Hamar végzett Nagybányával az Egyesülés röplabdacsapata

Miután az ősszel Nagybányán 3:0 arányban nyertek a désiek a Tudomány/Ştiinţa Explorări ellen, a szurkolók jogosan elvárták, hogy hazai pályán is győzzenek az Egyesülés játékosai a máramarosiakkal szemben a férfi A1-osztályú röplabdabajnokság 15. fordulójában. Úgy is történt, méghozzá egy jó óra (63 perc) alatt, és minden megerőltetés nélkül: 3:0 (19, 18, 15).

A valamikor rangadónak nevezett összecsapás két esztendeje fölényes dési uralmat hoz – függetlenül attól, hol kerül sor kettőjük találkozójára, minden alkalommal az Egyesülés nyer, a Gutin alji gárda már nem a régi. Ez a hétvégi meccsen is megmutatkozott, Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai uralták  mindhárom szettet. Az utolsóban tényleg lemondtak minden ellenállásról Marius Botea mester fiai, akik belenyugodtak a vereségbe. A désiektől két játékos tűnt ki: Andrei Mihalescu és Vlad-Cristian Curuia-Pop, mindketten 9 pontot szereztek csapatuknak. Ugyancsak ketten értek el azonos pontszámot a vendégektől is, Andrei Butnaru és Veniamin Aldea, igaz, ők csak 8 ponttal „dicsekedhettek”. A Szamos partiaknál a keret tartalékjai is szóhoz jutottak, ez ritkán fordult elő a visszavágók első három menetében.

E hétvégén már komolyabb feladat vár az Egyesülésre, ugyanis a 16. fordulóban Galacon szerepelnek az éllovas Arcada ellen.

Utóbbinak mindössze 61 percre volt szüksége, hogy „elintézze” a Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea Sportklubot, 3:0 (12, 17, 17) arányban nyertek a Duna-partiak. A galaci találkozón az egyetemisták legjobbja, Vlad-Gavril Negrean ezúttal csak 9 ponttal tudta segíteni csapatát. A kolozsvári gárda szombaton Krajovára látogat.

Kolozs megye harmadik csapata, az Aranyosgyéresi MSC első sikerét érte el a bajnokságban, 72 perc alatt 3:0 (23, 22, 16) arányban legyőzte a Temesvári UV-t. Ezzel a sereghajtó helyről is feljebb léptek, éppen mostani ellenfelüket előzték meg. A gyéresiek a következő menetben a Buzăui Gloria MSC vendégei lesznek.

A forduló többi mérkőzése közül a Zilahi MRK–Buzăui Gloria MSC találkozót február 24-re halasztották, a Krajovai U MSC–Bukaresti Dinamó összecsapást pedig kedden, február 11-én bonyolítják le.

Az állás: 1. Arcada 41 pont/15 mérkőzés, 2. Dinamó 32/14, 3. Krajova 31/14, 4. Zilah 29/13, 5. DÉS 27/14, 6. Buzău 19/14, 7. KOLOZSVÁR 16/15, 8. Nagybánya 13/15, 9. ARANYOSGYÉRES 4/15, 10. TEMESVÁR 4/15.

A hölgyeknél a 17. játéknapnál tartanak, a Kolozsvári U NTT Data pontot érő vereséget szenvedtek Piteşti-en az Argeştől. Luminiţa Trombiţaş tanítványai kétszer is szetthátrányból álltak talpra, s a döntő játszmában is esélyük volt nyerni. A 122 perces csata a házigazdák 3:2 (23, –13, 22, –20, 13) arányú sikerével végződött. Az U NTT Data legjobbja ezúttal Simina Străchinescu volt, 25 ponttal segítette együttesét. A következő, hétközi fordulóban szerdán az U NTT Data a Medgidiai SK-t fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban.

A többi eredmény: • Târgoviştei MSC–Bákói Ştiinţa 3:1 • Balázsfalvi Volei Alba MSC–Bukaresti Rapid 3:0 • Lugosi MSC–Bukaresti Dinamó 0:3 • Galaci Belor ESK–Voluntari-i CSO 3:0; a Medgidiai SK szabadnapos volt. A sorrend: 1. Balázsfalva 43 pont/15 mérkőzés, 2. Dinamó 42/15, 3. Târgovişte 37/16, …, 9. U NTT DATA 12/16.