Győzelemmel zárta az évet a magyar labdarúgó-válogatott

Romániát megleckéztették a tulipánosok

A magyar labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte a világbajnoki résztvevő Costa Rica csapatát idei utolsó mérkőzésén a budapesti Groupama Arénában. Románia 3–0-s, kiütéses vereséget szenvedett Hollandiától a fővárosi Nemzeti Arénában.

Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány együttese a 36. percben szerezte a találkozó egyetlen gólját Nikolics Nemanja, az amerikai labdarúgó-bajnokság, az MLS gólkirálya révén. A 36. percben Ugrai Roland szabadrúgásába Nikolics lépett bele jó ütemben, s a labda a kapu bal oldalába vágódott.

A szakvezető egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a kapitányi időszakát. Sem a magyarok, sem a Costa Rica-iak nem jutottak ki a jövő nyári, oroszországi világbajnokságra. A következő találkozón már a belga Georges Leekens irányítja majd a nemzeti együttest.

A mérkőzést 9860 néző tekintette meg, a találkozót az osztrák Alexander Harkam vezette.

Végeredmény: • Magyarország–Costa Rica 1–0 (gól: Nikolics Nemanja – 36. perc).

A két együttes összeállítása:

MAGYARORSZÁG:

Dibusz Dénes – Bese Barnabás, Vinícius Paulo (10. perc Korcsmár Zsolt), Kádár Tamás, Szabó János – Varga József, Nagy Dániel (76. perc Németh Krisztián), Pátkai Máté (11. perc Nagy Ádám) – Priskin Tamás (59. perc Böde Dániel), Nikolics Nemanja (80. perc Márkvárt Dávid), Ugrai Roland (90. perc Stieber Zoltán). Megbízott szövetségi kapitány: Szélesi Zoltán.

COSTA RICA: Leonel Moreira – Óscar Duarte (51. perc Francisco Calvo), Giancarlo González, Kenner Gutiérrez – Cristian Gamboa (60. perc Bryan Oviedo), Celso Borges, Osvaldo Rodríguez (87. perc Marco Urena), Rónald Matarrita – Daniel Colindres (76. perc Christian Bolanos), Johan Venegas (67. perc Ulises Segura), Rodney Wallace (61. perc José Ortiz). Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez.

A magyar labdarúgó-válogatott története egyik legrosszabb évét zárta 2017-ben: kilenc mérkőzésen háromszor győzött és hatszor kapott ki. Két történelmi vereséget is elszenvedett: Andorrától és Luxemburgtól.

A magyar labdarúgó-válogatott idei mérlege: 9 mérkőzés: 3 győzelem, 6 vereség, 8–16-os gólkülönbség, 33,3 százalékos mérleg.

Tétmeccseken: 6 mérkőzés: 2 győzelem, 4 vereség, 6–11-es gólkülönbség, 33,3 százalékos mérleg

Bernd Storck mérlege: 7 mérkőzés: 2 győzelem, 5 vereség, 6–14-es gólkülönbség, 28,6 százalékos mérleg.

Szélesi Zoltán mérlege: 2 mérkőzés: 1 győzelem, 1 vereség, 2–2-es gólkülönbség, 50 százalékos mérleg.

*

A bukaresti Nemzeti Arénában is két csalódott csapat mérkőzött, Cosmin Contra legénysége ezúttal nem tudta megismételni korábbi jó teljesítményét (győzelem Kazahsztán és Törökország ellen, döntetlen Dániában). Ez volt a fiatal mester irányítása alatt elszenvedett első vereség.

A holland válogatott, amelynek kispadján utoljára ült Dick Advocaat, 3–0 arányban diadalmaskodott. Mindhárom találatnál Steven Berghuis jegyezte a gólpasszt, a harmadik gól szabadrúgás nyomán született.

A két együttes eddig 14-szer találkozott, ez Hollandia 10. sikere, Románia mindössze egyszer győzött (2007-ben Konstancán Eb-selejtezőn 1–0-ra).

A találkozót 26 ezren tekintették meg a helyszínen, a mérkőzésen a ciprusi Crisztosz Nicolaidesz fújta a sípot.

