I. liga, 18. forduló: hét gól vasárnap

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 18. játéknapján két mérkőzésen hét gól született – ehhez az is kellett, hogy a Bukaresti Dinamó története egyik legsúlyosabb vereségét szenvedje el.

Eredmények, I. liga, 18. forduló: • Medgyesi Gázmetán–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 2–1 (gól: Luis Niţu – 20. és Ricardo Valente – 23. perc, illetve Uros Djuranovics – 83. perc) • Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó 4–0 (Hamidou Keyta 2 – 1. és 37., a második 11 m, Hervin Ongenda – 23., valamint Denis Haruţ – 64. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette. A forduló hétfőn a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 1907 összecsapással fejeződött be.

A sorozat hétközi fordulóval folytatódik, keddtől csütörtökig bonyolítják le a 19. fordulót.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Kedden: • Konstancai Viitorul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (15.30-kor) • Voluntari-i FC–Krajovai Universitatea FC (17.30-kor) • Piteşti-i Argeş FC–FCSB (19.45-kor). Szerdán: • Clinceni-i Academica–Botoşani (14.30-kor) • Jászvásár–Aradi UTA (17.30-kor) • Dinamó–Gázmetán (20 órakor). Csütörtökön: • Hermannstadt–Târgoviştei Chindia (17 órakor) • Kv. CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (20 órakor). Az állás:

1.      FCSB         18     13     2       3       44–18         41

2.      Kv. CFR     17     11     4       2       22–7 37

3.      Krajova      18     10     5       3       21–11         35

4.      Sepsi 18     8       7       3       28–15         31

5.      Chindia      18     7       6       5       16–14         27

6.      Clinceni      18     6       8       4       18–15         26

7.      Botoşani     18     6       6       6       26–23         24