II. liga, 1. forduló: Koronavírusos rajt

Elkezdődtek a labdarúgó másodosztály küzdelmei, az alapszakaszban a csapatok egyszer mérkőznek meg egymással. A rajton máris két meccset halasztani kellett koronavírusos esetek miatt.

A Krajovai U 1948 és a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok együttesénél jegyeztek fertőzéses eseteket, az oltyánoknál hat (közte három kapus), a Pandúroknál hét eset miatt kell más időpontban lejátszani a Temesvári Ripensia, illetve a Bukaresti Metaloglobus elleni összecsapást.

Az FK Csíkszereda jobb lábbal kezdett, idegenből hozta el mind a három pontot az újonc Lénárdfalvi ACSF otthonából.

Eredmények: • Temesvári ASU Politechnika–Mioveni-i SK 0–0 • Szlatinai MSC–Călăraşi-i Dunărea 0–1 (gól: Valentin Alexandru – 81. perc) • Lénárdfalvi ACSF–FK Csíkszereda 0–1 (Bara Levente – 30. perc; az 57. percben a vendégek Adrian Balha révén kihagytak egy 11-est, a felvidéki Ribánszki László kapus kivédte a büntetőt, amelyet az ő hibája miatt ítélt meg a kolozsvári Dan Florin Dreve játékvezető) • Szloboziai Unirea–Turnu Măgurele-i Turris Oltul 1–0 (Alexandru Muscă – 91. perc) • Buzăui Gloria–Chiajnai Concordia 1–1 (Adrian Chică-Roșă – 5. perc, illetve Azdren Llullaku – 14. perc) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Bukaresti Rapid 1–3 (Daniel George Paraschiv – 58. perc, 11 m, illetve Antonio Sefer – 8. és Cătălin Hlistei – 64., 11 m és Daniel Benzar – 95. perc). Hétfőn 17.30-tól játsszák a Bákói Aerostar–Kolozsvári U FC találkozót, kedden 19.30-kor pedig a Ploieşti-i Petrolul–Konstancai Farul összecsapást. A Bukaresti Metaloglobus–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok és a Krajovai U 1948–Temesvári Ripensia mérkőzéseket elhalasztották; a Resicabányai MSC szabadnapos volt.