Halep negyeddöntős Montrealban

Negyeddöntőt játszhat Simona Halep (a képen) a kanadai Montrealban rendezett, 2,82 millió dollár összdíjazású keménypályás WTA-tornán, miután helyi idő szerint csütörtök este 6:2, 6:2-re legyőzte a „veterán”, 38 esztendős amerikai Venus Williamst.

Mindkét játékosnak ez volt a második mérkőzése csütörtökön, ugyanis mindketten a versenynap elején játszották le előző nap az eső miatt félbeszakított, illetve elhalasztott, második fordulóbeli találkozójukat. A világelső román teniszező az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát búcsúztatta 3 óra 7 perces, küzdelmes mérkőzésen, a világranglista 14. helyén álló amerikai pedig Sorana Cârsteát – 7:6 (4), 6:4) – győzte le. Néhány órával később egymás ellen lépett pályára az első körben erőnyerő Halep és hétszeres Grand Slam-bajnok idősebb Williams testvér, két sima szettben nyert.

A 28 éves Cârstea (54. a világranglistán) másfél óra alatt kapott ki Venustól, egymás elleni harmadik találkozójukon sem volt esélye a sikerre. Sorana 14 860 dolláros csekkel és 60 WTA-ponttal vigasztalódhat.

A negyeddöntőben a hatodik kiemelt Caroline Garcia lesz Simona ellenfele. A francia lány az orosz Marija Sarapovát győzte le a harmadik fordulóban (6:3, 6:2). Halep és Garcia egymás elleni mérlegét a román vezeti 4–1-re. A 26 éves konstancai lány tavaly az elődöntőig jutott a Rogers Cupon, egy évvel korábban pedig megnyerte a tornát. Halep eddigi jutalma 60 210 dollár és 190 világranglistapont.

Érdekesebb eredmények, 2. forduló: Halep (1.)–Pavljucsenkova (orosz) 7:6 (9), 4:6, 7:5; V. Williams (amerikai, 13.)–Cârstea (román) 7:6 (4), 6:4; Konta (brit)–Azarenka (fehérorosz) 6:3, 6:1; Szabalenka (fehérorosz)–Wozniacki (dán, 2.) 5:7, 6:2, 7:6 (4). Nyolcaddöntő: Stephens (amerikai, 3.)–Suárez Navarro (spanyol) 6:2, 7:5; Szevasztova (lett)–Görges (német, 10.) 6:3, 7:6 (2); Barty (ausztrál, 15.)–Cornet (francia) 7:6 (3), 6:4; Halep–V. Williams 6:2, 6:2; Szvitolina (ukrán, 5.)–Konta 6:2, 6:4; Garcia (francia, 6.)–Sarapova (orosz) 6:3, 6:2; Bertens (holland)–Kvitova (cseh, 8.) 6:3, 6:2; Mertens (belga, 14.)–Szabalenka 2:6, 7:6 (1), 6:0.

Babosék párosa játék nélkül negyeddöntős

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic játék nélkül jutott a montreali torna páros versenyének negyeddöntőjébe.

A harmadik helyen kiemelt kettős az első fordulóban erőnyerő volt, majd nyolcaddöntős ellenfelük, a tajvani Csan Hao-csing és a kínai Jang Csao-hszüan a WTA honlapja szerint nem állt ki a csütörtöki mérkőzésre.

Babosék a legjobb nyolc között a hetedik kiemelt amerikai Nicole Melichar és a cseh Kveta Peschke kettősével találkoznak, akik az első fordulóban ugyancsak erőnyerők voltak, míg a nyolcaddöntőből szintén játék nélkül jutottak tovább (a német Julia Görges és a cseh Kveta Peschke nem állt ki ellenük).

Babos honlapjának tájékoztatása szerint párosa idén már kétszer legyőzte negyeddöntős ellenfelét: Madridban 6:4, 6:1-re, a Roland Garroson 4:6, 6:2, 7:5-re nyert ellenük.

Fedőkép: A román lány kétszer is győzött egy napon – MEDIAFAX-FOTÓ