Hazai boldogság: jöhet a Real a klub-vb-n

Az al-Dzsazira lesz a címvédő Real Madrid ellenfele a labdarúgó klubvilágbajnokság szerdai elődöntőjében, miután az arab együttes szombaton a négy közé jutásért vívott találkozón legyőzte a japán Urawa Red Diamonds együttesét Abu-Dzabiban.

Korábban a másik ágon Pachuca jutott az elődöntőbe. Hosszabbításban 1–0-ra legyőzte a 69. perctől emberhátrányban küzdő Wydad Casablancát, és a Gremióval játszik.

Eredmények, elődöntőbe jutásért: • Pachuca (mexikói)–Wydad Casablanca (marokkói) 1–0 (gól: Victor Guzmán – 112. perc; kiállítva: Brahim Nakach – 69. perc, Wydad Casablanca) – hosszabbítás után • al-Dzsazira (egyesült arab emírségekbeli)–Urawa Red Diamonds (japán) 1–0 (Ali Mabikhout – 52. perc).

A további program:

Kedden, az 5. helyért: • Wydad Casablanca–Urawa Red Diamonds. Elődöntő: • Gremio (brazil)–Pachuca.Szerdán, elődöntő: • al-Dzsazira–Real Madrid (spanyol).Szombaton: • bronzmérkőzés (az elődöntők vesztesei) • döntő (az elődöntők győztesei).