II. liga, 12. forduló: Ismét kiesőzónában az U FC

A labdarúgó másodosztály hétközi fordulójában a Kolozsvári U FC hiába szerzett vezetést Konstancán, végül vesztesen hagyta el a pályát a Farul ellenében.

A találkozón a fiatal Alex Pop duplázott, de a túloldalon Viorel Lică is két gólt jegyzett és Ionuţ Stoica is betalált.

A mérkőzés elején Cristian Gavra az 5. percben labdát szerzett mintegy 25 m-re a kaputól, kitűnően tálalt Popnak, aki betört a 16-oson belülre, és higgadtan betalált (0–1). A sérülten kezdő csatár azonban 20 perc múlva kidőlt a játékból, s ezt megsínylette a vendégcsapat. Egy percre máris egyenlített a Farul, Stoica adta be a labdát, Lică pedig a léc alá lőtt (1–1). A korábban az U FC-ben is megfordult Denis Hordouan már a konstancaikat hozhatta volna előnybe, lecsapott George Florescu rossz passzára, egyedül törhetett a kapura, de gyengén lőtt. Ezt végül Stoica tette meg egy ellentámadás során a 36. percben, a kolozsvári védelem hathatós „segítségével” (2–1).

Fordulás után ismét Stoica került helyzetbe, de az 52. percben lövése a bal kapufán csattant. Alig 4 perc múlva viszont Pop másodszor is betalált (2–2), így újraéledtek a pontszerzés reményei. De nem sokáig, mivel egy szögletnél a magára hagyott Lică is megszerezte második gólját, s a 61. percben beállította a végeredményt.

Vereségével az U FC ismét kiesőhelyre került.

Adrian Falub a következő csapatot szerepeltette: Tordai Árpád Örs György – Tudor Marius Telcean, Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”, Dan Miahi Berci – Inácio Miguel Ferreira Santos, George Florescu, Arnaud Guedj, Tiago Henrique Damil Gomes – Alexandru Pop, Dorin Ioan Goga, Cristian Gavra; cserék: Ricardo Rafael Costa Miranda, Daniel Nicolae Pârvulescu és Victor Robert Dican.

Végeredmény: • Konstancai Farul–Kolozsvári U FC 3–2 (gól: Viorel Lică 2 – 21. és 62. perc, továbbá Ionuţ Stoica – 36. perc, illetve Alexandru Pop 2 – 5. és 56. perc).

A hétközi fordulóban újabb pontokat hullajtott el az éllovas Turris-Oltul, így pontszámban befogta üldözője, a Mioveni-i SK.

További eredmények: • Mioveni-i SK–Sznagovi Sportul 2–1 (gól: Andrei Hergheligiu – 58. és Marian Anghelina – 90. perc, illetve Adrian Stoica – 76. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Temesvári Ripensia 0–0 • Bukaresti Daco-Getica–FK Csíkszereda 0–1 (Majzik Adrián – 15. perc) • Chiajnai Concordia–Călăraşi-i Dunărea 1–0 (Bilal Bari – 81. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Bukaresti Metaloglobus 1–1 (Mircea Axente – 32. perc, illetve Claudiu Herea – 36. perc, 11 m) • Resicabányai MSC–Buzăui Gloria MSC 2–1 (Cristian Danci – 28. és Marius Coman – 91. perc, illetve Valentin Munteanu – 59. perc) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Piteşti-i Campionii Argeş FC 2–1 (Alexandru Bădăuţă – 4. és Vlad Rusu – 64. perc, illetve Andrei Blejdea) • Bukaresti Rapid–Ploieşti-i Petrolul 1–0 (Bogdan Manole – 80. perc) • Turnu Măgurele-i Turris-Oltul–Aradi UTA 1–1 (Sergiu Negruţ – 78. perc, illetve Ciprian Rus – 54. perc; kiállítva: Andrei Rus – 65. perc, UTA).

A 13. forduló mérkőzéseit szombattól hétfőig bonyolítják le.

A program (a mérkőzések javarésze 11 órakor kezdődik, az ettől eltérő időpontot közöljük):

Szombaton: • Buzău–Jövő Pandúrok • Metaloglobus–Resicabánya • Călăraşi–Turris Oltul • Sznagov–Pandúrok • Petrolul–Concordia (11.30-kor, élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó) • Csíkszereda–Rapid (16 órakor, Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport1). Vasárnap: • UTA–ASU Poli • Ripensia–Daco-Getica • Kv. U FC–Mioveni (Kolozsvár Aréna, 11.30-kor, Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport1). Hétfőn: • Argeş–Farul (18 órakor). Az állás:

1.      Turris O.    12     8       2       2       23–8 26

2.      Mioveni      12     7       5       0       21–6 26

3.      UTA 9       6       2       1       27–6 20

4.      Rapid         10     6       2       2       14–9 20

5.      Jövő P.       12     6       2       4       18–15         20

6.      Buzău         11     6       1       4       20–11         19

7.      Metalogl.    12     5       4       3       17–12         19