Ifjúsági olimpia: Bronzérmes nyújtón Balázs Krisztián

A tornász Balázs Krisztián bronzérmet szerzett nyújtón hétfőn a Buenos Airesben rendezett ifjúsági olimpián.

A viadal honlapjának beszámolója szerint az FTC-Telekom 16 éves versenyzője a szerenkénti fináléban 13,233 pontos eredménnyel zárt a harmadik helyen.

Balázs – aki vegyescsapattal arany-, talajon ezüstérmes volt – a magyar küldöttség 22. érmét, a negyedik bronzát szerezte az argentin fővárosban.

Magyarország 12 arannyal, 6 ezüsttel és 4 bronzzal a negyedik helyen áll a Buenos Aires-i ifjúsági olimpia éremtáblázatán. Eddig az oroszok a legeredményesebbek 24 első, 14 második és 9 harmadik helyezéssel, őket a kínaiak követik 16–7–9-es éremterméssel, majd a japánok következnek 13–7–12-vel.

A magyarok közül a legeredményesebb az úszó Milák Kristóf és Késely Ajna három-három győzelemmel, ráadásul előbbinek egy ezüstje is van.

Vegyescsapat-versenyekben is végeztek dobogós helyen magyarok, de ezeket hivatalosan nem számolják. A vívók 1-es számú európai válogatottjával győzött a kardozó Pusztai Liza és Rabb Krisztián, és ugyancsak első lett Pekler Zalán mongol partnerével légpuskában. A díjugrató Jármy Vince ezüstöt nyert az Európa-válogatott tagjaként.

Románia a 22. helyen áll nyolc éremmel (2–3–3). Az ifjúsági olimpia csütörtökig tart.
promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

A tornász Balázs Krisztián ifjúsági olimpiai bajnoki címet szerzett a vegyes csapatversenyben a Buenos Airesben rendezett multisport eseményen.
Sport
Magyarország 24 éremmel, 12 arannyal, 7 ezüsttel és 5 bronzzal zárta a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiát, ez minden idők legjobb szereplése.
Sport
A távolugró Endrész Klaudia ezüstérmet nyert vasárnap a Buenos Airesben rendezett ifjúsági olimpián.