I. liga, rájátszás: „lőtávolban” maradt az FCSB

A román labdarúgó élvonal felsőházi rájátszásának csütörtök esti zárómérkőzésén az FCSB papírforma győzelmet aratott Botoşani-ban, s kétgólos sikerével ismét csak két pont a hátránya a listavezető Kolozsvári CFR 1907-hez képest.

Eredmény, I. liga, felsőház, 6 forduló: • Botoşani-i FC–FCSB 1–3 (gól: Hervin Ongenda – 28. perc, illetve Octavian Popescu – 4., valamint Olimpiu Moruţan 2 – 15. és 73. perc, mindkettő 11 m).

A 7. forduló mérkőzéseit vasárnap és hétfőn játsszák (élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Vasárnap: • Krajovai Universitatea FC–Botoşani (19 órakor). Hétfőn: • Kolozsvári CFR 1907–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 19 órakor) • FCSB–Clinceni-i Academica (21.30-kor). Az állás:

1.       Kv. CFR     6        4        1        1        9–3    45

2.       FCSB          6        3        1        2        9–7    43

3.       Krajova      6        2        2        2        5–5    37

4.       Sepsi 6        3        1        2        6–4    33

5.       Botoşani     6        2        1        3        7–10  28

6.       Clinceni      6        1        0        5        2–9    25

Alsóház, a 7. forduló tervezett menetrendje:

Szombaton: • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (13.30-kor) • Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (21.15-kor). Vasárnap: • Aradi UTA–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (14 órakor) • Konstancai Viitorul–Piteşti-i Argeş FC (16.30-kor). Hétfőn: • Voluntari-i FC–Târgoviştei Chindia (16.45-kor).