II. liga, 22. forduló: Petrozsényben nyert az U FC

Folytatódott a küzdelem a román labdarúgó másodosztályban is, a 22. fordulóban a Kolozsvári U FC helyzetkihasználásának köszönhetően 2–0-s győzelmet aratott Petrozsényben az Energeticianul ellen.

A találkozót elsősorban George Florescu döntötte el: a 14. percben 28 méterre a kaputól levette a labdát, majd kilőtte a jobb felsősarkot, Teodor Axinte kapus hiába vetődött (0–1). A második játékrészben előnye tudatában Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi együttese alaposan visszavett a lendületből, de a házigazdák mezőnyfölénye kevés alkalommal teremtett egyenlítési lehetőséget. A hosszabbításpercekben az U FC két frissen igazolt cserejátékosa pedig eldöntötte a találkozót: János Norbert a félpályánál labdát szerzett, kitűnően indította Mircea Ionuţ Axentét, aki egyedül törhetett a kapura, majd a kapust is elfektetve betalált (0–2).

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur Bozoancă – Tiberiu Căpuşă, Octavian Abrudan, Ionuţ Ursu, Alexandru Coman – Carol Taub, George Florescu, Sepsi László – Iuliu Haţiegan (70. perc János Norbert), Cristian Gavra (77. perc Mircea Ionuţ Axente), Dorin Goga.

Végeredmény: • Petrozsényi Energeticianul–Kolozsvári U FC 0–2 (George Florescu – 14. és Mircea Ionuţ Axente – 92. perc).

További eredmények: • Târgoviştei Chindia–Bákói Aerostar 3–2 (gól: Cristian Cherchez – 27., 11m, Cristian Neguţ – 62. és Andrei Şerban – 82. perc, illetve Dudu Drugă – 6. és Cătălin Vraciu – 49. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Temesvári ASU Politechnika 0–0 • Bukaresti Metaloglobus–Piteşti-i Argeş FC 1–0 (Mihai Potecea – 71. perc) • Baloteşti-i SK–Mioveni-i SK 0–2 (Ionuţ Rădescu – 59. és Rareş Lazăr – 75. perc, 11 m) • Sznagovi Sportul–Bukaresti Daco-Getica 2–1 (Vlad Danale 2 – 31. és 43. perc, illetve Raphael Stănescu – 91. perc) • Clinceni-i Academica–Konstancai Farul 1–0 (Bogdan Barbu – 17. perc) • Aradi UTA–Brăilai Dacia Unirea 3–0 (Ciprian Rus 2 – 3. és 26., továbbá Cristian Melinte – 87. perc) • Temesvári ACS Poli–Temesvári Ripensia 1–0 (David Pop – 57. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiui-i Pandúrok–Ploieşti-i Petrolul 0–2 (Sebastian Ghinga – 15. és Cristian Puşcaş – 35. perc; kiállítva: Marius Chindriş – 45. + 2. perc, Petrolul; az 54. percben a házigazdák játékosa, Andrei Blejdea 11-est hibázott). A táblázaton:

1.      Sznagov     22     15     4       3       37–15         49

2.      Clinceni      22     16     0       6       42–15         48

3.      Petrolul      22     15     3       4       45–19         484.      Kv. U FC   22     14     5       3       49–15         47

5.      Chindia      22     14     5       3       44–25         47

6.      Argeş          22     12     5       5       36–20         41

7.      Mioveni      22     11     4       7       35–21         37

8.      UTA             22     9       5       8       35–30         32

9.      Energet.      22     8       5       9       30–28         29

10.    Pandúrok   22     8       4       10       36–35         28

11.    ASU Poli    22     7       5       10     18–23         26

12.    Ripensia     22     6       7       9       25–32         25