Vb-2022: Harry Kane az angyal és az ördög

Negyeddöntő

Izgalmas második félidőt követően a címvédő franciák 2–1-re legyőzték az angolokat, így bejutottak az elődöntőbe a labdarúgó-világbajnokságon, ahol szerdán 21 órától Marokkó lesz az ellenfelük.

Mindkét csapat nagy lendülettel kezdett, a franciák pedig bő negyedóra elteltével megszerezték a vezetést Aurélien Tchouaméni remek átlövésével (17. perc 0–1). Az angolok fokozták az iramot, de riválisuk a francia rekordot jelentő 143. alkalommal válogatott Hugo Lloris védéseinek köszönhetően őrizték előnyüket.

A fordulást követően is maradt az angol nyomás, ezúttal azonban ez gyorsan meghozta az eredményét, a franciák gólszerzője, Tchouaméni késett el a 16-oson belül, Harry Kane pedig értékesítette a büntetőt (54. perc 1–1). A Tottenham Hotspur klasszisa 53. alkalommal volt eredményes a nemzeti csapatban, ezzel beérte Wayne Rooneyt az angol örökranglista élén.

Az egyenlítés után lassan felébredtek a franciák, Olivier Giroud közeli lövését előbb még nagy bravúrral védte Jordan Pickford, de az AC Milan csatára néhány pillanattal később fejjel is próbálkozhatott közelről, és nem is hibázott (78. perc 1–2).

Nem örülhettek sokáig a franciák, Théo Hernandez buta szabálytalansága után ugyanis újabb büntetőt kaptak az angolok, Kane azonban fölé bombázott.

A hajrában nyomtak a szigetországiak, de már nem volt a játékukban annyi veszély, mint korábban. Ennek ellenére még a ráadás utolsó pillanatában ott volt a lehetőség, Marcus Rashford 18 méterről, tökéletes helyről rúghatott szabadrúgást, de a labda csak felülről érintette a hálót.

ANGLIA–FRANCIAORSZÁG 1–2 (0–1)al-Hor, al-Bajt Stadion, 68 895 néző. Vezette: Wilton Sampaio (Brazília).Anglia: Jordan Pickford – Kyle Walker, John Stones (98. perc Jack Grealish), Harry Maguire, Luke Shaw – Jordan Henderson (79. perc Mason Mount), Declan Rice, Jude Bellingham – Bukayo Saka (79. perc Raheem Sterling), Harry Kane, Phil Foden (85. perc Marcus Rashford). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.Franciaország: Hugo Lloris – Jules Koundé, Raphaël Varane, Dayot Upamecano, Théo Hernandez – Aurélien Tchouaméni, Adrien Rabiot – Ousmane Dembélé (79. perc Kingsley Coman), Antoine Griezmann, Kylian Mbappé – Olivier Giroud. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.Gól: Kane – 54. perc, 11 m, illetve Tchouaméni – 17. és Giroud – 78. perc. A 80. percben Kane 11-est hibázott.
Borítókép: Az angol csapatkapitány az elhibázott büntető után