Három arany, összesen öt magyar érem vasárnap délelőtt

Kajak-kenu Eb

A magyar versenyzők három aranyérmet, egy ezüstöt és egy bronzot szereztek vasárnap délelőtt a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság 500 méteres döntőiben.

A gyermeke születése után a nemzetközi porondra most visszatérő Kozák Danuta a K-1-es, míg a címvédőként indult Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső duó a C-2-es versenyt nyerte meg magabiztosan, a Mozgi Milán, Somorácz Tamás kettős pedig szoros versenyben, meglepetésre bizonyult a leggyorsabbnak K-2-ben.

A nők hasonló számában Medveczky Erika és Csipes Tamara második lett, a harmadik helyet pedig a Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós, Kuli István összeállítású férfi kajaknégyes szerezte.

A Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenus duó remekül küzdve negyedikként, a kajakos Kopasz Bálint kilencedikként zárt 500 méteren.

Ugyancsak ma szálltak vízre a parasportolók, Suba Róbert (borítóképünk) a KL1 kategória döntőjében a második helyen futott be.

A magyar versenyzők szombaton négy érmet – egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot – gyűjtöttek az 500 és 1000 méteres döntőkben; az 5000 méteres döntőket ma délután rendezik.

A magyar küldöttség 18 éremmel zárt a lengyelországi Poznanban rendezett kajak-kenu Európa-bajnokságon, Romániának csak egy bronzérem jutott.

LIGUE 1: KÉT FORDULÓ UTÁN