I. liga, 25. forduló: CFR-gólzápor zárásként

Ezúttal nemcsak helyzetek sokaságát dogozta ki, hanem eredményességben is jelesre vizsgázott a Kolozsvári CFR 1907, amely a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus találkozón 5–0 (2–0) arányban kiütötte az újonc Piteşti-i Argeş FC-t a román labdarúgó élvonal alapszakasza 25. fordulójának zárómérkőzésén.

Edward Iordănescu vezetőedző a következő csapatnak szavazott bizalmat: Cristian Bălgrădean – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius, Mateo Susics (74. perc Cristian Manea) – Andrei Mihai Gîdea (13. perc Adrian Păun), Mihai Bordeianu (74. perc Ovidiu Hoban), Ciprian Deac – Valentin Costache, Gabriel Debeljuh (65. perc Billel-Abdel Omrani), Alexandru Chipciu (74. perc Mario Rondón); fel nem használt cserék: Gregorz Sandomierski – Iasmin Latovlevici, Sziám Ben Júszef, Cătălin Itu.

A vasutasok kedvvel és jól játszottak, már az első percekben tűz alá vették Doru Greab kapuját, legközelebb a gólhoz Valentin Costache járt, lövését nehezen hárította a hálóőr, a labda a kapufát is érintette.

A gólok sora büntetőkkel indult, a mérkőzés negatív hőse a horvát Luka Marics hátvéd két 11-est (később meg egy öngólt) „hozott össze”. Előbb a büntetőterületen akasztott, majd a krajovai Sebastian Colţescu játékvezető a kezezését büntette a 16-oson belül. Mindkét esetben Ciprian Deac állt a labda mögé, s előbb kilőtte a jobb alsó sarkot (35. perc: 1–0), majd három perc múlva a kapu közepébe bombázott (2–0).

Térfélcsere után a 49. percben Alexandru Chipciu beadására a két horvát érkezett, Marics megelőzte Gabriel Debeljuhot, de a saját kapujába kotorta a labdát (3–0). A 69. percben a csereként beállt francia–algériai Billel-Abdel Omrani kitűnően passzolt Costachának, aki szintén feliratkozott a góllövőlistára (4–0). A végeredményt egy másik csere, a venezuelai Mario Rondón állította be, aki fordulásból lőtt szép gólt a 77. percben. A házigazdák ezután sem álltak le, de több gól már nem esett.

Ez volt a CFR 1907 legnagyobb arányú győzelme ebben az idényben, ugyanakkor az Argeş legnagyobb arányú veresége. A piteşti-ieknek ráadásul megszakadt a 11 mérkőzése tartó veretlenségi sorozata (5 győzelem, 6 döntetlen). A vasutasok az utóbbi három fordulóban nem kaptak gólt.

A győzelemmel a CFR 1907 ismét befogta pontszámban az éllovas FCSB-t, de még mindig a gólaránnyal a második helyre szorul. A kolozsváriaknak már szombaton következik az újabb feladat: az Aradi UTA vendégei lesznek a Neumann Ferenc Stadionban.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 25. forduló: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC 0–2 (gól: Antoni Ivanov 2 – 5. és 67. perc; kiállítva: Juan Pablo Passaglia – 62. perc, illetve Viktor Angelov – 62. perc) • Kolozsvári CFR 1907–Piteşti-i Argeş FC 5–0 (Ciprian Deac 2 – 35. és 38., mindkettő 11 m, Luka Marics – 49., öngól, Valentin Costache – 69. és Mario Rondón – 77. perc; a mérkőzés tartalékbírója a nagykárolyi Kovács Szabolcs, egyik megfigyelője a nagyszebeni Sajtos László volt).

A 26. fordulót péntektől hétfőig rendezik, a találkozókat élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó.

A tervezett program:

Pénteken: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Târgoviştei Chindia (17.30-kor) • FC Konstancai Viitorul– Clinceni-i Academica (20.30-kor). Szombaton: • Krajovai Universitatea FC–Botoşani-i FC (14.30-kor) • Aradi UTA–Kv. CFR 1907 (21.30-kor). Vasárnap: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (15 órakor) • FCSB–Medgyesi Gázmetán (20.30-kor). Hétfőn: • Argeş–Jászvásár (17.30-kor) • Voluntari–Bukaresti Dinamó (20.30-kor). A táblázaton:

16.    Jászvásár    25     4       5       16     23–55         17

A hétvégi forduló előtt lebonyolítják a Román Kupa negyeddöntőit is, a sorozat kedden este 20.30-kor már megkezdődik a Chindia–Krajova összecsapással.

A további program:

Szerdán: • Kolozsvári U FC (II. liga)–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok (II. liga) (Kolozsvár Aréna, 17.30-kor) • Ploieşti-i Petrolul (II. liga)–Astra (20.30-kor). Csütörtökön: • Călăraşi-i Dunărea (II. liga)–Bukaresti Dinamó (20 órakor). A mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport+/Look Sport és a Telekom Sport1 tévéadó.

Borítókép: Rondón (középen, bordó felszerelésben) művészi mozdulattal állította be a végeredményt – FOTÓ: FACEBOOK/CFR 1907/NICU CHERCIU