Halléban történt

Roger Federer elérte 1100. győzelmét, a román érdekeltségű páros sikerrel vette az első akadályt a németországi Halléban rendezett füvespályás tenisztornán.

A világranglistán ötödik svájci Roger Federer jubileumi sikere 52 perc alatt született meg, 6:3, 6:1-re leiskolázta a japán Juicsi Szugitát – következő ellenfele a házigazdák versenyzője, Mischa Zverev lesz. A 35 éves teniszező ezzel a sikerrel megerősítette második helyét az örökranglistán, amelyet az amerikai Jimmy Connors vezet. A rangsorban a top 10-ben található a tenisz román fenegyereke, Ilie Năstase is, a kilencedik helyen. A még aktív teniszezők közül a spanyol Rafael Nadal a hetedik, a szerb Novak Djokovics pedig a 10. Az idei salakpályás szezont kihagyó Federer a múlt héten meglepő vereséget szenvedett a 39 esztendős német Tommy Haastól.

A sikerek örökrangsorában: 1. Jimmy Connors (amerikai) 1256 győzelem, 2. Roger Federer (svájci) 1100, 3. Ivan Lendl (cseh) 1068, 4. Guillermo Vilas (argentin) 929, 5. John McEnroe (amerikai) 877, 6. Andre Agassi (amerikai) 870, 7. Rafael Nadal (spanyol) 849, 8. Stefan Edberg (svéd) 801, 9. ILIE NĂSTASE 780, 10. Novak Djokovics (szerb) 775.

A harmadik kiemelt Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros az első fordulóban nyert, és a negyeddöntőbe jutott az 1,8 millió euró összdíjazású füvespályás tornán. Tecăuék két szoros játszmában, 7:6 (3), 6:4 arányban győzték le a szabadkártyás német Dustin Brown, Jan-Lennard Struff kettőst. A mérkőzés 77 percet tartott.

LAPZÁRTAKOR: A következő fordulóban a holland, román duó a Fabrice Martin, Albert-Ramos Vinolas (francia, spanyol) kettőssel játszott, és szintén 77 perc alatt veszített 7:6 (7), 6:3 arányban. Tecăuék 15 020 eurós csekkel és 90 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.