I. liga, 18. forduló: CFR-botlás Nagyszebenben

A román labdarúgó élvonal 18. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 1–1 (0–0) arányú döntetlennel végzett idegenben a Nagyszebeni AFC Hermannstadttal.

Az első félidőben egyetlen említésre méltó gólszerzési lehetőség volt, az elefántcsontparti Lacina Traorét a portugál Cristiano Pereira Figueiredo kapus néhány méterre a kaputól a lövés előtt blokkolni tudta.

Térfélcsere után a 65. percben Ciprian Deac ívelt be szabadrúgást, a brazil Paul Vinícius fejesét azonban parádésan védte a szebeni hálóőr. Később a szünetben csereként beállt a francia–algériai Billel-Abdel Omrani mintegy 16 m-ről lövésre szánta el magát, de nem tudott kifogni a kapuson. A 79. percben viszont már sikerült, a CFR 1907 ellentámadása kijátszotta a nagyszebeniek lestaktikáját, az üresen maradt csatár pedig a jobb sarkot vette célba (0–1). De az előnynek csak hat percet örülhettek a vendégek, mivel egy beadásnál Alexandru Paşcanu szerencsétlen módon kézzel ért hozzá a labdához, és a sepsiszentgyörgyi Lucian Rusandu játékvezető büntetőt ítélt. A kolozsváriak spanyol kapusa, Jesús Fernandez jobbra vetődött, Petrişor Petrescu viszont középre bombázott, és egyenlített (1–1). Traoré még eldönthette volna a találkozót, ám a 90. percben lövését kivédte a kapus.

Dan Petrescu együttese: Jesús Fernandez – Matei Susics, Kevin Boli (55. Perc Alexandru Paşcanu), Paulo Vinícius, Mario Camora – Cătălin Itu (77. perc Mario Rondón), Ovidiu Hoban, Mihai Bordeianu – Ciprian Deac, Lacina Traoré, Valneitn Costache (46. perc Billel-Abdel Omrani).

Végeredmény: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 1907 1–1 (gól: Petrişor Petrescu – 85. perc, 11 m, illetve Billel-Abdel Omrani – 79. perc).

A CFR az utolsó hét kiszállásán nem tudott nyerni, négy döntetlen mellett háromszor kikapott.

Eredmények: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán 1–0 (gól: Denis Alibec – 26. perc; a Gázmetán játékosa, Marius Constantin a 18. percben 11-est hibázott; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette) • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (Szlavko Perovics – 47. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi–Krajovai Universitatea FC 1–0 (Pavol Safranko – 8. perc) • Târgoviştei Chindia–Clinceni-i Academica 2–5 (Cristian Cherchez – 3. és Vadim Raţă – 41. perc, illetve Alexandru Buziuc – 18., George Merloi 3 – 29., 39. és 55. perc, valamint Jakub Vojtus – 70. perc) • Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul 1–0 (Hervin Ongenda – 17. perc). A Voluntari-i FC–FCSB találkozót a heves esőzés miatt más időpontra (még nem végleges, hogy december 18-re vagy jövő februárra) halasztották.

Hétközi forduló következik, a CFR 1907 szerdán 18 órai kezdettel a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t látja vendégül a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. A 10 év alatti gyerekeknek ingyenes a belépés szülői kísérettel (egy helyet foglalhatnak el együtt), a tanulóknak ellenőrző könyv felmutatásával ingyenes a bemenet a 2-es lelátóra, illetve az 1-es lelátón a CFR szurkolótáborának fenntartott 25-ös szektorba.

Jegyeket online is lehet vásárolni a https://www.bilete.ro/cfr-1907-cluj-v-sepsi-osk-sf-gheorghe/ honlapon, továbbá a jegypénztáraknál (Vivo!/Pólus Center naponta 10 és 22 óra között; a stadion jegypénztáránál kedden 11 és 17, a meccs napján 11 és 18 óra között; a BT Arénánál kedden és szerdán 11 és 19 óra között; a 2-es lelátónál a Fan Shop Jománál kedden 13 és 18, szerdán 10 és 15 óra között).

Keddtől csütörtökig rendezik az alapszakasz 19. fordulóját.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és Telekom Sport tévéadó), kedden: • Medgyesi Gázmetán–Voluntari-i FC (18 órakor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–FCSB (20.30-kor). Szerdán: • Clinceni-i Academica–Hermannstadt (14 órakor) • Kolozsvári CFR 1907–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (18 órakor) • Bukaresti Dinamó–Târgoviştei Chindia (20.30-kor). Csütörtökön: • Krajovai Universitatea FC–Botoşani (18 órakor) • Viitorul–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (20.30-kor). Az állás:

1.      Kv. CFR     18     10     5       3       40–14         35

2.      Astra 18     10     4       4       28–18         34

3.      Viitorul      18     9       5       4       39–21         32

4.      Krajova      18     9       4       5       26–17         31

5.      Gázm.         18     7       6       5       25–22         27

6.      FCSB         17     8       3       6       25–23         27

7.      Botoşani     18     6       8       4       25–23         26

8.      Dinamó      18     7       4       7       25–29         25