A Kolozsvári CFR 1907 együttesét ezúttal Ovidiu Hoban képviselte, aki kezdőemberként lépett a pályára, a 74. percben cserélte le Contra. Ciprian Deac ezúttal a cserepadról nézte társai szenvedését.

Végeredmény: • Románia–Hollandia 0–3 (gól: Memphis Depay – 47., Ryan Babel – 56. és Luuk de Jong – 81. perc).

A két csapat összeállítása:

ROMÁNIA: Costel Pantilimon – Sergiu Hanca (63. perc Gabriel Torje), 6. Vlad Chiricheş, Cosmin Moţi, Cristian Ganea – Alexandru Chipciu, Ovidiu Hoban (74. perc Mihai Pintilii), Eric Bicfalvi (66. perc Denis Alibec), Florin Tănase (63. perc Gheorghe Grozav) – Constantin Budescu (46. perc Nicolae Stanciu), George Ţucudean (46. perc Florin Andone). Szövetségi kapitány: Cosmin Contra.

HOLLANDIA: Jasper Cillessen – Joel Veltman, Matthijs de Ligt, Virgil van Dijk, Nathan Ake – Davy Proepper (62. perc Marco van Ginkel), Daley Blind (87. perc Quincy Promes), Kevin Strootman (77. perc Tony Vilhena) – Steven Berghuis (82. perc Donny van de Beek), Ryan Babel (62. perc Luuk de Jong), Memphis Depay (61. perc Wesley Sneijder). Szövetségi kapitány: Dick Advocaat.

Advocaat rekorddal búcsúzott a holland válogatottól

A leköszönő Dick Advocaat szerint a Románia elleni barátságos mérkőzésen aratott 3–0-s győzelem bizakodásra ad okot a holland labdarúgó-válogatottnál, amely lemaradt a 2018-as oroszországi világbajnokságról.

„A játékosok ígéretet tettek nekem, hogy ezt a teljesítményt fogják nyújtani a jövő évi meccseken is” – nyilatkozta a bukaresti találkozó után a 70 éves szakember, aki rekorderként köszönt el a kispadtól, ugyanis három holland kapitányi periódusa alatt – a keddivel együtt – összesen 37-szer nyert, így a válogatott legtöbb győzelemmel rendelkező szakvezetője lett.

Advocaatot májusban nevezték ki, miután Danny Blinddel a csapat gyengén szerepelt a világbajnoki selejtezők első felében, ám az együttes a tapasztalt szakember vezetésével is csak a csoportja harmadik helyéig tudott felkapaszkodni, így a 2016-os Európa-bajnokság után a jövő évi vb-ről is lemaradt.

A tréner már a múlt héten bejelentette, hogy a Skócia, illetve a Románia elleni barátságos találkozók után távozik. A búcsú szépre sikerült, hiszen az együttes mindkét meccsét megnyerte (a skótokat 1–0-ra győzte le idegenben az oranje).

A holland szövetség egyelőre nem közölte, hogy mikor nevezi meg az új kapitányt.

Az Európa-bajnok portugál labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott a jövő évi világbajnokságról lemaradt amerikaiakkal barátságos mérkőzésen kedden este.

A végeredmény már a 31. percben kialakult: a vendégek a 21. percben szereztek vezetést, a vb-re készülő házigazdák – akiknél hiányzott Cristiano Ronaldo – tíz perccel később egyenlítettek.

Eredmények: • Oroszország–Spanyolország 3–3 • Ausztria–Uruguay 2–1 • Belgium–Japán 1–0 • Németország–Franciaország 2–2 • Wales–Panama 1–1 • Anglia–Brazília 0–0 • Nigéria–Argentína 4–2 • Katar–Izland 1–1 • Szlovákia–Norvégia 1–0 • Koreai Köztársaság–Szerbia 1–1 • Kína–Kolumbia 0–4 • Portugália–Egyesült Államok 1–1.

Fedőkép: Kettőjüknek köszönhető a siker: balra a gólszerző Nemanja Nikolics, jobbra a szabadrúgást elvállaló Ugrai Roland – MTI-fotó

Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány sérülések miatt négy új játékost hívott be a magyar labdarúgó-válogatottba, amely kedden Costa Rica együttese ellen játszik felkészülési mérkőzést.