Ifjúsági olimpia: Ezüstérmes a távolugró Endrész Klaudia

A távolugró Endrész Klaudia ezüstérmet nyert vasárnap a Buenos Airesben rendezett ifjúsági olimpián.

A viadal honlapja szerint a 17 éves magyar versenyző egyetlen centiméterrel maradt le a győzelemről, utolsó ugrásával az összetett élén volt, a végső győztes belga Maite Beernaert azonban végül megelőzte. Két forduló alapján hirdettek győztest, mindkét körből a két legjobb ugrást vették figyelembe, Endrész Klaudia 12,31 méterrel zárt, míg riválisa 12,32-vel diadalmaskodott.

A magyar küldöttség eddig 12 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérmet szerzett az argentin fővárosban, ezzel továbbra is a második helyen áll az éremtáblázaton. Eddig az oroszok a legeredményesebbek 24 első, 11 második és 8 harmadik helyezéssel, míg a magyarokat a kínaiak követik 12–5–8-as éremterméssel. A magyarok közül a legeredményesebb az úszó Milák Kristóf és Késely Ajna három-három győzelemmel, ráadásul előbbinek egy ezüstje is van. A vegyescsapatversenyekben elért helyezések a hivatalos éremtáblába nem számítanak bele.

Románia nyolc érmet gyűjtött, 2 arany-, 3–3 ezüst és bronzérem leosztással, ezzel a 17. helyen áll. Az ifjúsági olimpia csütörtökig tart.

Magyarország 24 éremmel, 12 arannyal, 7 ezüsttel és 5 bronzzal zárta a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiát, ez minden idők legjobb szereplése.
A tornász Balázs Krisztián bronzérmet szerzett nyújtón hétfőn a Buenos Airesben rendezett ifjúsági olimpián.
A tornász Balázs Krisztián ifjúsági olimpiai bajnoki címet szerzett a vegyes csapatversenyben a Buenos Airesben rendezett multisport eseményen.
A magyar küldöttség újabb érmeket gyűjtött a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben, Romániának be kellett érnie egy bronzzal.