I. liga, 18. forduló: CFR 1907: Ismét az élen

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata a 18. fordulóban 2–0 (0–0) arányban legyőzte idegenben, a fővárosi Ştefan cel Mare úti stadionban a Bukaresti Dinamót, és kis kihagyás után visszatért az I. liga táblázatának élére.

Az első félidőben még csak a válogatott Ovidiu Hoban kapufája jelentett nagyobb veszélyt a 32. percben, a kiegyensúlyozott játékrész után a szünetben Dan Petrescu mester alapos fejmosásban részesítette csapatának tagjait.

Fordulás után már a vasutasok uralták a meccset, gyorsan meg is szerezték a vezető gólt. A 49. percben a csapatkapitány Mario Camora tökéletesen ívelt a másik CFR-es válogatott, Ciprian Deacnak, ő pedig kitűnő passzt adott a jól helyezkedő Billel Omraninak, a francia-algériai játékosnak csak be kellett kotornia a labdát a hálóba (0–1). Hat perccel később ismét Deac volt a főszereplő, betörését csak szabálytalanul tudta megállítani Maxi Oliva a büntetőterületen belül, Ovidiu Alin Haţiegan aradi játékvezető pedig a 11-es pontra mutatott. Juan Emanuel Cúlio, a CFR jelenlegi gólkirálya lett, ebben az idényben hatodszorra is értékesítette a büntetőt (0–2).

Omrani a 76. percben is kihagyott egy jó lehetőséget. A Dinamótól Ionuţ Nedelcearu (18. perc), továbbá Paul Anton három ízben is (43., 63. és 64. perc) veszélyeztetett. A CFR másodszor győzi le korábbi edzőjét, Miriuţă Lászlót, először a 10. fordulóban sikerült, amikor a mester még a Chiajnai Concordia kispadján ült.

A két csapat összeállítása:

DINAMÓ: Penedo – Romera, Katsikas, Nedelcearu, Oliva – Felipe Nascimento, Anton – Corbu (53. perc Hanca), Rivaldinho (46. perc Nemec), Salomao – Bokila (69. perc Şerban). Vezetőedző: Miriuţă László.

CFR 1907: Arlauskis – Manea, Vinícius, Boli, Camora – Hoban, Cúlio – Deac, Nistor (46. perc Păun), Djokovics (89. perc Nouvier) – Omrani (84. perc Balde). Vezetőedző: Dan Petrescu.További eredmény: • Chiajnai Concordia–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–2 (gól: Paul Batin – 15. perc, 11 m, illetve Serge Nyuiadzi – 43. és Alexandru Ioniță II. – 54. perc, 11 m; kiállítva: Nicușor Fota – 57. perc, Concordia; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette). Lapzárta után ért véget a Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul mérkőzés. Az állás: 1. CFR 1907 40 pont/18 mérkőzés, 2. FCSB 38/18, 3. Krajovai Universitatea SK 36/18, 4. Botoşani-i FC 32/18, 5. Viitorul 29/17, 6. Astra 28/18, 7. Dinamó 24/18, …, 11. Concordi 17/18.

Fedőkép: Cúlio mindig magabiztos a 11-es pontnál (MEDIAFAX-fotó)