Heti tenisztornák

Nagyobb pénzdíjas versenyeket rendeznek a hölgyeknek Ázsiában (Tokió, Szöul és Kanton), a férfiaknak pedig Európában (Metz és Szentpétervár). A részt vevő román versenyzők eredményeit foglaljuk össze.

Copil nyolcaddöntős Metzben

A legjobb román férfi teniszező, a világranglistán 86. helyen álló Marius Copil sikerrel vette az első akadályt, és a legjobb 16 közé jutott a franciaországi Metzben rendezett, 540 310 euró összdíjazású keménypályás tornán. Copil 65 perc alatt, két szettben diadalmaskodott az olasz Alessandro Giannesi (132. a világranglistán) felett, következő ellenfele a 3. kiemelt, az első fordulóban erőnyerő Lucas Pouille (22.) lesz.

Gilles Simon is könnyű győzelemmel mutatkozott be, a nyolcadik helyen kiemelt francia játékos – aki 2010-ben és 2013-ban is megnyerte a tornát – hétfőn az első fordulóban az olasz Andreas Seppit győzte le úgy, hogy mindössze három gémet engedélyezett ellenfelének.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Copil–Giannessi (olasz) 6:3, 6:2; Simon (francia, 8.)–Seppi (olasz) 6:3, 6:0.

Ţig feladta a versenyt

Az első fordulóban, a második játszmában sérülés miatt feladta a kínai Kantonban rendezett, 226 750 dollár összdíjazású, keménypályás versenyt Patricia Maria Ţig (128.). A 23 éves teniszező Danka Kovinics ellen, a montenegrói versenyző 6:2, 4:2-es vezetésénél döntött úgy, hogy abbahagyja a mérkőzést. Ţig a részvételért 2100 dollárt és egyetlen WTA-pontot kapott.

Cârstea és Begu Dél-Koreában Olaru Japánban szerepel

A 27 esztendős Sorana Cârstea (52.) a nyolcaddöntőre készülhet a Korai Köztársaság fővárosában rendezett 226 750 dollár összdíjazású, keménypályás versenyen. A negyedik kiemelt román teniszező két sima játszmában búcsúztatta japán ellenfelét, Misa Egucsit, a legjobb nyolc közé jutásért pedig az amerikai Nicole Gibbsszel mérkőzik.

A tornán Irina-Camelia Begu (55.) is részt vesz, s az ötödik kiemelést kapta. Habár selejtezőből főtáblára került ellenfele volt az első körben, a thaiföldi Varatchaya Wongteanchai ellen szetthátrányból kellett fordítania, de végül ő is továbbjutott. Számára a brazil Beatriz Haddad Maia következik.

Mindkét román lány párosban is indul. Cârstea párostársa Roland Garros egyéni bajnoka, a lett Jelena Osztyapenko, első ellenfelük pedig a negyedik kiemelt Csia-jung Csuang, Arantxa Rus (tajvani, holland) kettős. Begu a cseh Krystina Plískova, oldalán küzd (az ikerpár „idősebb” tagja két perccel hamarabb született, mint az egyéni elsőségre hajtó Karolína), a második kiemelést kapták, és két hazai versenyző, Ji Hee Choi és Na Ri Kim ellen lépnek pályára a negyeddöntőbe kerülésért.

Érdekesebb eredmények az 1. fordulóból: Cârstea (4.)–Misa Egucsi (japán) 6:1, 6:3; Begu (5.)–Wongteanchai (thaiföldi) 2:6, 6:3, 6:3; Alekszandrova (orosz)–Arruabarrena Vecino (spanyol, 7.) 6:3, 7:5; Gibbs (amerikai)–Szu Jeong Jang (dél-koreai) 6:3, 7:5; Na Lae Han (dél-koreai)–Kr. Plískova (cseh, 3.) 6:4, 6:4; Osztyapenko (lett, 1.)–Larsson (svéd) 7:6, (6), 6:1; Hadda Maia (brazil)–Zavacka (ukrán) 4:6, 6:3, 6:2.

A párosspecialista Raluca-Ioana Olaru és párostársa, az ukrán Olga Szavcsuk már negyeddöntős ellenfelét várhatja, miután 6:4, 7:5-re verte a Nadja Kicsenok, Anastasia Rodionova (ukrán, ausztrál) duót. Ellenfelük a Jing-Jing Tuan, Szu-vej Hszie (kínai, tajvani)–Gabriela Dabrowski, Ji-fan Zsu (kanadai, kínai, 2.) párharc győztese lesz.