Hat pont hátrányban az U-BT

Vasárnap este a németországi MHP Riesen Ludwigsburg látta vendégül a Kolozsvári U-BT-t a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, a kisváros csapata hat pont különbséggel nyert.

A Ludwigsburg Arénában gyér érdeklődés mellett rendezett összecsapás (mintegy 700 néző, ebből mintegy 25 kolozsvári ült a nézőtéren) 78:72 arányú hazai sikert hozott.

A német csapat repülőrajtot vett (3. perc: 9:1), Mihai Silvăşan együttese azonban a nyolcadik percben utolérte 16-nál. Félidőig a főleg védő- és támadólepattanókban jeleskedő Ludwigsburg nyolcpontos előnyt szerzett (42:34), egyébként az összecsapás első része kiegyensúlyozott volt.

Fordulás után az U-BT főleg a védekezésben változtatott, ám mindig, amikor a különbség öt pont körülivé olvadt, a német gárda talált megoldást, hogy tartsa 7-8 pontos előnyét. Az utolsó negyed elején az MHP Riesen elérte a legnagyobb különbséget (33. perc: 70:58), de öt perc elég volt a kolozsváriaknak, hogy ledolgozzanak a hátrányból (38. perc: 75:70). A dudaszóig még egy-egy kosár esett, amit a házigazdák egy büntetővel is megtetéztek, ezzel alakult ki a végeredmény.

A hatpontos hátrány ledolgozhatónak tűnik, a visszavágót, ma kedden 19 órakor játsszák a kolozsvári új sportcsarnokban.

Végeredmény: • MHP Riesen Ludwigsburg (német)–Kolozsvári U-BT 78:72 (22:20, 20:14, 20:21, 16:17) – a kolozsvári pontszerzők: Lasan Kromah 20, Giordan Watson 12, Vaidas Kariniauskas és Zeljko Szakics 10–10, Alexandru Olah 8, Ousmane Barro, Andrei Calnicenco, Kuti Nándor-Levente és Török Roland 3–3; játszott még: Justin Gray; a keret tagja volt még: Camil Berculescu és Andrei-Sergiu Mureşan.

A mérkőzés legjobbja, Lasan Kromah azt nyilatkozta az egyesület honlapjának, hogy át kell nézzék, mi nem ment igazán a játék során, s a visszavágón jobban hajtsák végre a feladatokat. Silvăşan mester a következőket mondta: „Igazi csata volt ma este, tudtuk, hogy egy erős, atlétikus csapattal állunk szemben, amely nagy nyomást tud gyakorolni egész pályán, s támadólepattanók szerzésében is kiváló. A meccs első felében ennek nem találtuk az ellenszerét, 14 támadólepattanót hagytunk nekik és további 12 labdát adtunk el – ez plusz labdabirtoklást jelentett számukra. A második félidőben már jobban teljesítettünk, csak kétszer vesztettük el a labdát. A visszavágó szempontjából jó eredményt értünk el, ha továbbjutunk, ám mit sem ér, ha nem tudjuk ledolgozni a hátrányt.”

Fedőkép: Az U-BT amerikai szélsője, a 198 cm-es Lasan Kromah (21-essel) szórta a legtöbb pontot