II. liga, 1. forduló: Könnyed U FC nyitány

Elkezdődött az utóbbi idők legerősebbnek minősített másodosztályú labdarúgó-bajnoksága, a II. liga első fordulójában, a Kolozsvári U FC pénteken este kétgólos győzelemmel „nyitotta a bált”.

Az egyetemisták voltak a házigazdák, ám a 4. Untold Fesztivál miatt elfoglalt Kolozsvár Aréna miatt a marosvásárhelyi Trans-Sil Stadionban fogadták a másodosztályba visszafogadott Bukaresti Metaloglobust. A 2–0-s „hazai siker” góljait George Florescu (38. perc) és Cristian Gavra (48. perc) jegyezte, a mérkőzést a szatmárnémeti Florin Ovidiu Mazilu vezette. Gyakorlatilag mind a két találat a nemrég leigazolt Gavrát dicséri, ugyanis az első gólnál önzetlenül hagyta lőni Florescut, aki 14 m-ről vette be a kaput. Mindkét gólnál a védelem is hibázott, és Doru Dumitrescu szemfülességén is múltak a gólok.

Adrian Falub csapata: Cosmin Dur-Bozoancă – Tiberiu Căpuşă, Octavian Abrudan, Jevrem Kosznics, Carol Alexandru Taub – Gabriel Nicu Giurgiu (csapatkapitány), George Florescu – Doru Dumitrescu (77. perc Andrei Iuliu Haţiegan), Cristian Ene (62. perc Octavian Andrei Ursu), Marius Coman (77. perc Dorin Goga) – Cristian Gavra.

További eredmények: • Piteşti-i Argeş FC–Baloteşti-i SK 2–0 (Andrei Panait – 2. és Daniel Şerbănică – 27. perc) • Bákói Aerostar–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 0–1 (Florin Măicăneanu – 83. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 4–0 (Cosmin Neagu – 27., továbbá Vlad Rusu 3 – 30., 90. és 91. perc) • Mioveni-i SK–Clinceni-i Academica 2–1 (Alexandru Popescu – 49. és Valentin Balint – 85. perc, illetve Bogdan Barbu – 76. perc; kiállítva Valentin Balint – 86. perc) • Brăilai Dacia Unirea–Temesvári Ripensia 1–2 (Jue-feng Lü – 67. perc, illetve George Monea – 40. és Andrei Dumiter – 86. perc; a brăilaiak játékosa, Liviu Gheorghe a 71. percben 11-est hibázott) • Konstancai Farul–Temesvári ACS Poli 4–1 (Alexandru Grigoraş 4 – 43., 65., 76. és 82. perc, az első kettő 11 m, illetve Octavian Drăghici – 34. perc; kiállítva: Alin Mutu – 64. perc, ACS Poli) • Ploieşti-i Petrolul–Sznagovi Sportul 0–0 (kiállítva: Alexandru Ciocâlteu – 89. perc, Petrolul) • Bukaresti Daco-getica–Aradi UTA 2–0 (Adrian Voicu – 11. és Raphael Stănescu – 32. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Târgoviştei Chindia 0–1 (Cristian Cherchez – 90. perc).