I. liga – 11. forduló: döntetlen a moldvai rangadón

Két mérkőzést terveztek szerdára a 11. fordulóban a román labdarúgó élvonalban, ám az egyiket a viharos időjárás miatt elhalasztották.

A moldvai rangadón gólzáporos döntetlen született, habár a házigazdák vezettek 2–0-ra és 3–2-re is. Mindkét reklamáló edzőt, Costel Enachét, illetve Flavius Stoicant a lelátóra küldte Sebastian Colţescu krajovai játékvezető.

Eredmények: • Voluntari-i FC–Temesvári ACS Poli 1–0 (gól: Alexandru Tudorie – 92. perc; kiállítva Cosmin Achim – 86. perc, Voluntari; a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban játszották) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Krajovai Universitatea SK 2–3 (Hadnagy Attila – 60. és Victor Astafei – 70. perc, illetve Andrei Burlacu – 19., Gustavo Di Mauro Vagenin – 68., 11 m és Nicuşor Bancu – 80. perc; brassói Tineretului Stadionban játszották) • Botoşani-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 3–3 (gól: Daniel Popa – 6., Mihai Roman I. – 9. és Laurenţiu Buş – 57. perc, 11 m, illetve Jo Santos – 20., Pedro Mendes – 28. és Andrei Cristea – 81. perc, 11 m).

A Bukaresti Dinamó–Chiajnai Concordia találkozót későbbi időpontra halasztották.

Csütörtöki eredmények: • Konstancai Viitorul–Bukaresti Juventus 3–0 (Cristian George Ganea – 12., Eric de Oliveira 73. és Alexandru Matan – 78. perc) • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–0. Lapzárta után ért véget a és a Kolozsvári CFR 1907–FCSB összecsapás.

Péntektől hétfőig már a 12. játéknap mérkőzéseit játsszák.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a Telekom Sport, a többit, külön jelöljük):

Pénteken: • Krajovai Universitatea SK–Voluntari-i FC (20.30 órakor, Look tv). Szombaton: • Concordia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Juventus–Gázmetán (15 órakor, Look tv) • Jászvásár–Temesvári ACS Poli (17.30 órakor, Look tv) • FCSB–Dinamó (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: Botoşani–Viitorul (18 órakor, Look Plus) • Astra–Kv. CFR 1907 (20.30 órakor, Look Plus).A tabella élmezőnye: 1. KV. CFR 1907 25 PONT/10 MÉRKŐZÉS, 2. Astra 22/11 (16–7), 3. Krajova 22/11 (17–9), 4. FCSB 21/10, 5. Botoşani 20/11, 6. ACS Poli 17/11.