II. liga, 11. forduló U FC: kínszenvedés a sereghajtóval

A Kolozsvári U FC 1–1 (0–0) arányú döntetlent ért el a listazáró Sznagovi Sportul otthonában, Adrian Falub legényeinek keze közül az utolsó percekben csúszott ki a siker, utána viszont a megszerzett pontnak is örülhettek.

A gyenge mérkőzésen kevés focit láthattak a nézők, gólra pedig 80 percet kellett várni: Ricardo Rafael Costa Miranda bal oldali szögletből ívelte be a labdát, Carlos Daniel Silveira da Graça „Kay” pedig 6 méterről fejelt a hálóba (0–1). De a meccs negatív hőse is a zöld-foki-szigeteki labdarúgó lett: az első hosszabbításpercben kézzel ért a labdához a büntetőterületen belül, így a hazaiak büntetőt rúghattak. A francia Karim Safsaf balra lőtt, a kapufa töve felé lőtt, Tordai Árpád Örs György kapus jó irányba vetődött, el is érte a labdát, de az egyenlítő gólt nem tudta megakadályozni. A 96 percben viszont Safsaf szalasztotta el a hazai sikert: egyedül törhetett a kapura, Tordai eszén azonban nem tudott túljárni sem ő, sem Narcis Ioniţă.

Az U FC összeállítása: Tordai Árpád Örs György – Rareş Daniel Takacs, Carlos Daniel Silveira da Graça „Kay”, Inácio Miguel Ferreira Santos, Dan Mihai Berci (46. perc Daniel Nicolae Pârvulescu) – Alex Pop, Victor Robert Dican, André Filipe Ceitil Castanheira (79. perc Vlad Dumitru Mihalcea), Carol Taub – Dorin Ioan Goga, Cristian Gavra (22. perc Ricardo Rafael Costa Miranda).

Végeredmény: • Sznagovi Sportul–Kolozsvári U FC 1–1 (gól: Karim Safsaf – 81. perc, 11 m, illetve Carlos Daniel Silveira da Graça „Kay” – 81. perc).

A román labdarúgó másodosztály hétvégi fordulójából csak hat mérkőzést bonyolítottak le szombaton és vasárnap.

További eredmények: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok–Konstancai Farul 2–1 (gól: Alexandru Gârbiţă – 10. és Victoraş Astafei – 67. perc, illetve Viorel Lică – 28. perc) • Temesvári Ripensia–Mioveni-i SK 0–5 (Davide Massaro 2 – 16. és 36., Valentin Coşereanu – 40., Raul Costin – 45. + 1., valamint Simon Măzărache – 81. perc; kiállítva: Hecsko Mihály – 88. perc, Ripensia) • Bukaresti Metaloglobus–Turnu Măgurele-i Turris Oltul 1–0 (Claudiu Herea – 65. perc). Lapzárta után végződött az FK Csíkszereda–Zsilvásárhelyi Pandúrok és a Ploieşti-i Petrolul–Bukaresti Daco-Getica összecsapás. A Buzăui Gloria MSC–Temesvári ASU Politechnika, Piteşti-i Campionii Argeş FC–Resicabányai MSC, Aradi UTA–Chiajnai Concordia és a Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Rapid találkozókat későbbi időpontra halasztották. Az állás:

1.      Turris O.    11     8       1       2       22–7 25

2.      Mioveni      11     6       5       0       19–5 23

3.      UTA 8       6       1       1       26–5 19

4.      Buzău         10     6       1       3       19–9 19

5.      Metalogl.    11     5       3       3       16–11         18

6.      Rapid         9       5       2       2       13–9 17

7.      Jövő P.       11     5       2       4       16–14         17

8.      Argeş          10     5       1       4       13–13         16