a ploieşti-i kiszállás a Petrolul ellen.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Piteşti-i Argeş FC 0–0 (kiállítva: Dorin Goga – 42. perc).

További eredmények: • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Bákói Aerostar 4–0 (Bertrand Bebey – 2., Vasile Pop – 6., továbbá Alexandru Dulca 2 – 69. és 89. perc) • Baloteşti-i SK–Temesvári Ripensia 0–2 (Octavian Drăghici 2 – 56. és 84. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Brăilai Dacia Unirea 5–2 (Andrei Blejdea – 10., Patrick Popescu – 26., George Tudoran 2 – 43. és 71., valamint Robert Bratu – 66. perc, illetve Costin Ciucureanu – 22. és Momodou Jallow – 62. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Konstancai Farul 2–1 (Valentin Ghenovici – 47. és Robert Vîlceanu – 76. perc, illetve Joao Diogo – 67. perc) • Clinceni-i Academica–Aradi UTA 2–0 (Bogdan Barbu – 76., 11 m és Paul Paţurcă – 88. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Mioveni-i SK 0–0 • Sznagovi Sportul–Temesvári ACS Politechnika 0–0 (kiállítva: Dorin Codrea – 56. perc, ACS Poli) • Târgoviştei Chindia–Bukaresti Daco-Getica 4–2 (Liviu Mihai – 53., Daniel Florea – 59., Andrei Şerban – 67. és Valentin Alexandru – 85. perc, 11 m, illetve Raphael Stănescu – 13. és Philippe Nsiah – 46. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Ploieşti-i Petrolul 3–0 (Ioan Mera 2 – 8. és 35., valamint Octavian Ursu – 87. perc). Az állás:

1.      Sznagov     26     18     5       3       42–17         59

2.      Clinceni      26     19     1       6       50–17         58

3.      Kv. U FC    26     17     6       3       55–17         57

4.      Târgovişte  26     17     6       3       53–28         57

5.      Petrolul      26     16     5       5       48–23         53

6.      Argeş          26     12     8       6       36–21         44

7.      Mioveni      26     11     6       9       38–29         39

8.      UTA             26     10     5       11     37–37         35