Halep finalista Rómában is

Simona Halep bejutott a római salakpályás tenisztorna döntőjébe, miután kétszettes győzelmet aratott a holland Kiki Bertens fölött. Babos Tímea és párostársa, Andrea Hlavackova megtorpant az elődöntőben az olasz fővárosban.

Halep két egymást követő turnén jut legalább a döntőbe, miután a múlt héten megnyerte a madridi tornát.

A Foro Italicón hatodikként kiemelt Simona Halepnek (4. a világranglistán) 77 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-ranglista 20. helyén álló ellenfelén.

Az első szettben a román versenyző nullára elvette ellenfele adogatását, 2:0-ra is vezetett, ám Bertens kiegyenlített. Halep ismét brékelt, 4:2-re, majd 5:3-ra vezetett. Ezt követően ellenfele adogatásán nem kevesebb, mint öt szettlabdája volt, ám Bertens valamennyit megmentette, mi több, visszanyerte a szervát, és 5-5-nél utolérte ellenfelét. Halep nem engedett, jött egy újabb brék és egy konzultáció edzőjével, az ausztrál Darren Cahillel, után nullás játékkal, 50 perc után 7:5-re nyerte az első szettet. A második játszmára elfogyott a holland játékos ereje és a már csepegő esőben Halep sima 6:1-gyel nyert.

A román játékos kitűnően adogatott (68%, illetve 62%), egyetlen kettős hibát sem vétett, 17 győztes ütése (winner) volt, és csak 9 ki nem kényszerített hibát vétett.

Halep, aki a madridi tornát is beszámítva, zsinórban a tizedik győzelmét érte el, eddigi teljesítményéért 230 565 eurót és 585 világranglistapontot érdemel. Döntőbeli ellenfele és az ukrán Jelina Szvitolina (11.).

Babosék nem jutottak döntőbe

A Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős óriási csata végén, a döntő rövidítést két ponttal elbukva veszített a római salakpályás tenisztorna női párosversenyének elődöntőjében.

Babosék az első helyen kiemelt Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz duó ellen léptek pályára szombat délután az olasz fővárosban, ahol az első játszmát 6:3-ra elveszítették, a folytatásban azonban sikerült egyenlíteniük, miután rövidítésben megnyerték a második szettet. A közel kétórás mérkőzést a döntő rövidítés döntötte el, amiben az orosz kettős egy kicsivel jobb volt, s 10–8-ra győzött.

Eredmény, páros, elődöntő (a WTA honlapja szerint): Makarova, Vesznyina (orosz, 1.)–Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 4.)  6:3, 6:7 (4), 10–8.

Thiem megálljt parancsolt Nadalnak

Dominic Thiem nagy meglepetésre két játszmában legyőzte a negyeddöntőben a római tenisztorna férfi versenyének nagy esélyesét, Rafael Nadalt, aki idén 17 meccs után először kapott ki salakon.

Eredmények, negyeddöntő:

Férfiak (5,4 millió euró összdíjazás): Thiem (osztrák, 8.)–Nadal (spanyol, 4.) 6:4, 6:3; Alexander Zverev (német, 16.)–Raonic (kanadai, 5.) 7:6 (4), 6:1; Isner (amerikai)–Csilics (horvát, 6.) 7:6 (3), 2:6, 7:6 (2); Djokovics (szerb, 2.)–Del Potro (argentin) 6:1, 6:4. Elődöntő: A. Zverev–Isner 6:4, 6:7 (5), 6:1; Djokovics–Thiem (osztrák, 8.) 6:1, 6:0.

Nők (2,4 millió euró összdíjazás): Halep (6.)–Kontaveit (észt) 6:2, 6:4; Bertens (holland, 15.)–Gavrilova (ausztrál) 6:3, 6:3; Muguruza Blanco (spanyol 3.)–V. Williams (amerikai, 9.) 6:2, 3:6, 6:2; Szvitolina (ukrán, 8.)–Ka. Plískova (cseh, 2.) 6:2, 7:6 (9). Elődöntő: Halep–Bertens 7:5, 6:1; Szvitolina–Muguruza 4:1-nél Muguruza feladta.LAPZÁRTAKOR: Szvitolina–Halep 4:6, 7:5, 6:1 – a mérkőzés 2 órát és 7 percet tartott, a további részletek visszatérünk.