Halep búcsúzott az Australian Opentől

Az év első Grand Slam-tenisztorna negyeddöntője jelentette a végállomást a világranglistán második Simona Halep számára, két sima 6:3-as játszmában kikapott az amerikai Serena Williamstől a Melbourne-ben rendezett keménypályás Australian Openen.

A torna hétszeres bajnoka, a veterán, 39 esztendős Williams (11. a világranglistán) 81 perc alatt diadalmaskodott. Az amerikai teniszező uralta a játékot, még a hosszabb labdamenetekben is hozta a saját ritmusát. Halep nem túl jól adogatott, és a kulcsfontosságú pillanatokban hibázott.

Serena 2–0-s vezetésével rajtolt a mérkőzés, a konstancai teniszező azonban utolérte. Williams újabb brékje viszont döntőnek bizonyult az első játszma sorsát illetően.

A román lány a második szettben 2:0-ra és 3:1-re vezetett, de minden brék után elvesztette saját adogatását. Klasszikus módon a hetedik gém volt a sorsdöntő, ekkor Williams a hatodik bréklabdáját tudta érvényesíteni, utána pedig behúzta a játszmát.

Serena 4 ászt ütött és egy kettős hibát vétett, Simona nem adogatott védhetetlenül és két duplahibája is volt. Az amerikai 77%–52%-ban nyerte az első adogatás labdameneteit, a másodiknál pedig Halep csak alig volt jobb ellenfelénél (39%–38%). Williams 24 nyerő ütés mellett 33 ki nem kényszerített hibát vétett, Halep mutatója ebből a szempontból 9/19.

A 23-szoros GS-bajnok Serena Williams ezzel a sikerrel visszavágott a 2019-es wimbledoni döntőben elszenvedett 6:2, 6:2-es vereségért. Eddigi párharcuk során 12 csatát vívtak, Halep csak kétszer hagyta el győztesen a pályát.

Az egyesben írmagnak maradt román teniszező 525 ezer dolláros csekkel és 430 világranglistaponttal vigasztalódhat. Halep 2018-ban döntős volt Melbourne-ben, tavaly az elődöntőben búcsúzott, ez a harmadik negyeddöntős búcsúja 2014 és 2015 után.

A nők másik mérkőzésén a japán Naomi Oszaka a papírformának megfelelően könnyedén nyert a tajvani Hszie Szu-vej ellen. Az elődöntőben Willams Oszakával mérkőzik.

Rekordot döntve a selejtezőből indult orosz Aszlan Karacev folytatta szenzációs menetelését az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, kedden a bolgár Grigor Dimitrovot is legyőzte, s ezzel bejutott a legjobb négy közé.

A világranglistán 114., 27 éves játékos történelmet írt, a profi érában ugyanis ő az első férfi, aki pályafutása első Grand Slam-tornáján máris elődöntőbe jutott.

A keddi mérkőzés első szettjét még a 18. helyen kiemelt Dimitrov nyerte, Karacev azonban ezután hengerelt, s a következő három játszmában mindössze hét játékot engedélyezett riválisának. A bolgárt a meccs során – a harmadik felvonás után – ápolni kellett, a csípőjét, illetve a hátát fájlalta.

Dimitrov ezt megelőzően még szettet sem vesztett idén Melbourne-ben, és sokan a végső győzelemre is esélyesnek tartották.

A címvédő Novak Djokovics is bejutott a legjobb négy közé, a nyolcszoros melbourne-i bajnok szerb világelső a német Alexander Zverevvel csapott össze kedden, és hátrányból fordítva, négy szettben, 3 óra 34 perc alatt nyert.

A pályafutása 18. Grand Slam-győzelmére hajtó Djokovics Karacevvel találkozik majd az elődöntőben.

Eredmények, negyeddöntő:

Férfiak: Karacev (orosz)–Dimitrov (bolgár, 18.) 2:6, 6:4, 6:1, 6:2; Djokovics (szerb, 1.)–A. Zverev (német, 6.) 6:7 (6), 6:2, 6:4, 7:6 (6).

Nők: S. Williams (amerikai, 10.)–Halep (2.) 6:3, 6:3; Oszaka (japán, 3.)–Hszie (tajvani) 6:2, 6:2.

Phillip Island Trophy: csak Begu tartja magát

Negyeddöntőbe jutott a Melbourne-ben rendezett 235 238 dollár összdíjazású keménypályás tenisztornán Irina-Camelia Begu (74. a világranglistán), miután fordulatos mérkőzésen a nyolcaddöntőben legyűrte az ötödik kiemelt kínai Csi-ang Vangot (34.) 6:7 (2), 6:2, 6:1 arányban.

A 30 esztendős Begunak két óra és 15 percre volt szüksége egy évvel fiatalabb ellenfelének legyőzéséhez.

Begu eddigi jutalma 5250 dollár 60 világranglistapont, következő ellenfele pedig a második favorit román származású, kanadai színekben versenyző Bianca Andreescu (9.), aki ellen a kazah Zarina Dijasz az első, 6:1-gyel elvesztett játszma után feladta a mérkőzést.

Nem sikerült viszont a legjobb nyolc közé jutnia a 26 esztendős Patricia Maria Ţignek (56.), ellenfele 6:3, 4:3-as vezetésénél sérülés miatt egy óra és 38 perc játék után feladta a találkozót a három évvel ifjabb Jil Teichmann (58.) ellen. A svájci így sorozatban három román teniszezőt vert meg, előtte Mihaela Buzărnescut és Monica Niculescut is búcsúztatta. Ţig jutalma 2700 dolláros csekk és 30 WTA-pont.

A párosban versenyben maradt román teniszezők is búcsúztak, a negyedik kiemelt Andreea Mitu és Raluca-Ioana Olaru 113 perc után hajtott fejet az orosz Anna Blinkova, Anasztaszja Potapova előtt, 7:6 (8), 7:6 (3) arányban kaptak ki úgy, hogy az első szettben 5:1-re is vezettek, és volt összesen hét játszmalabdájuk.

A második kiemelt Monica Niculescu, Zsao-szuan Jang (román, kínai) duó 98 perc után kapott ki a Francesca Jones, Nadia Podoroska (brit, argentin) kettőstől 6:4, 4:6, 10–8 arányban. A vesztesek 1300 dolláros csekkel és 30 világranglistaponttal vigasztalódhattak.

Borítókép: Negyeddöntőig jutott a konstancai teniszező – FOTÓ: MEDIAFAX