Három dési siker a hétvégi barátságos mérkőzéseken

A múlt hétvégén igazi focinagyüzem volt a nagyiklódi műfüves pályán, Dés III. ligás együttesei az utolsó simításokat végzik a tavaszi rajt közelgő küszöbén.

SZÉKELY CSABA

A Szamosok találkozásánál fekvő város két csapata további három ellenőrző mérkőzésen van túl, a Szamos ugyanis egymásután kétszer is pályára lépett. Legelőször Mészáros Alpár edző fiai az ugyancsak harmadosztályú, valamikor az élvonalban is szerepelt Szászrégeni Lendület alakulatát fogadták, és kis meglepetésre (mármint a gólkülönbséget illetően) 3–0 (1–0) arányban nyertek. A gólszerzők Stefan Visics és Florin Brumă (2) voltak. Örvendetes, hogy a nemrég leszerződtetett szerb csatár kezd egyre jobban játszani, és minden meccsen rúg egy gólt. Ez jó jel a visszavágóra nézve.

Másnap a Szamos a közeli Szamosújvárnémetibe szállt ki, ahol régi ellenfelével, a negyedosztályú helyi Sassal játszott. Amint az várható volt, a III. ligás gárda 4–0 (0–0) arányban bizonyult jobbnak. Ezen a mérkőzésen is eredményes volt Visics, méghozzá kétszer, mellette még Paul Colţa (2) talált be a vendéglátók kapujába (Mészáros Alpár elmondása szerint az öltözőkben mostoha körülmények – csak a patkányok hiányoztak, a désiek mestere szerint – uralkodtak).  Az első 45 percben a Szamosnál több tartalék is szerepelt, ezzel is magyarázható a szoros harc és a gól nélküli félidő, de aztán térfélcsere után szóhoz jutottak a „nagyok”, ez pedig meg is látszott a végeredményen. A Szamos az előkészületek utolsó találkozóján a révkolostori pályán a Tordai Üveg Aranyos alakulatát fogadja március 6-án, szombaton.

A másik dési III. ligás alakulat, az Egyesülés látványos és váratlan fordulatokban gazdag játék után ugyancsak a nagyiklódi korszerű stadion gyepszőnyegén 4–3 arányban megverte a Besztercei Glória tizenegyét, miután a 85. percben még a vendégek vezettek 3–2-re. Legközelebb Dragoş Militaru edző tanítványai újabb barátságos mérkőzést a Szilágysomlyói Sportul ellen játszanak szerdán, március 3-án.