Hazai siker a megyei röplabdarangadón

Habár nem volt nagy tétje a férfi A1-osztály alapszakaszának 22., utolsó fordulójának keretében rendezett hétvégi találkozónak (Dési Egyesülés–Aranyosgyéresi MSC), nagy érdeklődés kísérte a mérkőzést, még vendégektől is népes szurkolósereg érkezett a Szamos-parti sportcsarnokba.

A gyéresiek fölényével indult az összecsapás, akik meg is nyerték az első szettet 25–19-re. A másodikban is elég jól kezdtek az Aranyos mentiek, de aztán feljöttek a hazaiak, és kiegyenlítettek. A harmadik játszma 37 (!) percet tartott, és igazán nem volt ajánlott a szívbetegeknek. Felváltva vezettek a csapatok, és amikor már úgy nézett ki, hogy valamelyik fél megugrik, a vetélytárs mindig utolérte, így elhúzódott a szett 32–30-ig. Az utolsó rész már nem volt ilyen izgalmas, a désiek fölényesen nyerték meg 25–14-re, igaz a MSC játékosai is belenyugodtak a vereségbe (az ősszel hazai pályán ők nyertek 3:2 arányban). Az összecsapás 98 percet tartott. A mérkőzés legjobb játékosa a vendégegyüttesből került ki, Oliviera do Nascimento 21 pontot szerzett alakulatának, szervái majdnem 100 százalékosak voltak. Az Egyesüléstől ezúttal is Silviu Suson tűnt ki 19 ponttal. Marius Dascălu és Szilágyi Tibor dési edzők a hétvégi menetben sem tudták használni Andrei Grigoraş és Andrei Mihalescu röplabdázókat, egyikük sem épült felt sérüléséből.

Mind az Egyesülés, mind az Aranyosgyéresi MSC a rájátszás alsóházában folytatják a bajnokságot, pedig a désiek közel álltak a 6. helyhez.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Aranyosgyéresi MSC 3:1 (–19, 24, 30, 14).

A Horia Demian Sportcsarnokban nem borult a papírforma, a Kolozsvári Universitatea Sportklub mindössze 69 percet töltött a Bukaresti MSC társaságában.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Bukaresti MSC 0:3 (–12, –20, –21).

A másik két találkozón: • Galaci Arcada–Bukaresti Dinamó 3:0 • Krajovai MSC–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:0; a Zilahi MRK és a Bukaresti Steaua szabadnapos volt. Az alapszakasz végeredménye: 1. Zilah 47 pont, 2. Krajova 46 (50:16), 3. Arcada 46 (51:18), 4. Buk. MSC 35, 5. Dinamó 34, 6. Steaua 29, 7. DÉS 28, 8. Nagybánya 14 (20:48), 9. ARANYOSGYÉRES 14 (19:48), 10. KOLOZSVÁR 7.

Az Universitatea női együttesének sem sikerült győznie a Horia Demian Sportcsarnokban (pedig az első szettet megnyerte a Bákói Ştiinţa ellen), így lemaradt a felsőház rájátszásából. Ez a találkozó kereken 100 percet tartott.

Végeredmény: • Kolozsvári U NTT Data–Bákói Ştiinţa 1:3 (18, –23, –14, –15).

További eredmények: • Lugosi MSC–Bákó 2:3 (csütörtökön játszották, pótlás a 10. fordulóból). Az alapszakasz 18. utolsó fordulójának többi eredménye: • Târgoviștei MSC–Bukaresti Dinamó 3:1 • Balázsfalvi Volei Alba MSC–Bukaresti MSC 3:0. Lugos és a Galaci Belor ESK szabadnapos volt. Az alapszakasz végeredménye: 1. Balázsfalva 43 pont, 2. Buk. MSC 38, 3. Târgovişte 32, 4. Bákó 26, 5. Lugos 15, 6. Dinamó 13, 7. U NTT Data 11, 8. Galac 4.