H-csoport, 1. forduló: Japán visszavágott Kolumbiának a brazíliai vereségért

Japán meglepetésre 2–1-re legyőzte a harmadik perctől emberhátrányban futballozó Kolumbiát kedden a H-csoport első fordulójának szaranszki mérkőzésén az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

JAPÁN–KOLUMBIA 2–1 (1–1)

Szaranszk, 40 842 néző. Vezette.: Damir Skomina (Szlovénia).

JAPÁN: Kavasima Eidzsi – Szakaj Hiroki, Josida Maja, Sodzsi Gen, Nagatomo Juto – Haragucsi Genki, Haszebe Makoto, Sibaszaki Gaku (80. perc Jamagucsi Hotaru), Inui Takasi – Kagava Sindzsi (70. perc Honda Kejszuke) – Oszako Juja (85. perc Okazaki Sindzsi). Szövetségi kapitány: Nisino Akira.

KOLUMBIA: David Ospina – Santiago Arias, Davinson Sanchez, Oscar Murillo, Johan Mojica – Juan Cuadrado (31. perc Willmar Barrios), Carlos Sanchez, Jefferson Lerma, José Izquierdo (70. perc Carlos Bacca) – Juan Quintero (59. perc James Rodriguez) – Radamel Falcao. Szövetségi kapitány: José Pékerman (Argentína).

Gól: Kagava (6. perc, 11 m) és Oszako (73. perc), illetve Quintero (39. perc).

Sárga lap: Kavasima, illetve Barrios és Rodriguez. Kiállítva: C. Sanchez (3. perc).

A gólok története:

3–6. perc: Davinson Sanchez utolsó emberként eladta a labdát, így Oszako egyedül törhetett kapura, ziccerét Osipna hárította, a kipattanót viszont Kagava az üres kapu irányába lőtte, Carlos Sanchez azonban kézzel hárított. A védő piros lapot, a japánok pedig büntetőt kaptak, amelyet Kagava higgadtan a kapu közepébe lőtt (1–0).39. perc: Quintero a 16-os jobb sarkáról végezhetett el szabadrúgást, rendkívül okosan a felugró sorfal alatt lőtte el a labdát, azt pedig Eidzsi már csak a gólvonal mögül tudta kipaskolni (1–1).

73. perc: Honda bal oldali szögletét követően Oszako négy méterről, három védő gyűrűjében a bal kapufára csúsztatta a labdát, amely onnan a gólvonal mögé pattant (2–1).

A két csapat négy évvel ezelőtt is találkozott egymással, akkor a dél-amerikaiak 4–1-re nyertek.

A legutóbbi vb aranycipőse, James Rodriguez nélkül felálló Kolumbia számára rémálomszerűen indult az összecsapás, ugyanis 176 másodperc elteltével ember-, majd a Kagava által értékesített büntetővel gólhátrányba is került. A mostani tornán Carlos Sanchez az első játékos, aki piros lapot kapott, míg a vb-k történetében ő a második leggyorsabban kiállított futballista. A korántsem büszke rekordot még az 1986-os tornáról az uruguayi Jose Alberto Batista tartja 54 másodperccel.

A dél-amerikaiak mindezek ellenére egyre nagyobb lendülettel kezdtek futballozni, és szép lassan riválisuk fölé kerekedtek, egy fineszes szabadrúgással pedig egyenlítettek.

A fordulást követően feljavult a japánok támadójátéka, s kezdték fölényre váltani az emberelőnyüket, amely a 73. percben góllá érett. A hajrára a kolumbiai csapat kissé elfáradt, de az utolsó percekben egy utolsó rohamra indult, az eredmény azonban nem változott.

Fedőkép: Még az óriási kapushiba is belefért a japán sikerbe – MEDIAFAX-FOTÓ

A szerdai program (élőben közvetíti az RTV1 tévéadó):

B-csoport: • Portugália–Marokkó 15 óra. A-csoport: Uruguay–Szaúd-Arábia 18 óra. B-csoport: • Irán–Spanyolország 21 óra.