Heti tornákon történt

Az e heti tenisztornák magyar és román vonatkozású híreit foglaljuk össze.

Roland Garros: Fucsovics kikapott a selejtező 2. fordulójában

Fucsovics Márton kikapott a francia nyílt teniszbajnokság selejtezőjének 2. fordulójában, olasz ellenfele, Stefano Napolitano a döntő szett rövidítésében nyert. A torna honlapja szerint az első szettben 14 perc alatt a világranglistán 185. helyezett Napolitano 5:0-s előnyre tett szert – ebből kettő volt brék –, miközben Fucsovics (148.) mindössze öt labdamenetet nyert meg. A magyar teniszező a harmadik szervajátékát már „hozta”, de ellenfele saját szervajátékával 21 perc alatt szettelőnybe került.

Fucsovics a második játszmában is 0:2-vel nyitott, de utána egyenlített. A szett végül rövidítésben dőlt el, a magyar játékos 57 perc alatt egyenlített.

A döntő játszmában Fucsovics simábban, Napolitano nehezebben nyerte saját szervagémjeit, így jutottak el a felek a rövidítésig, amelyben az olasz bizonyult jobbnak. A találkozó 138 percig tartott.

Fucsovics negyedszer szerepelt a Roland Garroson, ahol még nem került főtáblára, és – akárcsak tavaly – idén is a kvalifikáció második köre jelentette számára a végállomást.

A hölgyeknél főtábla közelébe került Ana Bogdan, aki két játszmában, 79 perc játék után simán verte a török Basak Eraydint. A legjobb 128 közé kerüléshez még egy siker kell, ez viszont már nehezebb feladat, mivel az ellenfél a rutinos olasz Virginie Razzano lesz.

Eredmény, selejtező, 2. forduló:

Férfiak: Napolitano (olasz)–Fucsovics 6:1, 6:7 (3), 7:6 (4); Oscar Otte (német)–Györe László/Lazlo Djere (szerbiai) 7:5, 2:6, 7:6 (2); Gombos Norbert (szlovákiai, 5.)–Jaszutaka Uchijama (japán) 7:6 (3), 6:3. Nők: A. Bogdan (5.)–Eraydin (török) 6:4, 6:3.

Tecăuék elődöntősök Genfben

Az első kiemelt Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros elődöntőbe jutott a svájci fővárosban, Genfben rendezett, 484 060 euró összdíjazású salakkpályás tornán, miután könnyedén, 67 perc játék után 6:1, 6:4 arányban verte a Philipp Petzschner, Alexander Peya (német, osztrák) kettőst.

Tecăuék eddigi jutalma 7440 euró és 90 világranglistapont, következő ellenfelük a Scott Lipsky, Leander Paes (amerikai, indiai) duó.

Olaruék kiestek

A negyeddöntő jelentette a végállomást a Raluca-Ioana Olaru, Olga Szavcsuk (román, ukrán) páros számára a franciaországi Strasbourgban rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású salakpályás tornán. Olaruéknak nem sok esélyük volt az első kiemelt tajvani duó, Hao-csing Csan, Jung-jan Csan ellenében, akiktől 6:1, 6:4 arányú vereséget szenvedtek egy óra és 16 perces mérkőzésen. A román, ukrán kettős 1468 eurós csekkel és 60 világranglistaponttal vigasztalódhat.