II. Apuseni Ultra Race

Pénteken és szombaton rendezik a második kiírását az Apuseni Ultra Race (AUR) elnevezésű hegyi futóversenynek az Erdélyi-szigethegységben Fehér megyéből startolva és Kolozs megyébe érkezve.

Ez az egyetlen romániai nemzetközi verseny, amelyet hegyi útvonalon 170 km (100 mérföld) hosszúságban rendeznek. Az első vetélkedőn 2017-ben egyetlen próba volt és 17 jelentkező. Most viszont 111 hazai és külföldi versenyző nevezett be, köztük Tiberiu Uşeriu a 6633 Arctic Ultra ultramaraton háromszoros győztese (tavaly az önkéntesek számát gyarapította). A német származású Sonja Braun a 2014-es MT. Everest Challange Marathon győztese is a résztvevők listáját gyarapítja.

A szervezők minden olyan benevezőnek, aki tavaly rész vett volna a vetélkedőn, de különböző okok miatt nem tehette ezt meg, ingyenes beiratkozási lehetőséget nyújtottak idén. Ezentúl pedig aki megnyeri a 170 km-es versenyt, örökös nevezési lehetőséget kap egyetlen feltétellel: két egymás utáni következő vetélkedőt nem hagyhat ki.

A trilógia jegyében nemcsak három csúcsot kell a hegyi futóknak legyőzniük, hanem három verseny is lesz: a Piros (170 km), a Sárga (100 km) és a Kék (40 km). Az elsőre 46-on, a másodikra 29-en, a harmadikra 36-on jelentkeztek, a rajtnál 17 nő is lesz. A 170 km-es vetélkedő külön jutalma 6 pont és részvételi lehetőség az Ultra Trail du Mont Blanc – UTMB ultramaratonra, amely az Ultra-Trail világverseny része és 4 pont a 100 km-es verseny résztvevőinek.

A versenykategóriák: férfi és női nyílt vetélkedő (18 és 39 év közöttiek), továbbá veterán (40 év felett). A nyílt versenyek és a korkategóriás versenyek dobogósai kapnak jutalmat. A legfőbb verseny női és férfi győztese kétszemélyes tengeri nyaralást is kap, s minden résztvevő, aki egy napon belül teljesíti a távot pedig egy speciálisan erre a versenyre készített órát.