I. liga: kétségessé vált a befejezés

Újabb koronavírusos eset miatt kétségessé vált a labdarúgó I. liga pályán történő befejezése, miután szerdán este nem tudták megrendezni az Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Krajovai Universitatea FC összecsapást.

Néhány órával a meccs kezdése előtt kiderült ugyanis, hogy a 26 éves montenegrói Ljuban Crepulja középpályás koronavírustesztje pozitív. Mivel az Astra hétfőn tesztel(het)i újra az együttes tagjait, az élvonalbeli bajnokság felsőházi mérkőzéseit gyakorlatilag lehetetlen lesz lejátszani augusztus 3-ig – ez a végső dátum az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) számára közölni az egyes országok nemzetközi kupákban indulóját.

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) csütörtöki közgyűlésén arról még nem döntöttek, mi legyen a megoldás, várják a gyurgyevói közegészségügyi jelentést (elviekben pénteken lejátszanák a meccset). Sajtóhírek szerint az a változat is felröppent, hogy idén ne osszák ki a bajnoki címet, amennyiben nem lehet a pályán eldönteni azt – akkor viszont pontarányok alapján döntenék el, melyik együttest küldik a Bajnokok Ligájába és melyiket az Európa Ligába a krajovai gárda és a címvédő Kolozsvári CFR 1907 közül (utóbbi számítás a vasutasoknak kedvez).

Addig is a Román Labdarúgó Profiliga (LPF) ütemterve szerint az 1–6. helyezettek küzdelmében pénteken 20.30-kor pótolják a 8. fordulóból elhalasztott FCSB–Kolozsvári CFR 1907 találkozót. Az ominózus Astra–Krajova meccs elhalasztottként szerepel, a 10., utolsó játéknap beosztása szerint szombaton 21.30-kor játsszák a Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán mérkőzést, hétfőn 20.30-kor a Krajova–Kv. CFR 1907 rangadót, míg az FCSB–Astra találkozó időpontját még nem nevezték meg.

Az FRF közgyűlésén az alsóházi rájátszásról azt a határozatot hozták, hogy három nappal eltolják az utolsó fordulót, így augusztus 18-án végződne a bajnokság. A feljutásról szóló osztályozó egyetlen mérkőzésen, szintén háromnapos csúszással augusztus 21-én lesz. A döntéseket még jóvá kell hagynia a végrehajtó bizottságnak.

Alsóházi (7–14. hely) eredmények, 12. forduló: • Târgoviştei Chindia–Clinceni-i Academica 3–1 (gól: Joszip Ivancsics – 45., Ovidiu Bic – 71., 11 m és Valmir Berisha – 89. perc, illetve Eugen Cebotaru – 77. perc, 11 m; a mérkőzést Ploieşti-en játszották) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Konstancai Viitorul 2–0 (Ionuţ Stoica – 76. és Gabriel Debeljuh – 84. perc, 11 m). Csütörtökre maradt a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC mérkőzés, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamó találkozót elhalasztották.